Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do Agnieszki i Wicka dziennika komentarze


wicekK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 345
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Hej,

 

trafiłam do Ciebie poszukując na forum klinkieru z Bogdanki. I w związkuz tym mam pytanie jaki to kolor ? Też będę miała brązową dachówkę (w kolorze gorzkiej czekolady) i waham się między jantarem melanż ryflowanym a carmelem melanż ryflowanym. Bardziej skłaniam się ku carmelowi. Jeśli mozesz zamieścic dokładniejsze zdjęcie klinkieru to będe Ci bardzo wdzięczna.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój klinkier to taki melanż kolorystyczny ( jaśniejsze i ciemniejsze brązy ) .

Jest to jakiś drugi gatunek , kupowany na początku roku , w czsie nagonki cenowej i braku wszelkich materiałów - częściowo używany zamiast zwykłej cegły ( połowę komina mam wymurowan z tego klinkieru ) .

Wyglądał całkiem znośnie i był bardzo atrakcyjny cenowo - kupiłem więc na słupki frontowe i sobie stoi .

Prawdę powiedziawszy , dziś bym się już poważniej zastanowił nad jej zakupem .

No ale kupiłem i mam . Wyrzucać nie mam zamiaru .

Jak popatrzysz w dzienniku na zdjęcia - komin jest z niej wybudowany , słupki na tarasie wejściowym też .

Teraz zdjęcia samej cegły nie zrobię - całe palety są pofoliowane fabrtcznie a i pozostałe też są pofoliowane .

Ale jeśli interesyje Cię zdjęcie np słupków z bloska - nie ma sprawy , mogę cyknąć i Ci wysłać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Taaak ..........

Do napełnienia tych kieliszeczków jeszcze trochę .

A ja cóż - na razie dłubię sam .

W ostatnim czasie , wykorzystując resztki desek zająłem się podłogą na strychu .

I w zasadzie skończyłem .

A w tak zwanym międzyczasie miałem okazję dwa razy spadać z jętek .

Wszystko przez to , że wełna sprawia wrażenie stabilnego podłoża , chwila nieuwagi i ............już jesteś piętro niżej .

Raz , spadając między jętkami złapałem się jednej i zawisłem - nic mi się nie stało , tylko musiałem poprawiać wełnę bo się oderwała .

No i okazało się , że sznurek rolniczy nie jest w stanie utrzymać mojego ciężaru ( a należę raczej do szczupłych ) .

Drugi raz był trochę gorszy w skutkach .

Stanąłem na nie przybitej desce i ....... nie , nie spadłem - ale tak nieszczęśliwie się przewróciłem , że rypsnąłem o jętkę i od środy mam złamane szóste lewe żeberko .

Bolało jak jasny gwint . Dziś już jednak jest lepiej i myślę o powrocie na plac boju .

Tymczsem mam już w domu instalację gazową , stoi też skrzynka gazowa .

Tylko jszcze gazu nie mam - myślę jednak , że za jakiś tydzień może mnie podłączą .

Korzystając z nieróbstwa na budowie zacząłem się zastanawiać nad kotłem do CO i CWU . I nie mam pojęcia na jaki się zdecydować .

Jedno wiem - ma być kondensacyjny .

Kolejny problem to pompa do wody .

Jest tego tyle , że człowiek głupieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wyboru kotła przerzuciłam na męża. Nasz domek jest mały, dla dwóch osób w sam raz. Mieścimy się w parametrach chyba wszystkich kotłów.

 

O ostatecznym wyborze zdecydują najprawdopodobniej sprawy prozaiczne - cena, możliwość serwisu, dostępność marki i gwarancja jej trwania na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wyboru kotła przerzuciłam na męża. Nasz domek jest mały, dla dwóch osób w sam raz. Mieścimy się w parametrach chyba wszystkich kotłów.

 

O ostatecznym wyborze zdecydują najprawdopodobniej sprawy prozaiczne - cena, możliwość serwisu, dostępność marki i gwarancja jej trwania na rynku.

A ja trochę za późno zacząłem się rozglądać za tym piecem - bo właśnie do końca listopada sporo firm ma promocje i to takie po 20-30% , co przy cenie kotła np 6.000 daje zauważalną różnicę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie będziemy kłaść sami instalacji. Często instalatorzy mają swoje dojścia i można przez nich kupić kocioł po korzystniejszej cenie.

Chcieliśmy zrobić taki manewr z hydraulikiem, ale facet podpada na różnych frontach i zrezygnujemy z jego usług. Zostaliśmy w punkcie wyjścia - bez swojego hydraulika i bez jego ofert.

 

pozdrawiam, marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wyboru kotła przerzuciłam na męża. Nasz domek jest mały, dla dwóch osób w sam raz. Mieścimy się w parametrach chyba wszystkich kotłów.

 

O ostatecznym wyborze zdecydują najprawdopodobniej sprawy prozaiczne - cena, możliwość serwisu, dostępność marki i gwarancja jej trwania na rynku.

A ja trochę za późno zacząłem się rozglądać za tym piecem - bo właśnie do końca listopada sporo firm ma promocje i to takie po 20-30% , co przy cenie kotła np 6.000 daje zauważalną różnicę .

 

mimo wszystko pojedź na Bartycką i pochoć po małych firmach , mojemu mężowi dawali upusty do 40 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko pojedź na Bartycką i pochoć po małych firmach , mojemu mężowi dawali upusty do 40 %

A czy kupiliście ten piec ?

Jeżeli tak to jaki - no i jakie kryteria zadecydowały ?

Ja dziś byłem w dwóch firmach , jutro jadę jeszcze w jedno miejsce i może jakieś zdanie sobie wyrobię .

Podstawowe kryteria : cena , jakość , serwis .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się pochwalę .

Właśnie zdecydowałem , dałem zaliczkę i już wiem : bedę miał piec firmy WOLF.

Taki kombajnik ( dwa w jednym ) CGS-20/160 .

Z ceny katalogowej ponad 12.000 mam do zapłacenia prawie 8.700 .

W tym mam czyjkę i sterowanie pokojowe , czujkę pogodową , w jednej obudowie piec kondensacyjny 20 kW i zasobnik warstwowy 90 l ( z racji sposobu wytwarzania CWU zastępuje 160 l ) .

I nie muszę już ( poza pompką do cyrkulacji CWU ) zupełnie nic dokupować .

Większość oferowanych na rynku urządzeń wymaga zwykle dokupienia różnych dupereli : a to jakieś grupy bezpieczeństwa , zawort zwrotne , czujki przegrzewu itp .

Ja po prosu podłączam : 3 rurki od CWU ( zasilanie , pion ciepłej wody i cyrkulację ) , 2 rurki do CO ( zasilanie i powrót ) , gaz i ewentualnie rurkę do napełniania instalacji CO .

No i oczywiście wkładam wtyczkę do gniazda 230 V .

Pozostaje jeszcze komin : tu trzeba jeszcze 1.500 do 2.000 na wkłady ze stali nierdzwnej .

No i grzejemy !!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Teraz tylko czekam na gaz - i mam nadzieję , że za jakiś tydzień/półtora będę go miał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...