Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do Agnieszki i Wicka dziennika komentarze


wicekK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 345
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ostatnia nowelizacja (Dz.U. z 2007 r. nr 192, poz. 1382) wprowadziła możliwość stałego korzystania z możliwości odzyskiwania części VAT.

 

Wprowadzone zostały limity pięcioletnie, których początek będzie liczony od daty złożenia pierwszego wniosku. Zasada ta ma zastosowanie do wniosków złożonych od 1.1.2006 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ms. - dzięki . Trochę mnie to uspokoiło , nie zmienia to jednak faktu , że po obejrzeniu chyba wiekszości dostępnych na rynku płytek ( oczywiscie tych w rozsądnych cenach ) nadal nie zapadła decyzja " to bierzemy "

Zwłaszcza , że zaraz , w drugiej połowie stycznia mam umówionego glazurnika .

Jak coś żonie wpadnie w oko to na ogół wycofane z produkcji albo cena ponad 100/m2 - a założyliśmy , że zmieścimy się w tej kwocie z ułożeniem .

Już mam dość tego szukania - no ale jak sobie pomyślę , ze z powodu złej glazury może być rozkład pożycia to niech tam .... niech stracę jeszce dzień czy dwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze przy okazji - potrzebuję zrobić studzienkę chłonną na skropliny z pieca , rekuperatora i filtra wody .

Poszukuję do tego plastikowej beczki , takiej ze 200 litrów . Może być uszkodzona , dziurawa - musi być na tyle mocna , żeby mi się pod 1,5 metrową warstwą ziemi nie zapadła do środka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do beczki nie bardzo pomogę. Jeśli obawiasz się, że ziemia mogłaby ją przygnieść spróbuj dać nad beczką jakąś konstrukcję, która wzięłaby na siebie ciężar ziemi.

 

Co do płytek - wydaje mi się, że przyczyna tkwi w braku ogólnej koncepcji. Spróbuj negocjować - wybierzcie jedno pomieszczenie i kupcie płytki bez względu na cenę.

Może żona się przełamie i łatwiej zdecyduje się na coś w ramach limitu.

 

Na stronach producentów jest sporo aranżacji - to też pomaga w wyborze.

 

Powodzenia i nie załamuj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ms. za wsparcie .

Beczkę już znalazłem i właśnie dziś została zakopana - jeden problem z głowy .

A co do glazury ...........są już jakieś typy , żaden jednak nie zapadł ostatecznie .

W związku z przedłużeniem terminu odzyskania VAT-u trochę zwolniłem poszukiwania . Tylko czy w styczniu będzie coś nowego ? Wątpię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
ile razy patrzę na zdjęcia pokazujące ocieplanie poddaszy pod karton-gipsy zawsze z ulgą myślę, że to mnie nie dotyczy.

 

Buduję dom parterowy.

No ale jak chce się mieć ciepełko to strop nad parterem też trzeba dobrze ocieplić - i to najlepiej od razu ( jedni moi znajomi "chwilowo" sobie darowali ii tak już kilka lat się do tego ocieplenia zabrać nie mogą ) bo przez sufit potrafi sporo ciepła uciekać .

A swoją drogą to masz rację z tymi gipsosufitami i wełną : po pierwsze -parszywa robota ( wiem bo sam robię ) , po drugie - są jakieś takie takie mało solidne ( gwoździa wbić się nie da ) .

No ale mam nadzieję , że podwójna warstwa wełny ( 15 cm między krokwie i 10 cm pomiędzy krokwie i sufit ) zapewni niezłą barierę termiczną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mają płaski próg w balkonie?????

Taki całkiem płaski ?

Na poziomie podłogi i balkonu ?

Czy mają - nie wiem , wystarczy zadzwonić i spytać . Wydaje mi się to jednak mało praktyczne ( no chyba że ma się w domu kogoś na wózku czy coś w tym rodzaju ) .

Przecież każdy piasek , liść czy inny śmieć z dworu natychmiast zawędruje do domu .

Prawdę powiedziawszy nie widziałem takiego czegoś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie twój dziennik i natrafiłam na informacje o kredycie, każdy bank ma inne wymagania, my dostaliśmy bez problemu 1 transzę i jak ja wykorzystaliśmy przyjechał pan i zrobił kilka zdjęć i za 5 dni następne pieniądze były na kącie, wkład własny przewidujemy ale później tylko bank sobie skserował że mamy mieszkanie i oświadczenie napisałam że 150 tyś własnego wkładu to właśnie pochodzić będzie z sprzedaży mieszkania ale mogę to zrobić przed dostaniem ostatniej transzy a nie na samym początku. muszę jeszcze powiedzieć, że to jedyny bank który potraktował nasz po ludzku a nie jak złodziei, formalności było o połowę mniej niż w innych bankach żadnych wyciągów z kąt z ostatniego pół roku, nawet zameldowanie z mężem mamy inne, rozwiązano to na podstawie oświadczenia że mieszkamy razem i prowadzimy jedno gospodarstwo.

Pozdro, aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mają płaski próg w balkonie?????

Taki całkiem płaski ?

Na poziomie podłogi i balkonu ?

Czy mają - nie wiem , wystarczy zadzwonić i spytać . Wydaje mi się to jednak mało praktyczne ( no chyba że ma się w domu kogoś na wózku czy coś w tym rodzaju ) .

Przecież każdy piasek , liść czy inny śmieć z dworu natychmiast zawędruje do domu .

Prawdę powiedziawszy nie widziałem takiego czegoś .

 

Byłam dzisiaj w Avabte, namysły jeszcze trwają, a jutro jedziemy sobie do ciebie na wycieczkę, popratrzec z daleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...