Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do Agnieszki i Wicka dziennika komentarze


wicekK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 345
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Księciu-wycenę na mój dach 317 m robili w Dachluxsie.Też wybrałam betonową.A jaka cenę dali Tobie na dachówkę?

 

Moją wycene tez robil dachlux ale z Sulejowka (zreszta forumowy Pan Michał)

Tak jak wyżej napisałam wycenialiśmy dachówkę cementową Euronit i od cen katalogowych dostaliśmy 20 % rabatu. W materiale na nasz dach najtaniej wyszla wlasnie dachówka cementowa (drożej niż blachodachówka).

Ceramike wyceniali mi na Bartyckiej f-my Koramic i wyszlo 22 tys.

Wiec te Twoje 35 tys na mniejszym dachu każe się głęboko zastanowić nad poprawnością wykonanej wyceny przez ten Twoj Dachlux.

 

Pozdrawiam.

 

Wicek trzymam mocno kciuki zeby sasiadka odebrala pismo i zeby sprawy szybciutko sie potoczyly.

A jak tam brzózki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewka sadziłem 2 razy - musiałem przesadzać po nocnych nasadzeniach .

Z tych 3 szt , po rozdziekeniu wyszło 6 szt , z tym że 4 mają korzenia , pozostałe 2 resztki korzeni .

Wiosną się okaże . Teraz i tak liście już opadły.

 

speek - żadna wiadomość na prv do mnie nie dotarła .

Poproszę o powtórkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłam maila z tym drewnem.Dołączam telefon do cegielni .Zakręt to chyba bliżej Ciebie.Jeszcze z nimi nie rozmawiałam.Dowóz z rozładunkiem HDS.Może skorzystasz.

Pozdrawiam.

Za telefon oczywiście dziękuję .

Co do stali to Ci na maila wysłałem - te zaznaczone wartości są bardziej realne .

A o drewno to się po niedzieli dowiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jestem pod wrażeniem.Działeczka ogrodzona i już masz jakiś mały składzik.

Ten mały budyneczek na froncie działki to stacja trafo .

Natomiast zabudowania w jej drugim końcu to szopy sąsiada .

Tak że składziku jeszcze nie ma .

Zostało mi w tartaku trochę desek ( tych od ogrodzenia - bo wiozłem je lawetą i nie zabrałem wszystkich , było by za cieżko ) to może je zwiozę i składzik postawię .

Tyle że one są 2-calowe i mogą być za grube .

Mam jeszcze w lesie trochę suchego drzewostanu to może jeszcze parę wytnę , przetrę na calówki , z tych 2-calówek zrobię konstrukcję a obiję calówkami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren zabezpieczony i juz obcy nie będą tu łazić.Z budowa wystartujesz na wiosnę.Ja tez tak chciałam a teraz chyba poszukam innego projektu,bo to co kupiłam jest potwornie drogie.Więżba to jak dla jakiegoś hangaru,stali jak na bunkier i teraz nawsadali styropianu ekstrudowanego po 90 euro plus vat.A co mnie jeszcze czeka o czym nie wiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a teraz chyba poszukam innego projektu,bo to co kupiłam jest potwornie drogie.Więżba to jak dla jakiegoś hangaru,stali jak na bunkier i teraz nawsadali styropianu ekstrudowanego po 90 euro plus vat.A co mnie jeszcze czeka o czym nie wiem?

Może to jest sposób - ale na przyszłość popatrz na ew. kosztorysy projektantów .Twój stan surowy na stronie Boducha ma kosztować przeszło 200 tys . Co do wykończeniówki to chyba dużo za mało wycenili .

Mój stan surowy powinien kosztować ok 100 tys - za 200 to prawie wykończony będę miał .

A swoją drofą to ciekawe ; czy wszystkie parterówki muszą być takie drogie ?

Fakt - uzyskanie tej samj pow użytkowej w jednym poziomie to z całą pewnością większy dach , fundamenty , ściany zewnętrzne , to musi kosztować .

A podobno stan surowy to dopiero wierzchołek góry lodowej - za rok prawdopodobnie będę mógł coś na ten temat powiedzieć .

Przemyśl sprawę , może faktycznie lepiej wydać dodatkowe 2-3 tysiące niż wpakować się w olbrzymie koszty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

i ja zawędrowałam na stronę z Twoim dziennikiem budowy. W okolicach Piaseczna obowiązuje na szczęście miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i jest "bezimienny".

Projekt ciekawy.

Co do wentylacji mechanicznej, to akurat doświadczenia mamy odmienne. Też mieszkamy na parterze, blok 4 piętrowy budowany pod koniec lat 90-tych. W łazience cug jest aż miło.

Wybraliśmy projekt gotowy i na dzień dobry ma tylko przewidziane doprowadzenie powietrza do kominka zewnątrz budynku. Interesuje mnie, gdzie będziesz miał czerpnie powietrza do reku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...