Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do Agnieszki i Wicka dziennika komentarze


wicekK

Recommended Posts

Co do kierownika to się zgadza - nawet koszt i sposób zapłaty taki sam .

Jeżeli chodzi o studniarza to namiary wyślę na prv . Jest to gość miejscowy , z Rembertowa , większość okolicznych studni jest jego roboty . Zna teren i mniej więcej wie co pod spodem .

W Rembertowie sytuacja z wodą jest dość prosta : nie ma żył wodnych , są pokłady wodne -> a co za tym idzie nie trzeba wody szukać , wystarczy postawić świder tam gdzie się chce mieć studnie , wierci się na 12-15 m , następny pokład jest w okolicach 20-25 m . Z tym że podobno ta głębsza woda jest gorsza . Ja mam 14 m .

Nie wiem jak jest z wodą u Was .

Proponuję zrobić wywiad środowiskowy , zapytać studniatza czy wiercił w okolicy i jak jest z wodą .

Możliwe że jest jak u mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 345
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ile musisz zapłacić za budowę domu -stan surowy z więżbą?

 

Ksieciu nie szukaj różdzkarza - lepszy geofizyk i 100 % pewnosci

 

Wicku pisałeś o cenach materiałow- kiedyś podałam ci ceny z ANWO tam do 15 stycznia nic si,ę nie zmieni natomiast od 15 idą w górę dachówki i styropian.Tak w składzie mi powiedzieli .Gdyby był mróz no to wiadomo czekają na klienta a w tej chwili budowy idą pełną parą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dzieki za informacje, tylko gdzie takigo geofizyka znalezc?

Namiary na takiego geofizyka mogę podać - u mnie robili badanie greotechniczne . Z tym że raczej na początku skupił bym się na miejscowym studniarzu - oni na ogół wiedzą co pod ziemią . Skontaktuj się z tym moim - może wiercił gdzieś koło Ciebie i coś wie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do studniarza bede dzwonila jutro.

Mam jednak pytanie. Czy w srednice fi 110 wierconej studni wchodzi bez problemu pompa? czy mozna wybierac wsrod producentow czy wchodzi tam tylko jeden rodzaj pompy?

I drugie pytanie, czy taką zatopioną tymczasowa pompe nalezy wyciągać za kazdym razem gdy sie schodzi z budowy czy mozna ja tam zostawic i wyciagnac dopiero jak sie bedzie zatapiac juz ta docelowa. Chodzi mi tutaj o kradzierze, nasza dzialka nie jest jeszcze ogrodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wejdziesz na allegro i wpiszesz w wyszukiwarce pompa głębinowa to zobaczysz że większość pomp ma średnicę nie przekraczającą 100 mm .

Co do pompy tymczasowej to podobno złodzieje się na nie nie łaszczą - ja dałem 80 zł ->to ile można za kradzioną wziąć (30-40 zł ) .

Za wąż w Obi dałem około 40 zł .

Swojej wyciągał nie będę ( no chyba że jedna zginie ) .

Zawsze jest jakieś ryzyko .

A czy stali z budowy ci nie kradli , może tam złodzieje nie łażą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano zaczęło się i oby jak naj mniej problemów - bo dziś to miałem mały młyn .

Ale ja w wirze walki dobrze się czuję - podołam .

A jak mi się chłopaki (budowlańcy) sprawdzą to mogę polecić tym co są dopiero w trakcie papierologii .

Tymczasem , na razie - relacje z budowy ( w miarę posiadanego czasu ) codziennie w dzienniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę przeglądałam forum i widzę, że będziesz miał reku "tymi ręcami zrobiony". Adam_mk, w jakimś wątku znalazł odnośnik do wszystkich norm dotyczących wentylacji. Popytaj się Jeziera na naszej grupy Piaseczno i okolice. Też należy chyba do tych co sami robią, albo wszystko sprawdzają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę przeglądałam forum i widzę, że będziesz miał reku "tymi ręcami zrobiony". Adam_mk, w jakimś wątku znalazł odnośnik do wszystkich norm dotyczących wentylacji. Popytaj się Jeziera na naszej grupy Piaseczno i okolice. Też należy chyba do tych co sami robią, albo wszystko sprawdzają.

No właśnie mam aspiracje zrobić część rzeczy w domu sam .

Wątki Adama są niezłym przewodnikiem - śledzę je i od czasu do czasu się odezwę .

Niestety moja wiedza jest na poziomie amatorskim - tymczasem niektóre rzeczy należy zrobić fachowo .

Tak jest np z reku : owszem zbudowanie , teoria działania .

No ale niech mi ktoś powie jak samemy dobrze zrobić ( dobrać , policzyć ) kanały wentylacyjne .

Zapuściłem nwet taki temat na zrób to sam - na razie brak odzewu .

Nie mam z kolei czasu na wertowanie literatury i dokształt .

Najfajniej by było jak by się znalazł jakiś programik co to liczy ( no i był darmowy )

Na razie dom się dopiero zaczyna budować - mam jeszcze trochę czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wicek niezla sceneria :lol: wlasnie sie zastanawialam czy udalo ci sie wyjsc z ziemi czy nie. Szkoda ze te 2 dni zabraklo.

 

Dobrze ci ze potrafis sam zmontowac rekuperator, ja jestem instalatorem ale nie odwazylabym sie z takim urzadzeniem, co innego ukladac rurki a co innego montowac urzadzenie :roll:

 

Nas ta zima tez troche opoznila, wzielismy wlasnie II transze kredytu zeby pokryc dach a tu zapowiadaja opady i opady i opady..... :( chyba jednak przyjdzie nam do wiosny poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicek niezla sceneria :lol: wlasnie sie zastanawialam czy udalo ci sie wyjsc z ziemi czy nie. Szkoda ze te 2 dni zabraklo.

No cóż - zaczynając budowę w połowie stycznia należy się z różnymi niespodziankami pogodowymi liczyć .

 

Dobrze ci ze potrafis sam zmontowac rekuperator, ja jestem instalatorem ale nie odwazylabym sie z takim urzadzeniem, co innego ukladac rurki a co innego montowac urzadzenie :roll:.

Taki rekuperator to jest w sumie prosta rzecz .

Podziwiać to należy tych co go budują od zera .

A moje montowanie polega chwilowo na rozebraniu , wyczyszczeniu .

Chyba piankę izolacyjną też wymienię - obudowa raczej zostanie stara .

Jeden silnik muszę rozebrać i wymienić łożyska - jest głośny .

Korzystając z zimy może też zasilacz do silników ppełnię .

A rurki - te do centralnego i te do reku też zamierzam sam położyć .

W hydraulice kiedyś trochę dłubałem .

 

Nas ta zima tez troche opoznila, wzielismy wlasnie II transze kredytu zeby pokryc dach a tu zapowiadaja opady i opady i opady..... :( chyba jednak przyjdzie nam do wiosny poczekac.

A ja właśnie mam w poniedziałek na działce wizytę z firmy robiącej operat dla mojego kredytodawcy . Kredycik za jakieś 2 tygodnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jeszcze dwa dni Tobie zabrakło.Na zdjęcu widzę,że od srodka zdążyłeś już pomalować dysperbitem.A czy nie trzeba tego poprawiać po zimie?

Myślę że trzeba będzie ten dysperbit jeszcze raz maznąć .

W założeniach miało tam jeszcze stanąć ze dwie warstwy bloczka i miało być obsypane ( tak jak na drugiej połowie )

Cóż , mam nadzieję że zima będzie krótka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...