Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do Agnieszki i Wicka dziennika komentarze


wicekK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 345
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziś świętuję ( odpoczywam ) .

Moja więźba już prawie cała - resztę wykonają przy deskowaniu ( tak koło środy/czwartku )w następnym tygodniu .

Jak na razie to moi dachowcy pracowali we czterech 3 dni .

Z tempa ich pracy wychodzi że jeszcze jeden dzień potrzebują do zakończenia .

Zobaczysz julienx jak szybko dom nabiera kształtu po dołożeniu dachu/więźby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

WicekK Gratuluje sprawnej budowy! Z uwagą śledzę przede wszystkim Twoje boje z reku, bo tez sam planuję zrobić swoją instalację.

 

Mam pytanie - co Ty robisz, że masz tyle czasu na budowę? :o

 

A także - jak oceniasz swoją ekipę? Nie wiesz, czy mają juz pracę do końca roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WicekK Gratuluje sprawnej budowy! Z uwagą śledzę przede wszystkim Twoje boje z reku, bo tez sam planuję zrobić swoją instalację.

 

Mam pytanie - co Ty robisz, że masz tyle czasu na budowę? :o

 

A także - jak oceniasz swoją ekipę? Nie wiesz, czy mają juz pracę do końca roku?

Każdą wolną chwilę poświęcam budowie - trochę przez to zaniedbuję interes - znaczy się nie tak do końca , żona mnie częściowo wyręcza .

Co do ekipy : ja jestem w zasadzie zadowolony - robota wykonana sprawnie , cena bardzo przyzwoita . Oczywiście jakieś tam zastrzeżenia można by do nich mieć , ale raczej drobne - wiadomo , fachowców trzeba pilnować .

Sami natomiast dostrzegali drobne błędy projektu , informowali i proponowali rozwiązanie - im w zasadzie żaden kierbud ani inspektor nadzoru nie jest potrzebny .

Wiem że teraz budują ( właśnie wczoraj układali strop), coś tam na potem chyba mieli .

Zadzwoń , będziesz wiedział : Marian 603-568-773

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - ja w tym roku wakacje też na budowie .

No ale jak dobrze pójdzie i kaski starczy .....to może gwiazdka we własnym domu .

Najgorsze , to teraz robory moc - efektów natomiast nie widać .

Jak budowlańcy skończyli to był porządek ( w miarę - nie licząc kupy desek z gwoździami , z rym się już uporałem), teraz kucie , łatanie i znowu trzeba sprzątać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Przed chwila zajrzalam do Twojego dziennika i przyjrzalam sie dobrze zdjeciom.Patrze i oczom nie wierze.W moich komentarzach pisales o problemach z dachem i ze musisz go rozbierac.Wyszly za niskie pomieszczenia?A jak mialy nie wyjsc jezeli przed zalaniem stropu nie zrobiles poduszki betonowej i wienca!! Zapedzilam sie -przepraszam.Kierownika obciazyc i murarzy.

Z calego serca wspolczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj depi- jeszcze przed budowa musisz sie podszkolic.Poduszka betonowa jest zebraniem cuzamen wszystkich scian.Czyli pustaki koncza sie opaska betonowa ze zbrojeniem( 17 cm)i na to idzie szychta bloczka betonowego lub suporka i dopiero nadmurowka kolankowa zbrojona co 80 cm- przeciez to dom z poddaszem uzytkowym.I o tyle trzeba podniesc dach i wiezbe, aby pomieszczenia mialy wysokosc zgodna z projektem.Przeciez pojdzie jeszcze ocieplenie i wylewka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej źle wymurowanej ścianki kolankowej nie ma w projekcie .

Pan architekt nie dał jednego przekroju w którym by ten szczegół był widoczny i zwymiarowany .

Murarze byli , oglądali i są gotowi dokonać niezbędnych poprawek i przeróbek .

Jutro wieczorem , po spotkaniu z dachowcami , będę wiedział ( mam nadzieję ) co mnie czeka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że zanim zaczniesz budowę musisz poznać tajniki architektury , murarki , ciesielki i wszystkich innych pokrewnych zawodów .

Tylko za co oni wszyscy biorą kasę ???

Mam nadzieję że ci dachowcy przyznają się do winy i zgodzą się poprawić - no i że materiał na dach nie został zmarnowany . Zobaczymy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...