Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do Agnieszki i Wicka dziennika komentarze


wicekK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 345
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Warto bylo poczekac i poprawic spartolona robotę.Przegladajac ponownie Twoj dziennik zauwazylam,ze geberity montowales przed wylewkami.Mnie hydraulik mowi,zeby montowac stelaze po wylewkach.Acha i po co doprowadzales ciepla wode do wc?

Stelarze mają podaną wysokość na jakiej trzeba je zamontować , różnica 1 czy 2 cm nie jest istotna .

W WC będzie umywalka - ciepła woda może się przydać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac o wc mialam na mysli kibelek.Oczywistym jest ze w wc bedzie umywalka i ciepla woda.Nie zrozumielismy sie.

Moze i ja te swoje stelaze zamontuje,bo leza w domu i zabieraja miejsce.

I jeszcze jedno czy montujac stelaz dawales listwe montazowa,czy bezposrednio przykrecales do pustaka?

Podziwiam elektryke Twojego wykonawstwa.Ja musze za to zaplacic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same kibelki mają podciągniętą tylko zimną wodę .

Stelarze montowałem bezpośrednio do pustaka , potem obmurowałem wypełniając wolne przestrzenie kawałkami pustaków i cegieł + beton .

W tej chwili trwają prace tynkarskie i całe stelarze zostaną zamurowane tak , że potem tylko płytki do nich przykleję .

Co do elektryki - kończyłem technikum elektryczne co prawda przed ponad 20 laty , potem studia na elektronice . Nie jest to więc dla mnie całkiem obca sprawa . Trochę sobie musiałem tylko uaktualnić wiedzę ( bo nie pracuję w zawodzie ) .

Czego nie wiedziałem - spytałem znajomych .

No właśnie dziś się okazało , że zapomniałem o jednym kabelku ( na szczęście jeszcze jutro położę przed tynkami ) .

A jak mi za 2-3 tygodnie położą dachówkę to biorę się za ocieplanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy juz skonczyles kablowanie?Bo ja sie cofam.Musze miec tymczasowo szambo.Teraz szukam czegos w miare taniego bo nie wiem kiedy cala siec poprowadza a mialo byc tak szybko.

A jak potrzebujesz tymczasowo i nieduże to radzą poszperać na Allegro - tam można za kilka stówek kupić beczki 1000 l - doskonale soę nadają .

Znajomy ma z 3 takich sztuk zrobioną oczyszczalnię na działce rekreacyjnej .

 

A tymczasem dziś właśnie wróciłem z tygodniowego wypadu nad morze - Łeba , plaża , piwko , tylko pogoda trochę za kiepska ( ale było fajnie ).

Kabelki oczywiście położone , całe pięterko ( poddasze ) wytynkowane , łącznie z zatarciem piaskiem kwarcowym , teraz właśnie trwają prace nad gładzeniem parteru .

A ponieważ pierwszy tynkarz odstawił fuszerkę ( w zalonie i w kuchni ) to teraż ci będą poprawiać - choć niechętnie - i oczywiście koszty ekstra muszę znowu ponieść .

A tosinkowi ( a może raczej tosince ) dzięki za wyrazy uznania .

No ale chyba nic wielkiego nie zrobiłem . Sąsiedzi , Ci realni i wirtualni z Forum są po to aby sobie pomagać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicku, mam pytanie o nagłośnienie.

 

My też sami będziemy kładli elektykę i alarm. Póki co mamy tylko zaznaczone miejsca na ścianach i poopisywane kolorową kredą.

 

Kina domowego nie mamy i jakoś nie czaję o co chodzi z tym nagłosnieniem. Podpytałam męża, ale on nie wykazał zainteresowania tematem.

 

Z drugiej strony chciałabym ograniczyć liczbę przewodów plątających się po podłodze (co mój mąż uwielbia!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do jakichś specjalnych melomanów nie nakleżę .

Położyłem jednak przewody głośnikowe w ścianach - choć byli tacy co mówili o coraz popularniejszych systemach bezprzewodowych . Sieć komputerową też mam kablową i telefon też . A z instalacji do kina domowego zrezygnowałem - trzeba by było zamurować w ścianie szyną kablową , w niej poukładać te kabelki i potem wyjąć na odpowiedniej wysokości ( za ekranem ) .

No chyba że od razu się wie gdzie , jakie i na jakiej wysokości to ustrojstwo będzie .

Ja nawet jeszcze nie wiem gdzie będzie stał sprzęt grający i tym podobne - dlatego mam przewidziane kilka opcji (n.p. w salonie trzy możliwe miejsca podłączenia głośników , dwa miejsca ustawoenia TV , w sypialniach i w kuchni podobnie .

 

Z nowinek budowlanych :

Właśnie mi dziś zamontowano okna .

Od jutra ekipa tynkarzy przystępuje do obróbki glifów .

Zaraz potem biorą się za tynk zewnętrzny .

No i w poniedziałek wreszcie ekipa od dachówki ma zacząć robotę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna mam brązowe Avante .

Jak zrobię fotki to pokażę .

Co do tynku - będzie akrylowy , kolor żółty - taki sobie żona wybrała . Ja się do tego nie mieszam - podobno faceci się na kolorach nie znają .

Ocieplał już nie będę - mam ścianę 3-warstwową z 10 cm styropianu w środku .

Niestety - miejscami mam trochę krzywą ścianę osłonową i chyba pod akryl bedę kładł jeszcze tynk cementowo/wapienny , muszę jednak skonsultować to z kierbudem .

Za tynki wewnętrzne ( a wyszły bardzo ładnie ) płacę 15 zł/m2 .

Cena zewnętrznych jeszcze nie ustalona .

Jeśli bedzie cem/wap , na to siatka i akryl to najdrożej i w tej wersji wstępnie za tynki wewnętrzne , zewntrzne i podbitkę trochę ponad 20.000 ( oj jak boli ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za info o cenach. Buduję kosztorys dla banku i mam dużo trudnych pozycji, które kompletnie nie wiem jak ugryźć.

Czyżby Twój bank wymagał jakichś szczegółowych rozpisków ?

A tak w ogóle - niech ten gostek (lub ta babka ) z banku powie Ci czego ile wpisać w poszczególne kolumny , potem idź do kierbuda . Ten ma to podstemplować i po kłopocie .

Ja też początkowo sam próbowałem walczyć z kosztorysem dla banku i nawet taki zrobiłem ( a był nawet moment w którym chciałem zapłacić gościowi od kosztorysowania robót budowlanych ) .

Ostatecznie musiałem zrobić t.zw. operat szacunkowy ( taka specjalistyczna wycena dla banku ) za kilka stówek i całe dotychczasowe kosztorysy szlag trafił .

Firma od tego operatu wyceniła mi wartość inwestycji na więcej niż chciałem poczatkowo i musiałem zwiększyć kwotę kredytu .

Jak usiadłem z gościem z banku to cały kosztorys zrobiliśmy w 10 minut .

 

Radzę spotkaj się z gościem z banku i niech Ci pomoże zrobić ten kosztorys .,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...