Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do Agnieszki i Wicka dziennika komentarze


wicekK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 345
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Że się wtrącę,mam z tą złamaną nogą jechać na Stary czy wreszcie pokażesz nam te okna???

Wielce współczuję z powodu tego gipsu .

Jestem na budowie codziennie , przez kilka godzin , mogę podjechać i Cię zabrać . A zdjęcie jakieś zrobiłem , może zaraz ściągnę je do fotosika i postaram się zamieścić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o

 

Zaskoczyłeś mnie. Tak się składa, że chcę kredyt na konkretną kwotę i układam kosztorys pod te pieniądze.

 

Ale radę zapamiętam!

Ja też chciałem konkretną kwotę . W BGZ ( tam brałem kredyt ) poczatkowo kazali mi rozpisać tę kwotę na poszczególne etapy prac . Ostatecznie jednak musiałem wziąć większy kredyt .

Wyglądało to tak , że bank zażyczył sobie operat ( taka fachowa wycena przedsięwzięcia ) . Mimo znajomości za diabła nie wychodziła im taka niska kwota i musiałem zwiększyć kwotę kredytu .

Bo generalnie bank daje Ci kredyt na wybudowanie CAŁEGO DOMU lub na wykończenie , nie dają na rozpoczęcie . Ich interesuje tylko wykończenie domu za pożyczone pieniądze .

Owszem , niektóre banki dają ( a może dawały ) np 150.000 zł kredytu na całą budowę i wówczas w kosztorysie rozpisuje się całą inwestycję tak , aby wyszło te 150 tysięcy .

Zresztą zaraz poszukam - jak znajdę to Ci wyślę taki kosztorys .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się wtrącę,mam z tą złamaną nogą jechać na Stary czy wreszcie pokażesz nam te okna???

Wielce współczuję z powodu tego gipsu .

Jestem na budowie codziennie , przez kilka godzin , mogę podjechać i Cię zabrać . A zdjęcie jakieś zrobiłem , może zaraz ściągnę je do fotosika i postaram się zamieścić .

to może z Karlosem wpadniemy jak znajdziemy klinkier bo choć powinnam siedzieć

w domu to zaczynamy latać za wykończeniówką a ja siedzę cały dzień przed kompem i robię wizualizacje, brr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna dodają uroku - nieprawdaż ?

No i jak wpadniesz ( wpadniecie ) to się tynkami pochwalę - wyszły ekstra .

No i właśnie trwają prace nad pokryciem dachu .

Może wpadniemy w czwartek jak będziemy jechać do ortopedy. Tylko tak całego nie zwiedzę, schody nie dla mnie, buu. A co to za okna, proszę o zbliżenie, długo czekałeś na realizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Ciebie wstawiajacy okna dawali tasme paroprzepuszczalna miedzy pianke od zewnatrz?

Żadnej taśmy nie dawali . A jaką ona ma pełnić rolę .

Moje okna są zamontowane "na styropianie " w ścianie 3W . Tynkarze obmurowali je z zewnątrz , w środku zresztą też ( co prawda jeszcze nie wszystkie ) .

No i zaraz zaczną tynki zewnętrzne .

Właśnie wczoraj zamówiliśmy kolor -akryl z Majsterpolu ( chyba ) , baranek drobny , żółty A080 .

Widzieliśmy na budynku - z brązowymi oknami prezentuje się świetnie .

Jalościowo ponoć bardzo dobry - no i wyjdzie mi około 10 zł/m2 + robota .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje okna nazywają się Avante , brąz obustronny bodajże ( kolorystyką wykończeniówki zajmuje się moa ślubna ) .

Ja jestem od czarnej roboty , nadzoru itp.

Obecnie poszukujemy drzwi wewnętrznych ( chyba raczej drewnianych ) i w miniony piątek trafiliśmy do producenta ( koło Makowa Maz ) , mają spory wybór modeli : sosna 1100 zł , meranti 1400 zł/szt .Ale powyżej 10 szt meranti może być w cenie sosny .Do tego montaż 100zł/szt .

Chyba się zdecydujemy , musimy tylko jeszcze ustalić szczegóły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja juz nie rozumie- na styropianie? Czyli w otor wlozyliscie styroipan i w to montaz.

Ja mam ścianę 3 warstwową ( pustak-styropian-pustak ) i okna są zamomtowane w płaszczyźnie styropianu - tak sobie na skróty napisałem "w styropianie "

Tasma, ktora mnie zastrzelono dawana jest na pianke w celu odporowadzania wilgoci z zewnatrz i nie wpuszczania z zewnatrz.

Teraz wszyscy obsadzają okna na piankę i wydaje mi się że ona jest wodoszczelna i termoizolacyjna - po co jeszcze taśma ??? Nie wiem .

Prosze podaj namiary na tak tani tynk.

Ten tynk polecili mi w Domurze na Chełmżyńskiej 249 - tam kupuję większość mat budowlanych i jestem z nimi zaprzyjaźniony ( mam niezłe rabaty ) .

Właśnie pytałem żony - firma od tynków nazywa sią majstertynk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...