Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy podnosić ściankę kolankową?


el-ka

Recommended Posts

U mnie ścianka kolankowa jest do wys. mojego kolana* czyli 54cm.

Ale w projekcie jest też lekka przedścianka do wysokosci mojego...hm....jakby to napisać..... :roll: PRAWIE biodra* czyli 94cm (powiedzmy ścianka biodrowa) z której to zrezygnuje na rzecz szafek na różne nie za często używane klamoty.

Jeśli zdecyduję się podnieść kolankową to tylko o bloczek

 

* przy wzroście własnym =194cm

 

 

pozdrawiam. Janusz

mój domek jaki będzie http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_374_8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=72&a=163&sid=5&odbicie=1

Ojej , jakie mam teraz zamieszanie w głowie! :roll: Na pewno nie zrobię nic bez formalnej adaptacji projektu i wizualizacji - chociaż rysunku elewacji. Więc nie będę obawiać się odbioru. Faktycznie okna w projekcie oryginalnym są bardzo blisko skosów i być może podniesienie poddasza spowoduje, że okna odejdą nieco od dachu i może to będzie lepiej. W każdym razie na pewno nie powiększę poddasza kosztem zespucia bryły. Może uda się osiągnąć złoty środek. Czekam na propozycję architekta. Obok mam niestety dom - koszmarek z baardzo! wysoką ścianką kolankową - chyba ok. 150-170 i nie wygląda to fajnie, więc mam ostrzeżenie. :( Co do zwiększenia poddasza, to efekty będą spore - dach o 45 st. - pozwala policzyć łatwo policzyć poddasze tg 1, czyli 1m długości podłogi, to ok. 1m wysokości, 60 cm ścianki daje dodatkowe 6o cm wysokości. Nie wiem jak na to wszystko wpłynie ocieplenie i grubość podłogi - na pewno zmniejszy - nie wiem o ile. Kąt nachylenia dachu przy wprowadzeniu ścianki kolankowej nie będzie zmieniany, najwyżej długość krokwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El-ka wybudowałam "starszą siostrę" Sosenki, czyli "Konwalię" z Horyzontu. Ściankę kolankową podniosłam, bryle nic się nie stało ;), a dom jest bez porównania bardziej funkcjonalny. Jak chcesz, możemy o szczegółach porozmawiać na priv.

Moja ścianka kolankowa ma ok. 120 cm - 4 pustaki pth 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielonooka! :) Wstaw proszę te fotki. Na rysunkach elewacji po podniesieniu o ściankę 60 cm bryła rzeczywiście jakby wygląda lepiej, bo okna poddasza na ścianie szczytowej zeszły niżej, ponadto ja planuję zadaszenie tarasu takim daszkem czterospadowym i bez podwyższenia budynku jest on bardzo wciśnięty. Ale realnie to czasem inaczej wygląda niż na rysunkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...