Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Schody strychowe


GL35

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 91
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Myślę, ze nie jest to ani jakiś odpowiedzialny element konstrukcyjny ani często uzywane urządzenie narażone na szybkie zurzycie i w tym wypadku zdecydować się można na coś tańszego marketowego.

Schody dopasujesz do otworu lub na odwrót.

 

No, z tym dopasowaniem może być różnie.....

U mnie długość - prostopadle do jętek, nie może być większa niż 86 cm, a np. wspomniane fakro mają dolną granicę długości 94,5 cm. Nie robiłem rozeznania z braku czasu, ale juz widzę, że może być problem. Całe szczęście, że dopiero ułożyłem wełnę, nie wiem, czy nie trzeba z wejściem na strych pokombinować w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paher robi też schody (raczej drabinki strychowe) ocieplane płytą styrodurową - i takie trzeba kupić.

Fabrycznie nieocieplonych samemu dobrze się nie ociepli, bo nie ma miejsca na to ocieplenie.

 

PS Różnica między drabiną a schodami jest taka, że po schodach schodzimy przodem, zaś po drabinie tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 3 months później...

mam schody fakro ocieplone

- ocieplenie zdaje egzamin

- sposób otwierania niestety nie - ta klamka (hak) którym trzeba otworzyć koszmar - tym bardziej że mam je na wysokości 3 m - więc i drabinka mi potrzebna, a potem, przez część procesu otwierania włazu, cały ciężar schodów muszę utrzymać na tym haku-kluczu. mam długie schody - więc składają się z 3 elementów - to składanie też mnie denerwuje - żeby obsługa była prosta to, trzeba być wysokim i mieć wejście na strych nisko. :cry:

 

marzą mi się taki hamerykańskie - pociągasz za łańcuszek i same się otwierają i od razu rozkładają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja również mam schody fakro ocieplone.Wysokość pomieszczenia ok 2.6 m.Nie mam najmniejszych problemów z otwarciem ani zamknięciem tych schodów.Jestem dość wysoki 185 cm. waga ponad 100 kg. Czupurek jeżeli masz problem z wysokością ,to zrób dłuższy kij do otwierania(nie bedzie trzeba otwierać z drabinki).Swoje schody dociepliłem jeszcze 3 cm styropianu(więcej sie nie wciśnie) .Po tym dociepleniu trochę gorzej się schodzi bo docieplenie dolega do szczebli schodów.Ale nie jest tak żle.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...