Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Schody strychowe


GL35

Recommended Posts

Szwagier ma stalowe (nie mógł kupić drewnianych na wys. 3m a taką ma wysokość pomieszczeń) i są super.

Ja kupiłem drewniane OMANa w promocji w Leroyu za 250zł ale jeszcze nie uzywam.

 

Ja wychodzę z załozenia ze na stryszek wchodzi się raz na rok to nie kupie tam schodów za 1000zł (tyle kosztowały szwagrowe).

Jak bym tam chodził co tydzień to kupiłbym je na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja tez kupilem na wiosne w Leroyu za 300zł schodki drewniane jeszcze ich nie monowałem, ale teraz zastanawiam sie czy własnie przez nie nie bedzie mi uciekac ciepło z poddasza na sryszek gdyz nie sa one ocieplane w zaden sposób. Od stryszku bedzie mnie tylko chronic plyta wiórowa o grubosc 2 cm. Teraz niewiem czy przy montowaniu ich nie zamontuje ich wyżej i od spodu ocieple je styropianem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja tez ich tez jeszcze nie otwierałem właśnie patrze w fakture i sa firmy Dolle termo plus. Jednak mimo to sa one moim zdaniem kiepsko ocieplone i beda najsłabszym punktem przez który bedzie przenikac ciepło na stryszek. Kurcze ale teraz sam sie zastanawiam w którym miejscu sa one ocieplane bo jak byly otwarte na wystawie to nie zauwazylem zadnego ocieplenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Nad poddaszem użytkowym wyszedł całkiem spory strych, doświetlony wyłazem, na którym chciałabym urządzić sobie m.in. suszarnię prania. Zwykłe schody strychowe wydają mi się strome i trochę niebezpieczne, żeby wchodzić po nich z koszem mokrej bielizny :-? .

 

Czy ktoś widział albo ma wygodne składane schody z szerszymi stopniami i/albo poręczami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby schody nie były strome to przy wysokości pomieszczenia 2,60 + 0,2 strop muszą być długie.

Jeśli będą długie to i otwór w stropie większy.

Jak będą większe stopnie i poręcz to będą ciężkie.

 

Aby były wygodne to nie powinny być składane.

 

Ja mam takie Fakro Komfort z poręczą ale daleko będzie do komfortu przy wnoszeniu dużego prania w misce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż te się nie składają :(

 

Nie gadaj! to nie zawiasy? te tam? :o

 

http://www.cptq.photosite.com/~photos/tn/13100_1024.ts1179443890453.jpg

 

Gdybym miał w perspektywie przez kilkadziesiąt lat łazić z koszem prania po schodach - wszystko jedno jak wygodnych - tobym zrobił na strychu taki luczek, a nad nim bloczek i linkę do wciągania kosza

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...