Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Schody strychowe


GL35

Recommended Posts

Ja mam 60 czy 70, już nie pamiętam ale też na początku chciałem jak najszersze na szczęście moje rozterki jakie szerokie schody rozwiał rozstaw jętek. I teraz widzę że szerokość nie ma znaczenia. Przez moje swobodnie wychodzę na strych. Wiec najpierw trzeba sprawdzić rozstawa jętek i do nich dopasować szerokość schodów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam 60 czy 70, już nie pamiętam ale też na początku chciałem jak najszersze na szczęście moje rozterki jakie szerokie schody rozwiał rozstaw jętek. I teraz widzę że szerokość nie ma znaczenia. Przez moje swobodnie wychodzę na strych. Wiec najpierw trzeba sprawdzić rozstawa jętek i do nich dopasować szerokość schodów.
ano to się zgadza. U mnie też jętki wymusiły 60-tki. Ale przez nie trudno wnieść wełnę bo ona ma po krótszym boku 60cm a skrzynia od środka ma jakieś 55cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jętek :o

ależ one mają być między parterem a strychem. Strop teriva. Chodzi mi o to że architekt - dupa nie przemęczał się przy projekcie stopów i mam parę zmian po rozmowie z kierudem . Tak sobie myślę że mi by najlepiej pasowały schody o szer 1 metra - wtedy zamiast dwóch kawałków stropu żelbetowego (70cm tam gdzie schody i 30 cm przy samym murze - bo wiadomo pustak ma 60 cm więc nie wejdzie) miałabym jeden pas strpu żelbetowego o szer 1m tam gdzie schody. Tylko własnie nie wiem czy takie schody są do kupienie/ zamówienia. Czy będą praktyczne. A może koszmarnie drogie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jętek :o

ależ one mają być między parterem a strychem. Strop teriva. l:

A widzisz - za mało powiedziałeś w pierwszym swoim poście, to sobie resztę dopowiedzieliśmy. Pewnie masz u siebie domek parterowy z poddaszem stanowiącym dla Ciebie stryszek ;) A większość z nas ma parter, poddasze i stryszek. I wtedy w stropie poddasze - stryszek mamy jętki ;)

Jeżeli u ciebie nie ma tych ograniczeń, to wyszukaj najszersze jakie są. Nie będziesz wtedy później żałował, że karton od wielkiej plazmy nie chce się zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jętek :o

ależ one mają być między parterem a strychem. Strop teriva. l:

A widzisz - za mało powiedziałeś w pierwszym swoim poście, to sobie resztę dopowiedzieliśmy. Pewnie masz u siebie domek parterowy z poddaszem stanowiącym dla Ciebie stryszek ;) A większość z nas ma parter, poddasze i stryszek. I wtedy w stropie poddasze - stryszek mamy jętki ;)

Jeżeli u ciebie nie ma tych ograniczeń, to wyszukaj najszersze jakie są. Nie będziesz wtedy później żałował, że karton od wielkiej plazmy nie chce się zmieścić.

 

Dokładnie - u mnie również jętki - bo strop nad poddaszem jest drewniany - i schody strychowe pięknie wskoczyły pomiędzy jętki ...

 

A pudło po wielkiej plaźmie/LCD jest jeszcze większe ...

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu - balsam na moją duszę :D

Własnie dlatego szukam szerokich schodów. Tylko najszersze jakie znalazłam mają 80 cm. Czy to nie za mało :roll: tym bardziej że mogę sobie pozwolić (metrażowo :wink: ) na większe. A wiadomo - strych to strych wiele "przydasię" można na górę włożyć :D

 

A muszę pomyśleć o tym teraz, zanim strop teriva powstanie :D

 

i rzeczywiście budując parterówkę zapomniałam, że są jeszcze strychy nad użytkowym poddaszem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu - balsam na moją duszę :D

Własnie dlatego szukam szerokich schodów. Tylko najszersze jakie znalazłam mają 80 cm. Czy to nie za mało :roll: tym bardziej że mogę sobie pozwolić (metrażowo :wink: ) na większe. A wiadomo - strych to strych wiele "przydasię" można na górę włożyć :D

Podejrzewam, że trudno coś większego będzie znaleźć, bo większość z nas ma właśnie schody na strychy nad poddaszami, a tam właśnie jętki ograniczają. Więc większa produkcja idzie na te 60, 70 i 80.

 

Z drugiej strony, można by zrobić normalne schody i jakiś ładny (i ocieplony) wyłaz na ten strych. Też do rozpatrzenia. Ale to już większe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

myslisz o tym aby skrzynie nie miały po jednym krótszym boku, a z jednych drzwi zdjąc w ogóle drabinę? :roll:

czy też odwrotnie

dwa wyłazy obok siebie wzdłuż dłuższych brzegów? i brak dłuższych brzegów. Ale czy to w ogóle byłoby stabilne wtedy? :-?

 

 

O!

dostałam maila z odpowiedzią od Fakro :D

"Witam,

Istnieje możlwiość zamówienia nitypowego rozmiaru schodów z przedziału:

- szerokośc otworu w suficie: 50cm - 82cm

- długość otowru w suficie: 94cm - 140cm

Schody niestandardowe produkowane są na wysokość pomieszczenia 270cm, 290cm, 305cm i 325cm."

 

Czyli już 80 to nietypowe :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleniek jeżeli tak bardzo potrzeba Ci przenieść na strych coś większych gabarytów jak sam otwór największych schodów strychowych składanych to rozwiązaniem może być umieszczenie w jednej linii dwóch takich samych. Oczywiście po małej modyfikacji "skrzyń"

Hmmm - złączyć dłuższymi bokami, dobrze przymocować do stropu, połączyć jeszcze klapy, coby razem były i szczeliny między nimi też nie było i powinno być ok. Pomysł warty przemyślenia jak komuś zależy na szerokich schodach. Ale to wtedy wyjdzie dobre 1,2m ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images46.fotosik.pl/61/0003d67a74e82c26m.jpg

polecam takie,chyba od tej pani

http://www.allegro.pl/item549530919_schody_na_strych_fakro_lwm_60x120_hit_cenowy.html

Przed zamowienim poprostu sie skantaktowac i spytac o maksymalny wymiar,tak na prawde nie widze sensu montowania schoduw szerszych niz 80cm,to tylko strych,chyba ze ktosz ma plany chowac tam stare loduwki lub pralki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Jak wyżej w temacie, nie mogę znaleźć pasujących schodów.

Potrzebne mi wymiary są następujące (wymiary zewnętrzne skrzyni): 46 cm*118 cm, długość schodów 282 cm.

Może ktoś mi coś podpowie, chętnie zlecę wykonanie na wymiar w przystepnej cenie .

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

bonna

 

buduję w okolicy Piaseczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie otwór na schody stychowe też nie był idealny. Kupiliśmy w hipermarkecie budowlanym największe i dalej były za małe do otworu, ale to nie problem, bo panowie którzy montowali przykręcili do więźby legary i dopasowali otwór do zakupionych schodów (skrzyni). Na wysokość dotniemy drabinę (schody) jak już wszystko będzie na cito wykoczone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam

 

Czy ktoś z Was zakupił i używa schody strychowe e-millenium?

Rozważam możliwość zakupu, z racji, że jedynie u nich są interesujące mnie wymiary - 80x80 lub 85x80. Ogranicza mnie bardzo rozstaw pomiędzy krokwiami który wynosi 87cm oraz szerokość korytarza nad którym schody będą montowane - 120cm.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...