Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DZIENNIK KRISA - KOMENTARZE


kris19

Recommended Posts

Witam

w końcu i ja zawitałem do Twojego dziennika. Widziałem zdjęcia z lania ław fundamentowych i mam kilka pytań :

1.Czy zbrojenie leży na jakiś dystansach czy bezpośrednio na ziemi??

nie widac tego dobrze

2.Masz jakieś zbliżenia wykonanego u Ciebie łączenia zbrojenia jego powiązania już w wykopie??

3.W jakim celu ten kolo w ekipy trzyma w ręku coś w rodzaju haka?

Pozdrawiam

Konrad :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

w końcu i ja zawitałem do Twojego dziennika. Widziałem zdjęcia z lania ław fundamentowych i mam kilka pytań :

1.Czy zbrojenie leży na jakiś dystansach czy bezpośrednio na ziemi??

nie widac tego dobrze

2.Masz jakieś zbliżenia wykonanego u Ciebie łączenia zbrojenia jego powiązania już w wykopie??

3.W jakim celu ten kolo w ekipy trzyma w ręku coś w rodzaju haka?

Pozdrawiam

Konrad :wink:

 

Witam

Tak zbrojenie musi być na odpowiedniej wysokośći a ten hak jest własnie po to zeby utrzymac je na właściwym miejscu. Co do dołaczenia zbrojenia to jest jak w projekcie. nie mam zdjęć szczegółów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w końcu i ja zawitałem do Twojego dziennika. Widziałem zdjęcia z lania ław fundamentowych i mam kilka pytań :

1.Czy zbrojenie leży na jakiś dystansach czy bezpośrednio na ziemi??

nie widac tego dobrze

2.Masz jakieś zbliżenia wykonanego u Ciebie łączenia zbrojenia jego powiązania już w wykopie??

3.W jakim celu ten kolo w ekipy trzyma w ręku coś w rodzaju haka?

Pozdrawiam

Konrad :wink:

 

Witam

Tak zbrojenie musi być na odpowiedniej wysokośći a ten hak jest własnie po to zeby utrzymac je na właściwym miejscu. Co do dołaczenia zbrojenia to jest jak w projekcie. nie mam zdjęć szczegółów

Pozdrawiam

 

 

Szkoda bo u Ciebie na zdjęciach wygląda jakby zbrojenie było jednakowych wymiarów w każdej ławie, a u mnie jest w zależności od szerokości ławy odpowiedni wymiar, stąd pytanie i ciekawośc.

 

Budujesz coś przez ten tydzień czy ekipa ma wolne ??

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w końcu i ja zawitałem do Twojego dziennika. Widziałem zdjęcia z lania ław fundamentowych i mam kilka pytań :

1.Czy zbrojenie leży na jakiś dystansach czy bezpośrednio na ziemi??

nie widac tego dobrze

2.Masz jakieś zbliżenia wykonanego u Ciebie łączenia zbrojenia jego powiązania już w wykopie??

3.W jakim celu ten kolo w ekipy trzyma w ręku coś w rodzaju haka?

Pozdrawiam

Konrad :wink:

 

Witam

Tak zbrojenie musi być na odpowiedniej wysokośći a ten hak jest własnie po to zeby utrzymac je na właściwym miejscu. Co do dołaczenia zbrojenia to jest jak w projekcie. nie mam zdjęć szczegółów

Pozdrawiam

 

 

Szkoda bo u Ciebie na zdjęciach wygląda jakby zbrojenie było jednakowych wymiarów w każdej ławie, a u mnie jest w zależności od szerokości ławy odpowiedni wymiar, stąd pytanie i ciekawośc.

 

Budujesz coś przez ten tydzień czy ekipa ma wolne ??

:wink:

 

U mnie wszystkie ławy są jednakowe, i myslę że dobrze bo bez zbednych problemów

 

Ekipa bedzie robić do srody. A w przyszłym tygodniu zamykamy zero

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

>U mnie wszystkie ławy są jednakowe, i myslę że dobrze bo bez zbednych >problemów

 

>Ekipa bedzie robić do srody. A w przyszłym tygodniu zamykamy zero<

 

to w miaręszybko idzie do góry u Ciebie.

U mnie trochę wolniej będzie , chłopaki niby chcą na gwał i rety robić, ale ja ich spowalniam np terminem podanym na opakowaniu producenta Izohanu"odczekać 3 doby zanim się piachem zapypie" - jeszcze nic nie wiedząbo na to jeszcze przyjdzie czas ale w stopsownym czasie się dowiedzą, muszę im coś wymyśleć do roboty na te 3 dni żeby się nie zezłościli.Może niech styrodur poprzyklejają na zewnątrz , hmmm ale to jeszcze daleka droga .

Konrad :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

>U mnie wszystkie ławy są jednakowe, i myslę że dobrze bo bez zbednych >problemów

 

>Ekipa bedzie robić do srody. A w przyszłym tygodniu zamykamy zero<

 

to w miaręszybko idzie do góry u Ciebie.

U mnie trochę wolniej będzie , chłopaki niby chcą na gwał i rety robić, ale ja ich spowalniam np terminem podanym na opakowaniu producenta Izohanu"odczekać 3 doby zanim się piachem zapypie" - jeszcze nic nie wiedząbo na to jeszcze przyjdzie czas ale w stopsownym czasie się dowiedzą, muszę im coś wymyśleć do roboty na te 3 dni żeby się nie zezłościli.Może niech styrodur poprzyklejają na zewnątrz , hmmm ale to jeszcze daleka droga .

Konrad :D

U mnie też delikatna zmiana planów do środy koniec murowania bloczków

Wolne do poniedziałku i dopiero sypiemy, kanalizacja, zgeszczamy i betonujemy w srodę

A z tym styrodurem to trochę poczekaj bo może coś spaść i się zniszczy w czasie murowania ścian

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i Wdziałem

ostatnio twoje wykopaliska

chłopaki zasuwają tak więc pewnie niedługo stanie pod Wiechą

koncepcie na rysunkach bardzo obiecujące i fajne

 

Trzymamy kciuki a i my może już niedługo też zaczniemy

 

POZDRO......i do zob/usły

 

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Dzieki

Jak wszystko wypali to tak bedzię

Startujcie bo brakuje Waszych relacji

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kriss

możesz mi powiedzieć o co chodzi z tymi rurkami kanalizacyjnymi wyciągniętymi tak wysoko ponad chudziaka , bo będę miał hydraulików u siebie w piątek więc może czegoś nie wiem czego warto by im podpowiedzieć, aha i masz dwie rury wodne te niebieskie w dwóch miejscach powiesz o co chodzi ??

Pozdrawiam

Konrad :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kriss

możesz mi powiedzieć o co chodzi z tymi rurkami kanalizacyjnymi wyciągniętymi tak wysoko ponad chudziaka , bo będę miał hydraulików u siebie w piątek więc może czegoś nie wiem czego warto by im podpowiedzieć, aha i masz dwie rury wodne te niebieskie w dwóch miejscach powiesz o co chodzi ??

Pozdrawiam

Konrad :D

Witam

Jeżeli doliczyć ocieplenie 10cm, wylewka 6cm plus 2cm płytka to robi się akurat aby podłączyć syfon i całą resztę. Można oczywiście zostawic nizej i dodac rurki odpowiedniej długości juz przy układaniu kolejnych warstw.

Dwie niebieskie rury to podłączenie pompy do celów gospodarczych a druga do podłączenia wody z sieci. Kupiłem 20 m tak aby połączyć się z wodociągiem bez sztukowania fi40 na zewnątrz - 1m - 6 zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kriss

możesz mi powiedzieć o co chodzi z tymi rurkami kanalizacyjnymi wyciągniętymi tak wysoko ponad chudziaka , bo będę miał hydraulików u siebie w piątek więc może czegoś nie wiem czego warto by im podpowiedzieć, aha i masz dwie rury wodne te niebieskie w dwóch miejscach powiesz o co chodzi ??

Pozdrawiam

Konrad :D

Witam

Jeżeli doliczyć ocieplenie 10cm, wylewka 6cm plus 2cm płytka to robi się akurat aby podłączyć syfon i całą resztę. Można oczywiście zostawic nizej i dodac rurki odpowiedniej długości juz przy układaniu kolejnych warstw.

Dwie niebieskie rury to podłączenie pompy do celów gospodarczych a druga do podłączenia wody z sieci. Kupiłem 20 m tak aby połączyć się z wodociągiem bez sztukowania fi40 na zewnątrz - 1m - 6 zł

Pozdrawiam

 

na zdjęciach te kanalizacyjne wydają się wyższe niż na te około 20 cm dlatego pytałem.

Wiem że co to podłączenia z sieci wodną rurą to koniecznie musi być jeden odcinek rury więc dobrze zrobiłeś- ja też tak zrobię. NIe wiem czy wiesz ale tę rurę wodną trzeba w odległości 1 m od obrysu budynku poprowadzić w kierunku podłączenia.

Konrad :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kriss

możesz mi powiedzieć o co chodzi z tymi rurkami kanalizacyjnymi wyciągniętymi tak wysoko ponad chudziaka , bo będę miał hydraulików u siebie w piątek więc może czegoś nie wiem czego warto by im podpowiedzieć, aha i masz dwie rury wodne te niebieskie w dwóch miejscach powiesz o co chodzi ??

Pozdrawiam

Konrad :D

Witam

Jeżeli doliczyć ocieplenie 10cm, wylewka 6cm plus 2cm płytka to robi się akurat aby podłączyć syfon i całą resztę. Można oczywiście zostawic nizej i dodac rurki odpowiedniej długości juz przy układaniu kolejnych warstw.

Dwie niebieskie rury to podłączenie pompy do celów gospodarczych a druga do podłączenia wody z sieci. Kupiłem 20 m tak aby połączyć się z wodociągiem bez sztukowania fi40 na zewnątrz - 1m - 6 zł

Pozdrawiam

 

na zdjęciach te kanalizacyjne wydają się wyższe niż na te około 20 cm dlatego pytałem.

Wiem że co to podłączenia z sieci wodną rurą to koniecznie musi być jeden odcinek rury więc dobrze zrobiłeś- ja też tak zrobię. NIe wiem czy wiesz ale tę rurę wodną trzeba w odległości 1 m od obrysu budynku poprowadzić w kierunku podłączenia.

Konrad :wink:

No i tak jest tylko koniec jest przy ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

również jestem na etapie zakupu projektu Dom pod Sekwoją. Mam pytanko czy masz już wycenę stanu surowego zamkniętego? Według Archona jest to 215tys, ale ceny z końca 2006. Ile aktualnie trzeba dodać do tej kwoty?

 

Szacowałeś może stan pod klucz, ale bez wykończenia (czyli z instalacjami, tynkami, ogrzewaniem, etc bez stricte wykonczenia czyli plytek, kuchni, etc)?

 

Czy zdecydowales sie na przedluzenie garazu? Czy ta adaptacja byla ciezka czy tez bezproblemowa?

 

Sporo pytan, ale tez i termin budowy coraz blizej ;).

 

Pzdr,

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki to możesz mi przesłać maila z Twoimi sprawdzonymi kontaktami, a co u Ciebie z cementem I , gdzie i za ile kupujesz ??

Konrad

Podaj email to Ci dam wszystkie namiary jakie posiadam

Cement mam dobrą 2 całą paletę i narazie polecę na tym

Pozdro

 

[email protected]

 

prześlij mi na tego , dzięki :)

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

również jestem na etapie zakupu projektu Dom pod Sekwoją. Mam pytanko czy masz już wycenę stanu surowego zamkniętego? Według Archona jest to 215tys, ale ceny z końca 2006. Ile aktualnie trzeba dodać do tej kwoty?

 

Szacowałeś może stan pod klucz, ale bez wykończenia (czyli z instalacjami, tynkami, ogrzewaniem, etc bez stricte wykonczenia czyli plytek, kuchni, etc)?

 

Czy zdecydowales sie na przedluzenie garazu? Czy ta adaptacja byla ciezka czy tez bezproblemowa?

 

Sporo pytan, ale tez i termin budowy coraz blizej ;).

 

Pzdr,

Renata

 

Staram się trzymać kosztorys w ryzach

Stan surowy zamknięty powinien zamknąć się w 220 – 230 tys.

Tynki, instalacje, ocieplenie to tez kolejne 100 tys.

Wykończenie, tu już może być mało albo bardzo dużo. Około 1 tys. za m2 pow. użt.

Tak przedłużyliśmy garaż o 1,5 m. W ten sposób mamy osobno kotłownię i spiżarnię pod schodami

Zmiana ta nie jest kłopotliwa ale należy poprosić Archon o zgodę na zmiany – tez bez kłopotu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...