Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problemy z prądem !!!


Recommended Posts

Ostatnimi czasy jeżdżę po murarzach o wyceny za robociznę. Znalazłem niezłego fachowca, ale jest jeden mankament. Na mojej działce nie ma jeszcze prądu i przez najblizszy czas nie będzie. Murarz miał załatwić agregat i też lipa z tego wyszła. Zastanawiam się nad zakupem agregatu, który by pociągnął betoniarkę na siłę, ale nie bardzo wiem za jakim się rozglądać. Drugie to opcja wkopania w ziemię kabla od niedaleko mieszkającego sąsiada, ale to tez jest prawie 200m kabla i koszt niebagatelny. Może ktoś już przeszedł przez takie problemy, może ktoś ma na sprzedaż stary kabel siłowy, lub niepotrzebny agregat. Proszę poradźcie coś :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Ja miałam identyczna sytuację. mamy około 250 - 300 m. kabla siłowego ciągnęliśmy go razem z sąsiadem do najbliższego sąsiada i to rozwiązanie Ci polecam.

 

Niestety nie mogę sprzedać tego kabla bo jeszcze nie mamy przyłacza docelowego i ciągle z niego korzystamy (prawdopodobnie do lutego).

Przemyśl taka sytuację, że wybudujesz dom i nie będziesz miał jeszcze prrądu - i co będziesz mieszkał na agregacie ? Jeśli kupisz kabel (nasz ileśtam żyłowy - chyba 5 długości około 300 m kosztował blisko 2000 zł.- nie był to największy koszt budowy). Przewód ten możesz później wykorzystać do pionu instalacji elektrycznej w domu lub sprzedac - każdy elektryk chętnie kupi po "okazyjnej cenie".

 

Pzdr

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej zdecyduje się na agregacik z betoniarką na 220V. Zanim zamieszkamy w domu to prąd do tego czasu już doprowadzą. Planuję tak, że cały przyszły rok budowa i wprowadzka w 2009 roku latem. Agregat dostanę za jakieś 800PLN i o dobrych parametrach. Rozmawiałem z kilkoma murarzami, między innymi z moim wykonawcą i będzi "chyba" OK. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra a ja mam takie pytanie,posiadam agregat o mocy 0.8 kW,220 V.

A jaki potrzeba zeby poszla na nim betoniarka(mieszalnik)220v, 60-80 litrow pojemnosc?bo cos mi sie wydaje ze na tym moim to nie pojdzie,a moze sie myle ... pozdrawiam

ps. co do paliwa to zgadza sie idzie,wiem bo jak nie mialem pradu na parkingu strzezonym to w nocy z tego malego ciagnalem oswietleniowke i paliwko konsumowal,ale na budowie, umieszasz i agregat wylaczasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydując się na przeciągnięcie kabla trzeba mieć jakieś pozwolenie?? Musiał bym położyć kabel tuż przy drodze lub ciągnąć przez trzy działki, jeszcze chyba nie sprzedane?? Sam nie wiem co robić.

 

MóJ znajomy położył kabel od sąsiada na dziko przez czyjąś działkę i pod drogą - na głębokości 15 cm. Tylko że pewnego dnia kładli kable telekomunikacyjne i zerali ten kabelek, zrobił się spinol, sąsiedzi którzy użyczyli prądu zadzwonili po pogotowie energetyczne że nie ma prądu i wyszła mała afera: samowola budowlana bez spełnienia wymogów.

na dziś jeszcze nie wiem jak to się skończyło.

moim zdaniem lepiej kupić agregacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa polega na tym,że w Enerdze sa dwie taryfy C i G.gospodarstwa domowe maja G,na budowe dostaje sie C(drozszy prad).jesli pociagniesz prad od klienta ktory ma G i na tym budujesz domek,to powstaje cos takiego jak naduzycie energetyczne(czy jakos tak).Koles z energi mowil mi ze jezdza i sprawdzaja,na ile skutecznie nie wiem.Moja sasiadka buduje w ten sposob i poki co nie ma problemu,tyle,ze ja np. nielubie byc od kogos zalezny,gosciowi cos odwali,czy powiedzmy sposob rozliczania,no krotko mowiac wole chyba agregat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podoną sytuacje, kupiłem kabel do betoniarki (3-fazowa) oklo 250mb, kabel był wpiety u sąsiada (dosyć daleko) i leżał u niego pod balkonem ,codziennie rano budowlańcy rozciągali sobie kabel to nie zajmowało więcej niż 10 minut. Agregat jak Cię stać na paliwo to ok, wkopywanie kabla głupota.. Postaw flaszke budowlańcom i powiedz ze prosisz ich o codzienne rozwijanie kabla, i że po zakonczeniu budowy dołożysz drugą.

 

dodi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo wystarczy Ci agregat, ale odrazu pomyśl nad takim o mocy przynajmniej 1,5 do 2 kW. Abyś miał możliwość włączenia większej wiertarki na budowie. Nie wiem w jakiej technologi stawiać będziesz dom, gdyż w niektórych wypadkach betoniarki praktycznie na budowie się nie używa. Większość zapraw masz gotową w workach, tylko rozmieszać z wodą, a duże ilości betonu taniej wychodzi zamówić w wytwórni niż kręcić samemu, ma lepsze parametry jednolite dla całej masy, i poda Ci za pomocą pompy w dowolne miejsce na budynku. Szybciej są wykonywane prace. Szczegolnie ważne jest to przy laniu fundamentów i stropu. Beton w betoniarce za każdym wsypem będzie miał inne parametry - więcej cementu, mniej piasku i odwrotnie, i na styku tych różnych mas z biegiem czasu mogą powstawać pęknięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...