Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://foto1.m.onet.pl/_m/fe6b9071049332512619a27571c55b39,12,19,0.jpg

 

na szczęście spotkałam w sklepie drzwi które chcę mieć już na początku budowy i porównałam ich wymiary z projektem, wtedy zauważyłam te zaprojektowane nie wiem po co giganty :o teraz zastanawiam się na którą stronę powinny się otwierać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam! Wielkość otworu drzwi zew. nie zmieniona a drzwi są firmy Drewex (o ile mnie pamieć nie myli), a co do wyciągu w kuchni to my mamy spiżarkę i kratka wentylacyjna w kuchni jest połączona z kominem rurą pcv. A co do wielkości salonu to jakby miał 40 m2 to by było fajnie, tzn jakby kuchnia była w miejscu małego pokoiku a obecna kuchnia stanowiła salon ale jest jak jest i tak nie wyrabiam ze sprzątaniem ( kurz i piasek na potengę). Oczywiście mieszkamy na dole, góra w ciągłej robocie. Mam już sufity na gotowo na garażem, w sypialni. Powoli idzie bo mąż sam robi, z doskoku, po pracy, pomiędzy innymi pracami równie ważnymi w domu. Na "ogród" machnełam ręką i znowu przełożyłam na kolejny sezon, nawet trawy brak bo działki nie ma komu przekopać. Ale jak to pisze Marnia,żyję tak sobie na tej swojej planecie, podziwiając swój kawałek nieba.

 

Marnia fajnie tam na górze u ciebie!!! Peters jak popatrzę na twoją kostkę to też mi się tak chce!! Amelia cudna dachóweczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Amelia cudna dachóweczka.

 

Okrutnie mi miło że wygląda na dachóweczkę ale to blachodachóweczka :wink: tyż ładna a przede wszystkim ładnie położona. Fajnie blacharz obrobił wgłębienie między dachem głównym a garażowym może uda mi się cyknąć fotkę co będzie trudne bo okna dachowe są zdjęte a otwory zakryte folią.

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/41a14557768a5190e4f8e660acff4184,12,19,0.jpg

weszłam na szczyt góry ziemi i chyba coś widać :wink: Szczelina między dachami jest spłycona o połowę i na rusztowanie z łat umocowana obróbka z blachy w tym samym kolorze co dach, specjalnie gięta aż w stolicy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wzorem Petersa przeniesioną kotłownię za garaż i kominy spalinowe od kominka i pieca sztuk 2 są z tyłu a przy każdym wyłaz jest :wink:

 

Uuuu, to poprosze zdjęcia chatki z drugiej strony.

 

Ot i niedowiarek :lol: Niechętnie jeszcze tę stronę fotografuję bo tu bajzer straszliwy ale skoro chcesz to proszę :roll:

http://foto0.m.onet.pl/_m/034c6ced0b3b8a18d0b9868cdd3ee130,12,19,0.jpg

nie jest to tył w całej krasie i właściwie nie mam takowego zdjęcia z pokryciem dachu :o nadrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie podobnie, chłopy tak zapitalali że nie zdążyłam zamówić kominów i są doklejone a nie wpuszczone w ściany :cry: kolor kominów też wybierałam przed ostateczną decyzją co do rynien a że kobita zmienną jest to jednego dnia miały być one ciemnobrązowe, innego zielone a w ostatniej chwili zmienione na a'la miedziane :lol: i teraz jest jak jest :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w praktyce można lać do poszczególnych pomieszczeń gdy są już okna, żeby ich nie zniszczyć :o trzeba by zdjąć skrzydła, ramy bardzo dokładnie zabezpieczyć a przy przenoszeniu rury od gruchy podkładać pod nią wiadro bo cały czas pluje betonem nawet po wyłączeniu :o i nie wierz że ktoś zrobi to wszystko dokładnie, trzeba samemu być cały czas i pilnować! Zagęścić jeszcze raz, nawet samemu nie jest dużym problemem a spokojniejsze sumienie. I ja nie dowierzałam firmie robiącej zasypkę i dałam w chudziak siatkę zbrojeniową tak na wszelki wypadek, żeby potem nie popękało. Chudziak wylewałam z gruchy po fundamentach, wyszło 15,5m3 betonu B-15 - życzę zdrowia temu kto by to ręcznie kręcił i taczuszką wozil :lol: . W kwietniu kosztowało mnie to ok. 4000zł w tym 7% vat, robocizna murarzy wliczona w cenę stawiania domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodziłem po domu i patrzyłem gdzie mi sie światełkoi przyda, a i tak za mało kabli położyłem.

Lepiej dać ich trochę wiecej, mimo, że Ci w tej chwili nie będą potrzebne.

Wspierałem sie projektem, włączniki dałem chyba na 110 lub 115cm od podłogi. Trochę kinkietów. Nie zapomnij o przewodach alarmowych, TV, komp, tel , głośniki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 24cm, ponieważ:

- mądry z mojej firmy mówi że 24BK+15styro da więcej ciepła

- nie ma u nas w sprzedaży 36cm, mogą sprowadzić tylko na zamówienie - a co potem gdy w trakcie budowy okaże się że jest za malo albo za dużo?

- na mój babski rozum - 12 cm węższa ściana to większe pomieszczenia :roll:

 

Kabelki prądowe właśnie się u mnie kładą i dopiero widząc je mam jasny obraz czego nie oddaje rysunek na papierze. Dziś zmieniłam oświetlenie wejść - najpierw chciałam oświetlenie w podbitce daszków ale doszłam do wniosku że daje to światło punktowo więc będą 2 lampy z obu stron drzwi. Elektryk mówi że dużo osób rezygnuje z naćkanych halogenów , które są prądożerne na rzecz żarówek energooszczędnych :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...