Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Odległość murka od ściany wynosi 230cm.W necie wyczytałam,że odległość między szafkami powinna wynosić 120cm,by dobrze funkcjonować w kuchni(w kształcie litery "U").U mnie ten wymiar ma być zachowany przy szafkach z blatem nie przekraczającym 55 cm. Teraz tylko pozostaje mi szukać odpowiedniej głębokości zmywarki :roll:

 

Mooon zastanów się nad szafkami pod murkiem.Myślę,że nie będą przeszkadzać,a dodatkowe miejsce na garnki,serwisy obiadowe itp.na pewno się przyda.

 

Dziewczyny macie już wybrany sprzęt AGD,jeśli tak to z jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mooon zastanów się nad szafkami pod murkiem.Myślę,że nie będą przeszkadzać,a dodatkowe miejsce na garnki,serwisy obiadowe itp.na pewno się przyda.

 

no właśnie wiem, takiego miejsca nigdy dosyć, ciągle nie mogę się zdecydować.... Często razem gotujemy i boję się, że będzie wtedy jednak ciasno...

a orientowałaś się już czy są takie zmywarki? To nietypowa głębokość. Może lepiej dać tam gdzie zmywarka blat 60 a przeciwną stronę zrobić odpowiednio płytszą?

jeżeli chodzi o sprzęt to się jeszcze nie zastanawiałam, bardziej się teraz głowię nad glazurą do łazienek i nad tym co dać na ściany w kuchni...

w sobotę po raz setny znowu zrobimy rundkę po sklepach.....

A jak u Was? Wybraliście już coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie poszukiwań takiej zmywarki ,jak nie znajdę to kupię głębszą i zrobię tak jak piszesz.

Życzę powodzenia w poszukiwaniu glazury, na szczęście mam już to za sobą :D Chyba wolałam etap stawiania murów.

U nas pozostało położyć płytki w wiatrołapie i to tyle jeśli chodzi o glazurę.Łazienka,wc i kuchnia czeka na malowanie i biały montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doris rozpalasz ciekawość opisami a nic nie pokażesz :( jak masz zrobioną łazienkę? Mój wybór od bardzo dawna to Sublime z Tubądzina, jest śliczniasta, delikatna ale niestety ma jedna wadę - 105zł/m2 :o

 

http://img21.imageshack.us/img21/6946/dzialka17092009lazienka.jpg

zdjęcie zapożyczyłam od zaprzyjaźnionej forumowiczki, ale myślę by dać do dolnej łazienki,która jest ciemna jako że bez okna podłogę z jasnych płytek, tak jest na folderze i chyba bardziej mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotki musicie jeszcze poczekać .Od środy będę mieć więcej czasu to zrobię parę zdjęć.

 

U mnie łazienka i wc jest beżowo-niebieska.Płytki to Paradyż Sensual beige/blue+mozaika murano.Poniżej link do tych płytek.

 

http://www.apoco.pl/data/gfx/pictures/large/4/8/5884_1.jpg

 

Niestety one też maja wadę-wysoka cena :roll:

 

W kuchni mam położone Imola Antares .Na ścianie i podłodze beż,pod okapem mozaika 10x10 beż,brąz,pomarańcz.

link do płytek

http://www.cermag.info/uimages/kuchnia/ANTARES_4_s.jpg

Płytki,które są na podłodze,położone są również przed barem i wyjściem na taras.Pozostała część podłogi będzie wyłożona panelami.

Jeśli chodzi o panele to podobają mi się Witex-śliwa klasyczna,ale decyzja kupna jeszcze nie zapadła(bardzo wysoka cena jak na panele :o )

 

Tak więc moje panie u mnie łazienka całkiem inna od reszty.Zdecydowałam się na dodatki niebieskie,ponieważ wystrój całego wnętrza (oprócz sypialni)będzie nawiązywał do kolorów ziemi,a kolor niebieski ma zaakcentować miejsce związane z wodą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie będą kolory ziemi ale jako pani jesień lubię barwy ciepłe, stonowane, właśnie beże, brązy, delikatna zieleń. Nie mogę się zdecydować na płytki podłogowe, które pasowały by jednocześnie do holu, wiatrołapu, salonu i kuchni :roll: w salonie dam panele dąb szlachecki lub dworski, takie niezbyt jasne ale i nie bardzo ciemne. Zdecydowanie łatwiejszy był etap murarski, problemy zaczęły się od wyboru koloru komina i im dalej tym gorzej :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelio, święta racja, jedna z forumowiczek napisała, że łatwiej było wybrać męża niż piekarnik, zmywarkę itd. i mimo iż to śmieszne to dużo w tym prawdy. Kolory ziemi również bardzo lubię i myślałam o tym, że te szarości, turkusy i inne miną, ale co tam, najwyżej się przemaluje, zedrze płytki czy coś tam ;D A poważnie to do takich miejsc jak salon czy kuchnia chcemy kolory jasne, beże, biele, szarości, kremy, brązy żeby można było dodatki zmieniać, wedle uznania, w innych, bardziej "kolorowych" barwach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Powiem szczerze, zazdroszczę Wam tych wyborów, gdyż ja z żoną dopiero co wybraliśmy projekt - ale od czegoś trzeba zacząć :lol:

Widzę, że na tym forum są same cenne uwagi z których za Waszą zgodą będziemy korzystać.

Jest ktoś z forumowiczów w stanie określić ile może kosztować Planeta II w stanie surowym?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LYRECO7, Amelia 2 dziękuje Wam za odpowiedzi :)

Amelia 2 - w planie zagospodarowania przestrzennego mam wpisane, że musi być to dachówka ceramiczna. Co do określeń stan surowy otwarty / zamknięty to wiem, że różnie to określają a wiadomo, że chodzi o to aby w Planecie było jak najwięcej za jak najmniejszą kasę :lol:

Projekt ten naprawdę się nam podoba, i dlatego szukamy informacji, ile może kosztować wybudowanie tego domu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego planetariusza! Cieszę się że przyda się komuś mój dziennik, po to m.in. on jest, sama korzystam ze szczegółowych opisów i zdjęć innych budowniczych i dzięki temu roboty jakoś się posuwają :wink: żeby uniknąć pewnych błędów pomocne mogą być dziennki jak te http://forum.muratordom.pl/komentarze-marzenia-o-h2-kontra-partacze,t139325.htm, http://forum.muratordom.pl/ziewnik-malkowej-niebudowy,t139440.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...