Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak się właśnie zastanawiam nad możliwością powiększenia tej łazienki kosztem wnęki :) Nie wydaje mi się żeby korytarz był kiszkowaty, bo jego wymiary nie są duże i jest salon, który otwiera przestrzeń. Moon czy możesz podesłać jakieś zdjęcia na maila, będę wdzięczna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówicie o powiększeniu dolnej łazienki to my tak mamy. Generalnie nasza planeta jest powiększona wszędzie, gdzie sie da! Na górze także powiększyliśmy ją o tę skrytkę - a za nami Amelia. Mamy zdjęcia, stronę, dwie wcześniej umieściłam link do fotosika.

http://planeta2.fotosik.pl/albumy/729641-2.html tu i zdjęcie dalej to łazienka na górze - u nas wyjście na strych jest tylko z łazienki.

http://planeta2.fotosik.pl/albumy/729641-6.html tu korytarz na dole - stoję przed drzwiami do gabinetu, w miejscu gdzie staną schody

a tu inne ujęcie - od strony wejscia - jak widac, nie mamy wiatrołapu http://planeta2.fotosik.pl/albumy/729641-12.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lyreco7 za foty, teraz mam pogląd na stan faktyczny. Korytarz jest ok. Czy zmieniliście położenie okna w górnej łazience, czy dodajecie dodatkowe?

Nasze powiększenia to: dolna łazienka w taki sam sposób, powiększenie górnej łazienki jest już postanowione i zrealizuję swoje marzenie o wykuszu w salonie. Rezygnujemy też ze spiżarni w kuchni, więc ona też będzie przestronniejsza i bardziej ustawna. Niestety ja nie mogę podzielić się z Wami żadnymi zdjęciami Planetki, ale to tylko jeszcze przez jakiś czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno w górnej łazience będzie dachowe. Co do spiżarni to my też jej nie robimy(najprawdopodobniej zainwestujemy w pompę ciepła i będzie miejsce w kotłowni na półki na pierdołki ze spiżarni, co do kuchni dzielimy się chyba ścianką między kuchnią a jadalnią - jak powstanie to pokażę ;D Ze zmian to jak widać na fotkach - dwie sypialnie połączone są w jedną - dla nas. Mały pokój przyszłościowy, na razie dla gości. Strych nie jest więc dzielony jak w projekcie, bo nie ma do niego wejścia z małego pokoju. Jak widać - ze zmian to jeszcze przesunięty balkon - na razie bryłą trochę mało ciekawa, ale jak przyjdzie dachówka i okna dachowe to się to zmieni. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczynamy :D

Jest działka, mamy projekt, jest i architekt który ma nam to wszystko adaptować.

Ze zmian w projekcie (na razie :lol:) największą jest ta, że pod garażem będzie piwnica z przeznaczeniem na kotłownie i skład na węgiel.

W/g mojego architekta od lipca 2009 zmieniono przepisy i kotłownia w której będzie piec na węgiel musi mieć 30m3.

Pozostałe zmiany to spiżarnia 1/3 jest likwidowana a jej role przejmie pomieszczenie 1/8. Łazienkę na dole powiększamy o tą całą wnękę.

Dzięki cennym uwagą zawartym na tym forum, na schodach będzie okno.

Co do góry to jeszcze się zastanawiamy czy pozostawić to pomieszczenie 2/5 czy o nie powiększyć łazienkę (LYRECO7 ma tak zrobione i to nam się podoba).

Planujemy też w dużym pokoju dać okno nie dwu lecz trzy-skrzydłowe (ma ktoś tak zrobione?)

Jest ktoś na tym forum z dolnego śląska, kto chciałby się pochwalić swoim domkiem (na żywo zawsze lepiej wygląda i z żoną chętnie byśmy się o tym przekonali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macada - szkoda, że Wy nie macie już wybudowanej Planety, było by gdzie podpatrywać :D

Rabbitp - jeszcze nie wiemy, we wtorek mam spotkanie z wykonawcą i się okaże

Teraz to muszę niestety czekać na zgody - ciekawe jak długo?

Amelia 2 - jakie Ty jeszcze robiłaś przeróbki (oprócz tych co ja wymieniłem)?

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do mojego dziennika, jest tam sporo zdjęć. Łazienka górna jest powiększona o cały korytarzyk i dałam drugie małe ze względu na daszek nad wejściem okno, które też musi być plastikowe ze względu na wilgoć. Pomieszczenie 1/8 u mnie będzie roboczą kuchnią, w kuchni spiżarka koniecznie! mniej szafek, miejsce na duże rzeczy i gotowe potrawy przygotowane przed imprezą :-? Łazienka dolna powiekszona o połowę szafy i jest luźna, zupełnie wystarczająca ponieważ nie planowałam w niej bidetu - wydaje mi się żę jest to urządzenie zbyt intymne żeby było w łazience ogólnodostepnej :roll: Kotłownia za garażem, piwnicy nie mam bo poziom wód gruntowych jest u mnie za wysoki, ale kotłownia pod garażem jest bardzo dobrym pomysłem.2 okna w salonie są symetryczne do tych na górze, ale myślę że potrójne też nie wygladało by głupio :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego z projektu BK 36cm u nas nie uświadczysz, tylko na zamówienie a jakby w trakcie robot trochę zabrakło to przestój :o i pozostałości trudno by było się pozbyć. Poza tym już fundamenty trzeba robić szersze pod 36-tkę. U siebie mam 24cm + 15 cm styropianu, do tego 10cm styro na podłodze i gdy piec zgaśnie to temperatura spada tylko o 1 stopień przez dobę mimo mrozu na zewnątrz :lol: Teraz budowa to czysta przyjemność, pierwszy dom budowałam za komuny gdy nie było materiałów, całe noce wystawało się w GS-ach gdy mieli coś rzucić :wink: a fachmanów umawiało się na rok wcześniej, a i tak nie było pewności czy przyjdą. Jakości to już się od nich wogóle nie wymagało :o

Powodów do optymizmu jest wiele: chałupka juz prawie nadaje się do zamieszkania, no i idzie wiosna :lol: wprawdzie bardzo pomału ale kiedyś dojdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam, a co tu tak pusto. Widać Amelia kończy juz budowę.

Uwaga do wszystkich budujących.

Róbcie jak najwiecej zdjęć swojej chałupy.

Ja zrobiłem o kilka za mało i teraz zostało mi kilka przewodów :) i za cholerę nie wiem do czego. Sterczą dwa takie pod dachem i ... wk.... człowieka.

 

Jestem na etapie oczyszczalni ogrodowej, tzn szukam osadnika i kilka metrów rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem przez ten etap, więc doskonale Cię rozumiem.

Kazdy materiał ma swoje plusy i minusy. Tak naprawdę mało istotne jest z czego. Ja mam dom z ceramiki poryzowanej, ścianki wewnętrzne z BK.

Każdy ma jakieś za i przeciw, a i tak najczęściej decyduje cena. BK łatwo sie obrabia, jeżeli chcesz np jakieś łuki i zawijasy.

Niestety będzie więxcej takich "problemów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...