Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Nie mogę doprosić się męża,żeby wkleił kilka zdjęć, ale napiszę,że:

dach od tygodnia mamy ukończony. Jutro zaczyna elektryk i prawdopodobnie będzie u nas tydzień. Po nim zaraz wchodzi alarmiarz.... no i tynki....tylko nie możemy zdecydować jakie zrobić. Może kochani podpowiedzcie, które wg.Was są lepsze? gipsowe czy tradycyjne./ które są zdrowsze?....

 

Pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Wczoraj o 9.24 wkroczyła na moją działkę ekipa 6 górali, a 17.00 lał się już beton. Jestem w szoku jak im to szybko i sprawnie poszło. Jak ktoś oglądał film pt. "Nigdy w życiu" to nasuwa mi się komentarz Danuty Stenki: "Ale Panowie zapier....". Tak było też i u nas. Dzisiaj będzie szalowanie o ile pogoda nie popsuje planów. Chociaż mój majster stwierdził "....Pani u mnie bedzie lało jak jo robote skończe..." :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty 3 tys. A murarze, których "mieliśmy" wcześniej umówionych chcieli 6tys.

Także nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło. :D

Z murowaniem to się zastanawiam. Czytałam gdzieś w literaturze fachowej, że fundamenty powinny odstać 3 mies. Natomiast moi majstrowie chcą budować za miesiąc. Nie wiem czy nie za wcześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelia tak jak pisałam o 9.24 zaczęli kopać. 6 facetów wykopało ręcznie fundamenty do godz. 16.45. Na 17.00 był umówiony beton. Nikt na nikogo nie czekał. U mnie też jest glina, ale wszyscy mówią, że to lepsze podłoże niż piasek.

Po deszczu w glinie kopało się bardzo dobrze. Murarze nie chcieli koparki. Ja też nie nalegałam bo moja działka częściowo jest zagospodarowana i bałam się bałaganu jaki zrobi koparka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trebor, gratuluję rozpoczęcia budowy :D

Miesiąc to chyba wystarczająco długo, żeby po fundamentach dalej budować, u nas to trwało 2 tygodnie :D Z racji pogody nie będziesz musiała pewnie tyle podlewać :D

A tak wygląda nasz dach:

http://images42.fotosik.pl/13/8c1d2f1bc6d1558e.jpg,tylko z jednej strony bo z drugiej nie mamy zdjęcia

Fotka była robiona po deszczu, w rzeczywistości dach się tak nie świeci :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zdrowotność to nie ma znaczenia; gipsowe ponoć są twardsze / tak mówi inż. budowlaniec chociaż dla mnie to nielogiczne/, a i podobno mało jest fachmanów robiących cementowe.

Amelia to chyba na odwrót? Cementowo wapienne są twardsze a gipsowe bardziej miękkie i mniej fachowców. A cekolować ponoć trzeba i po jednych i po drugich.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Nie mogę doprosić się męża,żeby wkleił kilka zdjęć, ale napiszę,że:

dach od tygodnia mamy ukończony. Jutro zaczyna elektryk i prawdopodobnie będzie u nas tydzień. Po nim zaraz wchodzi alarmiarz.... no i tynki....tylko nie możemy zdecydować jakie zrobić. Może kochani podpowiedzcie, które wg.Was są lepsze? gipsowe czy tradycyjne./ które są zdrowsze?....

 

Pozdrawiam

A.

Anarika a jakie okna wstawiacie? Drewniane czy plastiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trebor, skąd wzięłaś takich majstrów, toż to ceny sprzed 2 lat! Teraz 6-10 tys. to normalka. Ile w takim razie chcą za cały dom? A gdzie śpią, mają coś swojego czy Ty im zapewniasz? Zapytaj czy nie zechcieli by popracować w Mińsku Mazowieckim gdy skończą u Ciebie, bo moi życzą sobie 6 tys. za fundamenty a 35000 za całość tylko jeszcze nie uzgodniłam szczegółów co wchodzi w tą "całość".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zdrowotność to nie ma znaczenia; gipsowe ponoć są twardsze / tak mówi inż. budowlaniec chociaż dla mnie to nielogiczne/, a i podobno mało jest fachmanów robiących cementowe.

Amelia to chyba na odwrót? Cementowo wapienne są twardsze a gipsowe bardziej miękkie i mniej fachowców. A cekolować ponoć trzeba i po jednych i po drugich.....

 

Też tak mi się wydaje, ale tak powiedział inżynier budownictwa po Politechnice. Faktem jest że u nas w gazetach więcej ogłasza się fachowców od gipsowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświećcie mnie w szczegółach- ława fundamentowa ma być poniżej granicy przemarzania, czyli +/-1m, czy na taką głębokość chłopy kopią ręcznie? Potem izolacja pozioma i szalunek z desek i zalanie betonem? A co z izolacją pionową, czy trzeba potem odkopywać fundamenty? Moi mówią że lepiej wybrać koparką, potem ręcznie pod ławy, izolacja pozioma i ścianki z bloczków. Dzięki wykopowi łatwiej murować i mazać izolacją - czy mnie nie naciągają dla swojej wygody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświećcie mnie w szczegółach- ława fundamentowa ma być poniżej granicy przemarzania, czyli +/-1m, czy na taką głębokość chłopy kopią ręcznie? Potem izolacja pozioma i szalunek z desek i zalanie betonem? A co z izolacją pionową, czy trzeba potem odkopywać fundamenty? Moi mówią że lepiej wybrać koparką, potem ręcznie pod ławy, izolacja pozioma i ścianki z bloczków. Dzięki wykopowi łatwiej murować i mazać izolacją - czy mnie nie naciągają dla swojej wygody?

Amelia, u nas kopała koparka a murarze zrobili szalunki i podrównali ręcznie, najpierw dawaliśmy beton B 7,5 potem beton właściwy, potem smarowaliśmy jakimiś czarnymi mazidłami (poziomo i pionowo), na to papa i na to bloczki betonowe,z których był robiony fundament. Moim daniem najlepiej to wszystko zrobić od razu, z odkopywaniem będziesz miała podwójną robotę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon 35zł m/2, ale to za położenie więźby + dachówka i podbitki?

nie, to sama dachówka, więżbę mieliśmy w cenie za stan surowy, podbitki nie mamy, my mamy nadbitkę. Końcówki wszystkich krokwii i tych grubych belek zostały oszlifowane, obrobione przez cieślę i pomalowane bejcą, do tego zostały przymocowane i później pobejcowane deski na pióro-wpust. Dzięki temu nie trzeba robić już podbitki, a wygląda ładnie, wyszło taniej no i robiła nam to ekipa od stanu surowego, nie trzeba było szukać do tego innych ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCZORAJ POJECHAŁAM NA DZIAŁKĘ, PO DŁUŻSZEJ NIEOBECNOŚCI POPATRZEĆ NA ZMAGANIA ELEKTRYKÓW, ALE JAK DOJECHAŁAM TO BYŁO JUŻ PRAWIE CIEMNO :-? I NIEWIELE WIDZIAŁAM.

 

Jeśli chodzi o okna, to będziemy mieli drewniane, tylko nie zdecydowaliśmy jakiej firmy. No i mamy cały czas dylemat....jakie tynki... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...