Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Mooon fajnie,że wkleiłaś zdjęcia. Najbardziej zależało mi żeby zobaczyć salon od strony kuchni. Ja na razie mogę pochwalić się tylko fundamentami, więc może spróbuję wkleić.

http://img530.imageshack.us/img530/682/dscn3237tm3.jpg

http://img530.imageshack.us/img530/dscn3237tm3.jpg/1/w800.png

 

Super Trebor!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie!! :lol:

 

My powiększyliśmy prawie wszystkie okna, prócz w pokoiku na parterze (przy schodach) i okna balkonowego na górze. Natomiast wszystkie okna dachowe zmniejszyliśmy i za parę dni odbieramy je. Mają wymiary78x140 firmy Velux.

Trochę mniejsze będzie nad schodami.

 

Co do tynków wewnętrznych to niestety nie znam powierzchni i nie wiem,czy mój mąż to policzył.

Moon, jak będziesz liczyła to pamiętaj o sufitach, bo często o nich się zapomina i kalkulacja wychodzi sporo tańsza.

 

Pozdrawiam

Anarika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdopodobne że tak wygląda plac budowy! U mnie krajobraz księżycowy ze zwałami gliny a tu- trawka, równiutko, czyściutko, nie do wiary że świeżo zalane fundamenty :lol: Co zrobiliście z wydobytą gliną?

 

Może leży po prawej stronie a Trebor sprytnie nie zmieściłą tego w kadrze? :lol: U nas tez góra na górze i ogólny bałagan, nie wiem, ile nam zajmie uporządkowanie tego balaganu.... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gdybym wiedziała, że moje fundamenty tak Wam się spodobają to juz wcześniej zamieściłabym zdjęcie :D

A sprawa porządku na działce jest prosta. Mieszkamy obok. Mój mąż, który lubi porządek całe 3 tyg. walczył na niej jak lew. :D

Pomagał mu teść i brat. Ubijali, rozsypywali, wywozili i chyba się ucieszą jak im powiem, że się spodobało.

Mooon Twoje domyśly się nie sprawdziły. Bo niestety z prawej strony działki nie mam gliny, ale za to upierdliwą sąsiadkę o której pisałam wcześniej.

Na dowód tego zamieszczam jeszcze inne ujęcie. :p

http://img407.imageshack.us/img407/2656/dscn3235ah0.jpg

http://img407.imageshack.us/img407/dscn3235ah0.jpg/1/w800.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie to dobrze, a my pozostali budujemy w szczerych polach, które dużym nakładem pracy, czasu i finansów trzeba będzie po budowie ucywilizować.

Moje fundamenty kosztowały mnie mniej niż zakładałam ale za to obsypanie ich piachem jako że są wyniesione na wys.1,4m i rozplantowanie gliny /planuję 2 wzgórki dla urozmaicenia terenu i skarpę z roślinami przy tarasie/ to koszt- bagatela- ok.6tys zł! :cry: A że zachciało mi się podwójnego garażu, to wychodzi o 1/3 szerszy budynek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego jest ta okrągła dziura w fundamencie? Nawiew do kominka? W projekcie jest z boku salonu. Macie już zaizolowane i ocieplone fundamenty?

Po wizycie u Kasiuli myślę o przydomowej oczyszczalni ścieków, chociaż przeraża mnie to kopanie w glinie, ale trzeba się zdecydować przed wyprowadzeniem rur do kanalizy. Na razie myślę i szukam kogoś kto sensownie by mi doradził :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafranka, masz niedaleko do Anariki, odwiedź ją z miarką w ręku :lol: i zobaczysz jak wygląda łazienka w rzeczywistości. Osobiście jestem i za prysznicem i za wanną- omawiałyśmy to na początku 16 strony. Znam osoby które zrezygnowały z wanny i potem żałowały bo i dzieci lubią sie pluskać i można uprać coś dużego np. koc, kołdrę itp. A pomieszczenie jest naprawdę duże. Jaki wariant Planety budujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Planetowiczki!!

 

Rzeczywiście te fundamenty Trebora ładnie wyglądają, zwłaszcza ten porządek!! ale myślę,że poźniej krajobraz zmieni się. :wink: Niestety na pewne rzeczy nie ma się wpływu. Ile razy jestem na działce zbieram całe wory różnych śmieci. A i deski leżą ,stempli też całe mnóstwo.

 

Szafranka juz się ze mną wstępnie umówiła i niebawem spotkamy się.

 

Życzę miłego weekendu i słonecznego

Anarika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelia 2, ja nie chcę absolutnie zrezygnować z wanny, chcę po prostu mieć ją z opcją prysznica... tzn nad wanną zamontować ramię do prysznica , bo dziecko oczywiście uwielbia kąpiel w pianie a ja tylko prysznic. No i mam nadzieję obejrzeć projekt na żywo u Anariki, bardzo jestem ciekawa jak to w rzeczywistości wszystko wygląda.

My chcemy budować Planetę z podwójnym garażem ( w zasadzie przydałyby się 3 stanowiska bo jeszcze motocykl męża ;-)) zobaczymy jak wyjdzie, ale wiosny juz się nie mogę doczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się zachciało na wieś z dzieckiem to 2 samochody niestety konieczność, a miejscówka za garażem na motor jak widziałam u Anariki faktycznie jak znalazł ;-) jednak cały czas wahamy się między gazem a czymś ma eko-groszek (gaz jest na działce) czy zwycięży ekonomia czy wygoda? trzeba jeszcze poczytać i pokalkulować...

Przy okazji chciałam jeszcze raz podziękować Anarice za możliwość obejrzenia domku i za cenne porady i uwagi zwiazane z projektem.... miło że jeszcze można spotkać życzliwych i chętnych do pomocy ludzi... Dzięki wam podjeliśmy ostatecznie decyzje o wyborze projektu bo jest naprawdę fajny, funkcjonalny, taki w sam raz

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę Aniu, że jesteście z Robertem zadowoleni. Cały czas służymy podpowiedzią i zawsze możecie podjechać i oglądać naszą Planetkę.

Czytałam wiadomość od Roberta....dzięki za podpowiedź....zaraz jak wrócę do domu zapytam męża o te kable.

:lol:

Pozdrawiam serdecznie

Anarika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy co prawda garaż jednostanowiskowy, ale mąż mi obiecał, że jak będę potrzebowała samochód to kupimy dla mnie smarta i że będę mogła parkować wtedy w pomieszczeniu gosp. za garażem :lol:

szafranka, przeczytalam, ze obejrzalas planete na zywo, to dobrze, bo ja zdjec nie mam :( okna zabite sa dechami i jest bardzo ciemno, zdjecia nie powychodzily :(

jak postępy na budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Aniu, że jesteście z Robertem zadowoleni z wizyty u nas.

Cały czas służymy podpowiedzią i zawsze możecie przyjechać o obejrzeć naszą Planetkę :lol:

Wiadomość od Roberta czytałam, dziękuję za podpowiedź i jak tylko wrócę do domu zapytam męża o te kable.

Pozdrawiam serdecznie

Anarika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... cały czas wahamy się między gazem a czymś ma eko-groszek (gaz jest na działce) czy zwycięży ekonomia czy wygoda? trzeba jeszcze poczytać i pokalkulować...

 

a co powiesz na takie rozwiązanie (niestety wpadłem na to trochę za póżno, by wprowadzić je u siebie).

W pom.gosp. komin przystosowany do pieca gazowego a w pom. za garażem dodatkowy komin na inny opał np. pelety (jest też tam miejsce na magazynek opału. Przy stosunkowo niewielkim koszcie w każdej chwili możesz zmienić wybrać czym chcesz opalać. Gaz drogi? Ciach palimy peletami.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna cisza tu nastała :cry: czyżby wszyscy budowniczy zapadli w sen zimowy czy spieszą się z robotą przed zimą?

Trebor, robicie coś jeszcze w tym roku? Ja walczę z gliną- rozbijam na drobne i mieszam z piaskiem i ziemią, a że fundamenty mam dużo wyniesione to i zajęcie na parę miesięcy żeby skarpę uformować... Na szczęście mam latarnie z dwóch stron działki i po 8 godz. siedzenia w biurze jeżdżę codziennie popracować - dzień bez łopaty dniem straconym :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...