Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

MOON 123 :) .....NIE PRZESADZAJ Z TA ODLEGŁOŚCIĄ.....W ZASADZIE ŻADNA. OBY TYLKO TAKIE PROBLEMY BYŁY.

 

ŻYCZĘ WSZYSTKIM MIŁEGO TYGODNIA

 

Anarika

No niby tak, ale to tak około 4, 5 metra będzie..... Teraz mam lodówkę bardzo blisko zlewu i kuchenki....wydaje mi się, że jednak trochę się trzeba będzie nachodzić przy takim ustawieniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mooon 123, ja nadal w sprawie spiżarki- zabudowa pod sufit nie jest zbyt wygodna, będziesz skakać po stołkach lub drabinie? No i do szafek nie wszystko się zmieści. Spiżarka nie musi być na całą ścianę /u moich rodziców jest tylko 1,6mx1m i tyle im wystarczy/, ale ......oczywiście każdy robi po swojemu. Byłam u Kasiuli, spiżarkę ma i kuchnia nie jest za mała, szkoda że masz do niej tak daleko, warto zobaczyć wykończony nasz domek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Amelia w sprawie spiżarki jestem tego samego zdania . Wydaje mi się, że jest to szczególnie dobre rozwiązanie przy kuchni otwartej. Mam jednak trochę obaw czy wszystko zmieszczę. Nie wiem czy nie skorzystam z Twojej podpowiedzi.

Może tak się gdzieś wybiorę, żeby zobaczyć wszystko w realu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies blachy do pieczenia, większe garnki, pojemniki, prodiż, STOLNICĘ, zapasy np. cukru, makaronu, słoiki puste i z przetworami, napoje, gotowe dania, ciasta przed imprezą, które nie muszą być lub nie mieszczą się w lodówce, na podłodze jakies pudło z podręczną ilością warzyw i ziemniaków itp. Z czasem nazbiera się tego... i wszystko pod ręką :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będę miała kuchnię od południa a według mojego ostatniego pomysłu - spiżarkę na ścianach od zachodu i południa :lol: , ale nie jest u nas tak wiele dni upalnych poza tym dom ma być obłożony styropianem plus wentylacja to myślę że nie będzie tak źle. Spiżarka jest u nas tak duża że można tam wstawić drugą lodówkę na imprezy. Zabudowa z szafek na całą ścianę jest kosztowna, "ciężka" i niewygodna. Kawałek ściany, drzwi i 3 regały z marketu to groszowa sprawa, a mała ilość szafek, zwłaszcza górnych daje wrażenie lekkości i elegancji, ale to tylko moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiżarka jest u nas tak duża że można tam wstawić drugą lodówkę na imprezy. Zabudowa z szafek na całą ścianę jest kosztowna, "ciężka" i niewygodna. Kawałek ściany, drzwi i 3 regały z marketu to groszowa sprawa, a mała ilość szafek, zwłaszcza górnych daje wrażenie lekkości i elegancji, ale to tylko moje zdanie.

Amelia, widziałaś spiżarnię "na żywo"? Wg planu wydaje mi się dosyć mała...... Co do zabudowy , że jest ""ciężka" i niewygodna" to bym polemizowała, to rzecz gustu... Na pewno masz rację, że jest kosztowna, tym bardziej, że chcielibyśmy dębowe meble..... Ale mam mętlik w głowie..... :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy myślę o przydomowej oczyszczalni, czytam pełne zachwytów opinie tych co już mają ale obawiam się że przy moim gliniastym gruncie nie ma mowy o rozsączaniu, a wizja maszyn niszczących mój - mam nadzieję - piękny ogród w celu wymiany co 8 - 10 lat podłoża jakoś mi się nie uśmiecha :cry: Aż tu w niedzielę, w programie "Maja w ogrodzie" na TVN Meteo pokazali funkcjonującą od kilkunastu lat oczyszczalnię trzcinową , szczególy na http://www.re-natura.pl. Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wityajcie koleżanki :D

 

widzę obszerną wymianę zdań na temat spiżarni.

:roll:

Uważam,że każda ma rację, bo planuje wedle własnej wygody i gustu.

Ja od początku wiedziałam,że nie chcę spiżarni, że będą drzwi przesuwne.

Zabudowana ścianka plus lodówka będzie zasłonięta ścianką, a na wiszące szafki i tak nie ma zbyt wiele miejsca. Z drugiej strony tez jest ścianka,która zasłoni kuchnię i zlew. Na pewno koszty takiego rozwiązania są wyższe, ale każdy robi to co lubi i trzeba kierować się własną wizją :wink:

 

Pozdrawiam serdecznie

Anarika :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wityajcie koleżanki :D

 

widzę obszerną wymianę zdań na temat spiżarni.

:roll:

Uważam,że każda ma rację, bo planuje wedle własnej wygody i gustu.

Ja od początku wiedziałam,że nie chcę spiżarni, że będą drzwi przesuwne.

Zabudowana ścianka plus lodówka będzie zasłonięta ścianką, a na wiszące szafki i tak nie ma zbyt wiele miejsca. Z drugiej strony tez jest ścianka,która zasłoni kuchnię i zlew. Na pewno koszty takiego rozwiązania są wyższe, ale każdy robi to co lubi i trzeba kierować się własną wizją :wink:

 

Pozdrawiam serdecznie

Anarika :lol:

Anarika, masz rację, problem leży w tym, że ja nie wiem co bym chciała mieć..... :-? wiem, że dobrze mieć spiżarnię, tylko, że z nią nasza kuchnia wydaje mi się bardzo mała..... no nic jak znajdę chwilę to spróbuję popracować z tym programem ikeowskim, zobaczymy co z tego wyjdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oczyszczalni to nic nie wiem na ten temat, my dostaliśmy tymczasową zgodę na szambo bo gmina ma robić kanalizację, pewnie będzie za jakieś 30 lat, jak dobrze pójdzie :wink:

 

U nas planują kanalizację za 3-4 lata, ale że ceny za ścieki rosną proporcjonalnie do ceny za wodę a obsługa szamba to też minimum 100zł/miesięcznie dlatego szukam czegoś co można zrobić raz i mieć spokój na lata..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...