Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nikt się nie udziela ale może zaglądacie więc przekazuję najnowsze wieści - był w naszej firmie przedstawiciel handlowy H+H /beton komórkowy/ i powiedział że od 13 lutego podnoszą ceny o 1-1,20zł na sztuce. Obdzwoniłam składy budowlane i mają teraz po 8 zł i rzeczywiście potwierdzają że będzie podwyżka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Chcemy kupić Planetę I, tylko mamy mały problem - żadne z nas nigdy nie mieszkało w domu, w związku z czym nie wiemy, czy dobrze wybraliśmy....

 

Jeżeli ktoś buduje Planetę gdzieś na terenie woj. podkarpackiego lub województw ościennych bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdyby można było obejrzeć ten domek

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wybraliście :lol: Ja od dziecka mieszkałam w domu i jeden już wybudowałam 20 lat temu, więc wybierając projekt brałam pod uwagę nie urodę zewnętrzną lecz praktyczne rozwiązania a Planety plusy to: spiżarka przy kuchni, gabinet na dole i obok łazienka z prysznicem, zadaszony taras, garderoba, pralnia, pomieszczenia gospodarcze itp. Przeczytajcie uważnie ten wątek, wiele trafnych zmian wprowadzają ci co już się budują. Koło Rzeszowa miała wiosną ub.roku zacząć Doris28 /odezwała się na str.3/, w Bochni buduje Trebor35, koło Lublina już mieszka w Planecie Kasiula77.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Planetowiczów po dość długiej przerwie.W końcu mamy internet :lol: więc myślę,że teraz częściej będę gościć na tym forum.Tak jak wcześniej pisałam,budowę zaczęliśmy,ale nie na wiosnę lecz w lipcu.W chwili obecnej mamy stan surowy częściowo zamknięty tzn.dom jest przykryty blachodachówką wraz z podbitką,instalacja elektryczna zrobiona,wstawione okna,brak drzwi zew. i bramy garażowej.Od wczoraj roboty wstrzymane.Lepimy bałwana i czekamy na lepszą aurę :D Jeśli tylko przyjdzie wiosna i temperatura będzie sprzyjać,zabieramy się za tynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne budujecie w jakimś cywilizowanym miejscu jeśli nie boicie się złodziei :roll: niedaleko mnie wszystkie okna zniknęły z domu już pierwszej nocy po wstawieniu :evil: więc ja boję się nawet złożyć świeżo zakupionego BK na placu prowizorycznie ogrodzonym starą siatką ze słupkami drewnianymi.

Wprowadzaliście jakieś zmiany do projektu? Poproszę o zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jest parę zmian.Podnieśliśmy ściankę kolankową o dwa pustaczki(budujemy z BK),doświetliliśmy klatkę schodową oknem dachowym i co najważniejsze oczywiście naszym zdaniem,doprojektowaliśmy balkon w pokoju ,który znajduje się nad kuchnią,bo mamy z niego bardzo ładny widok.To tyle ze zmian,które widać z zewnątrz.W środku też jest co nieco zmienione. Zamiast wykończenia poddasza płytą GK zdecydowaliśmy się na wylewane skosy,mamy przejście z garażu do kotłowni i osobną toaletę na parterze.Jest jeszcze kilka mniej istotnych zmian,ale o tym przy okazji.Jeśli chodzi o zdjęcie,to proszę:)

http://images40.fotosik.pl/60/9781076ccd5e2b00m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polegają te wylewane skosy zamiast płyt K-G? I ja myślę nad czymś innym niż płyty, bo przy nich zawsze są pęknięcia na łączeniach. Fajnie wygląda front z balkonem, czy ten z tyłu też macie zrobiony? U mnie on wychodziłby na północ więc nie było sensu go robić no i boję sie wiecznych problemów z podciekaniem, łuszczeniem się od spodu - przynajmniej wszystkie balkony jakie znam po pewnym czasie trzeba remontować :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewane skosy to nic innego jak betonowy strop,oczywiście jego grubość jest mniejsza niż stropu pierwszej kondygnacji.

Jeśli chodzi o balkon z tyłu, to tak ,mamy zrobiony, a o ewentualne podciekanie czy łuszczenie, to wydaje mi się, że jak jest dobrze wykonany to nie powinno być później problemów.Nasz sąsiad ma balkon od północy,a dom stoi już parę lat i nic się z nim nie dzieje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

:D Witam wszystkich PLANETOWICZÓW.....Czyżbyście moi drodzy nie zaczęli jeszcze po zimie prac budowlanych???? :o

No....pochwalcie się, co nowego słychać!!!

 

My z mężem ruszyliśmy dość ostro, szczegóły opiszę poźniej :lol:

 

Na razie życzę... tak Świątecznie.....dużo spokoju, radości i realizacji planów...Anarika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś się odezwał, reaktywujmy nasz wątek! :p Zaczęliście z wiosną czy i w zimę coś działaliście? U mnie jeszcze za mokro, ale po świętach to się będzie działo..... :lol: o ile pogoda znów cos nie wykombinuje :x

Póki co

 

http://kartki.net.pl/kartki/3/kartki-wielkanocne-7.gif

 

Z okazji Wielkiej Nocy

- miłości mocy.

Jajka smacznego,

tyłeczka mokrego.

Smacznej babeczki,

dwa litry wódeczki.

Słodkiego baranka,

imprezy do ranka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Amelia :D

 

Czekaliśmy na dodatnie temperatury.....dość długo, ale udało sięjuz z hydrauliką tzn.ogrzewanie podłogowe, wylewki też już są, odkurzacz centralny,

rekuperator w toku.... no i mnóstwo prac juz po świetach.

Prawde mówiąc, nie mogłam doczekać się, kiedy ruszymy.

 

Za chwilkę będą już wszystkie okna, drzwi i brama garażowa. Oby tak dalej kręciło się :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie okna i bramę wybraliście? Całą zimę oglądałam, zbierałam wyceny, czytałam opinie na forum i - nadal nie wiem na co się zdecydować :o na pewno złoty dąb ale na tym kolorze nie widać z daleka czy są tradycyjne kanciaste czy modne ostatnio a co za tym idzie i droższe z zaokrąglonymi krawędziami :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...