Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Palanetowiczów :)

 

 

też jestem na etapie wyceny hydrauliki i ceny wahają się od 27-29 tys (razem z piecem na ekogroszek) cały dół i łazienka na górze podłogówka.

 

umówiony elektryk-3tyś co do materiałów to dopiero wylicza wiec jeszcze nie wiem jaki będzie to koszt

 

mam natomiast pytanie jakie u was były koszty dachu (wywiązka, robocizna itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Palanetowiczów :)

 

 

też jestem na etapie wyceny hydrauliki i ceny wahają się od 27-29 tys (razem z piecem na ekogroszek) cały dół i łazienka na górze podłogówka.

 

umówiony elektryk-3tyś co do materiałów to dopiero wylicza wiec jeszcze nie wiem jaki będzie to koszt

 

mam natomiast pytanie jakie u was były koszty dachu (wywiązka, robocizna itp)

z garażem 2 stanowiska.

Koszt dachu:

- więźba 10.700zł

- cieśla 5.000zł

- dekarz 16.000 zł

- dachówka + dodatki 24.000 zł + 10.300zł

- okna dachowe + kominki wentyl. 8.500zł

- wstawienie 2000zł.

Coś koło tego.

Zosłało dachówki na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Palanetowiczów :)

 

 

też jestem na etapie wyceny hydrauliki i ceny wahają się od 27-29 tys (razem z piecem na ekogroszek) cały dół i łazienka na górze podłogówka.

 

umówiony elektryk-3tyś co do materiałów to dopiero wylicza wiec jeszcze nie wiem jaki będzie to koszt

 

mam natomiast pytanie jakie u was były koszty dachu (wywiązka, robocizna itp)

z garażem 2 stanowiska.

Koszt dachu:

- więźba 10.700zł

- cieśla 5.000zł

- dekarz 16.000 zł

- dachówka + dodatki 24.000 zł + 10.300zł

- okna dachowe + kominki wentyl. 8.500zł

- wstawienie 2000zł.

Coś koło tego.

Zosłało dachówki na śmietnik.

 

To są ceny z VATem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę juz podać ceny mojego dachu:

-więźba /bV / 7357zł

- śruby, gwoździe /22%/ 680

- łaty, kontrłaty /bV/ 2070

- folia DELTA VENT S 365m2 /22%/ 2234

- blachod. Rukki, rynny Lindab /22%/ 23609

-okna 3szt 78x140, 1 szt 55x78 , łazienkowe: 1szt 78x140, 1szt 55x78

2 wyłazy dachowe /22%/ 9184

- ocieplenie lukarn mat+ rob. 2000

-cieśla /bV/ 6700

-dekarz /bv/ z montażem okien dachowych/ 10000zł

-----------------------

63834zł :o

sama się przeraziłam, liczyłam na 15tys. mniej, ale można było dać gorsze okna, tańszą blachodachówkę - jest koło mnie producent po 15zł/netto :roll: czytałam na forum że kupują folię dachową w hipermarketach po 1,20zł/m2 tylko ile ona wytrzyma? I tak zachytrzyłam dając blachę a nie dachówkę jak inni burżuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj cieśla kończy prace ma kosztować 3000+ (zobaczymy jaki duży ten plusik)

a buduje ...taka odrobinkę większą planetę II żona chciała więcej przestrzeni i odrobinkę powiększyła projekt mamy więc troszkę wyżej i szerzej

 

więźba 7750

śruby podkładki itp 500

 

jadę na budowę zobaczyć jaki będzie ten plusik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Planetowców.:)

Mam gorącą prośbę. Potrzebuję schemat instalacji wody ciepłej, zimnej i kanalizacji oraz Instalacji c.o.. Z uwagi na to że mieszkam na szkodach górniczych i nie mogłem kupic :( projektu gotowego, musiałem zatrudnić architekta żeby mi zrobił budynek na szkody górnicze. Nie mówiąc ile wziął za to:( (kilka razy cena projektu) to na dodatek nie stworzył żadnego projektu instalacji. A ponieważ domek w dużym stopniu przypomina Planete1 to myśle że instalacja będzie podobna. I tak bedę musiał za te instalacje komuś zapłacić ale chciałbym zobaczyć jak wyglądają w orginale. Ehh najlepiej to by było wyjechać ze śląska i jechać w jakieś bardziej stabilne tereny :). Hmm dla ciekawych podam jedynie że standardowo ławy fundamentowe sa zbrojone 4pretami fi 12 a ja mam od 8 do 10 fi 16. Tych prętów to nawet na budowie samemu nie można wykrzywiać. Stali pojdzie na budowę ponad 3,5tony. Ehh:((((((( Zatem jeśli ktos mogłby mi zrobić skan instalacji to byłbym wdzieczny. :):)

Oto moj email [email protected].

Pozdrawiam grupowiczów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ten plusik to 200 wiec cieśla kosztował 3200

 

nasz dom jest o metr szerszy na całej długości podnieśliśmy też ściankę kolankowa teraz jest na 1,25 m wiec na górze zrobiło się bardzo dużo miejsca :)

 

nasz projekt był przygotowany przez lokalnego architekta (właśnie przez te zmiany oraz koszty adaptacji projektu ) po prostu taniej wyszło jak zrobił to od zera

 

niestety aparat pojechał na wakacje wiec się fotkami nie mogę pochwalić ale w przyszłym tygodniu wróci więc porobię troszkę fotek i wrzucę na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heeeeeejjjjjj!!! Witajcie!!!! Co kochani chcecie wiedzieć??? Pytajcie a pomogę. U mnie teraz bardzo powoli w ślimaczym tempie!! Czas szybko leci i 14 sierpnia minął rok jak mieszkamy, a 7 sierpnia podłączyli mi dopiero gaz :lol: :lol: :lol: a kilka dni temu założyli licznik na prądzik, własny, niezależny. Zmiany w samym domu niewielki a i na zewnątrz też. Małymi kroczkami robimy wszystko. Forum czasem śledzę, coś tam wiem co w trawie piszczy. Dużo nas przybyło takze witam i "starych" i nowych znajomych planetowiczów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...