Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie rezygnujcie z daszków, bez nich dom będzie wyglądał jak stodoła, a poza tym osłaniają i drzwi i osoby stojące na zewnątrz otwierające lub czekajace na otwarcie drzwi. Nad tarasem daszek osłania przed letnim deszczykiem, sąsiedzi uciekają ze stołami do domu a ja sobie siedzę spokojnie :lol: wieczorami pod nim jest cieplej, zaciszniej, nie odczuwa się wieczornej wilgoci.

Piec c.o. wymaga komina spalinowego i wentylacyjnego, przenosząc kotłownię za garaż trzeba tam dostawić komin. Nie wiem co to znaczy " przenosimy kotłownię na tył domu obok schodów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Macada co do daszku nad wejściem to zgodzę się z Amelią, a co do daszku na wyjściu tarasowym to powiem tak: my przesunęliśmy balkon z małego pokoju to naszej sypialni (te dwa co są po jednej stronie u nas połączone są w jedną wielką sypialnię) i ten balkonik jest naszym daszkiem. Uważam to za najlepsze rozwiązanie w naszym przypadku, ponieważ taki wielki daszek jak ma Amelia np zacienia bardzo salon, zresztą nie planujemy siedzieć pod nim, bo i tak nie byłby jakiś taki mega duży. Stół i krzesła przenosimy więc do wigwamu ;D

Co do kotłowni to radzę Wam zrobić tak jak ma Amelia, to świetne rozwiązanie, my żałujemy, że nie wpadliśmy na nie wcześniej. Jeśli masz ochotę poczytać o naszym zmianach (a mamy ich dużo!) to odezwij się na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, już prostuję info bo coś mi się poplątało albo usunęło :) Kotłownia oczywiście za garażem tak samo jak u Amelii2 - rozwiązanie jest świetne!! Co do daszków to chciałabym zrezygnować z nich w takiej formie jak są w projekcie a zastąpić je daszkami powstałymi z przedłużenia dachu, wydają mi się bardziej subtelne. To zapewne spowoduje małą zmianę w konstrukcji dachu i dodanie tam gdzie go nie ma czyli pod oknami w lukarnach. Te dwie górne sypianie są przewidziane dla dzieci i zależy nam na tym aby były takie same. Ponieważ działkę mamy sporą to planujemy altanę w ogrodzie, więc będzie się gdzie skryć przed letnim deszczykiem. Generalnie sam daszek to fajna sprawa. Na dzisiaj to są wolne przemyślenia, zobaczymy co na to wszystko architekt.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie będzie wtedy za nisko to zadaszenie :roll: Jak będziesz miała jakieś rysunki od architekta to pokaż. Ciekawe, jeden projekt a ile głów tyle pomysłów jak go przerobić po swojemu :wink: Dzięki temu wątkowi każdy następny planetowicz ma łatwiej.

A ja już po tynkach przypomniałam sobie a raczej przypomniała mi tegoroczna aura i Marnia też, że miałam zrobić matę grzewczą pod płytkami na schodkach zewnętrznych, bo mimo dużego daszku marznący deszcz zacina prawie pod drzwi i właśnie elektryk wyciął mi bruzdę w ścianie pomieszczenia 1/8 od puszki w dół, potem podkuł trochę podłogi w wiatrołapie i pod ościeżnicą drzwi wyprowadził kabelek na zewnątrz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelio - pytanko odnośnie maty - jaki to jest koszt? jak to działa i czy dużo pobiera prądu? ciepła?

 

A co do daszku nad wyjściem na ogród to z Twoim fotek wydało nam się, że mocno zaciemnia. Ważne, że Ty jesteś zadowolona, to Twoja Planetka.

 

Moim zdaniem projektant z dobre domy powinien czytać ten wątek i uczyć się - np. od Amelii ściągnąć pomysł z kotłownią, od nas - z powiększeniem łazienki dolnej i górnej o te grajdołki do tam są (na dole ten przedsionek, na górze ten schowek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam internet i były fajne foteczki jak pozakładano matę pod kostkę i w około wszędzie śnieg a droga do drzwi od furtki czyściutka. Ceny nie są faktycznie jakieś przerażające. Zastanawiam się czy nawet nie byłoby mądrze załozyć choć taką na 30cm szeroką matę na całej dlugości przy garażu, żeby śnieg nie wsypywał się do niego za każdym otwarciem. Chyba będę dziś miała na co namawiać ;D Wydaje mi się, że nawet jeśli miałoby to zakręcić sie w okolicy 2-3 tysiaków (schody dróżka i ten kawałek przy garażu) to warto wydać taką kasę - dopóki człowiek zdrowy i młody to odśniezanie nie jest jakąś katorgą, ale z wiekiem jeszcze bardziej doceni się odśnieżone schody bez konieczności wiosłowania łopatą. A może nawet taka mata przy wyjściu na ogród?

 

Wklejam fotkę, ze strony firmy eltom-ogrzewania

http://i50.tinypic.com/2ponrkw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam, że myślę o wykuszu w salonie, w którym umieścimy stół. Wykusz miałby powstać w miejscu obecnych dwóch okien. Dzięki temu zyskalibyśmy troszkę większy salon. Oczywiście jak tylko będę miała rysunki wykonane przez architekta to podzielę się tą informacją z zainteresowanymi planetariuszami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 95% będzie to balkon dla naszej młodzieży - wspólny. Jeżeli nie to zapewne będzie to daszek - takie dwa rozwiązania są najczęściej spotykane. Okna wychodzą na południe i aż żal nie wykorzystać słońca. Wykusz zwiększy też funkcjonalność salonu, bo nie chciałabym żeby stół stał na "środku" pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Kilka słów ode mnie.

Wykusz - bardzo dobry pomysł. Wcześniej mi sie nie podobał. Teraz żałuję, że go nie mam, znacznie powiększy salon, stół idzie w wykusz i jest więcej miejsca.

mata grzewcza - szer. 30 lub 50cm. polecana szczególnie na podjazdy. koszt samej maty ok 100zł. mb. Zużycie prądu ponad 300W/m2 o ile pamietam. Koszt mat i przewodów nie jest wysoki, ale te sterowniki. Z czujnikiem temperatury ok 200zł ale nie polecany, gdyż grzeje gdy zimno (śnieg nie cadzień pada), a więc koszt prądu bardzo wysoki. Czujnik temp. + wilgotność to koszt ponad 2000zł.

Ja myślę o właczniku czasowym.

Na schody ja będę brał przewód grzewczy. w markecie 20m kosztuje ok 200zł.

A jeszcze, samo ręczne właczanie maty może spowodowac jej przepalenie (gdy zapomnimy wyłaczyć).

Aby położyć matę należy sprawdzić przydział prądu, czy nam wystarczy.

20mb podjazdu (zakładając matę 30cm)+ schody to ok 20m2 maty, czyli 6000W (60 żarówek 100W) - koszt grzania dość znaczny.

Już chyba lepiej kupić odśnieżarkę.

 

Jak wszystko trzeba to przeanalizować.

Ja na początek robię tylko schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jeszcze, samo ręczne właczanie maty może spowodowac jej przepalenie (gdy zapomnimy wyłaczyć).

quote]

 

Nie zakładajmy że będziemy sklerotykami, bilobil, tudzież inne wynalazki, nie pamiętam jak się nazywają... :wink: a z tym włącznikiem czasowym niezły pomysł. Jak go w praktyce podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jeszcze, samo ręczne właczanie maty może spowodowac jej przepalenie (gdy zapomnimy wyłaczyć).

quote]

 

Nie zakładajmy że będziemy sklerotykami, bilobil, tudzież inne wynalazki, nie pamiętam jak się nazywają... :wink: a z tym włącznikiem czasowym niezły pomysł. Jak go w praktyce podłączyć?

Bilobil, ha

a skąd Ty znasz te nazwy ? :o

Używasz? :D

A podłacza się jak zwykłe gniazdko, kontakt (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jeszcze, samo ręczne właczanie maty może spowodowac jej przepalenie (gdy zapomnimy wyłaczyć).

quote]

 

Nie zakładajmy że będziemy sklerotykami, bilobil, tudzież inne wynalazki, nie pamiętam jak się nazywają... :wink: a z tym włącznikiem czasowym niezły pomysł. Jak go w praktyce podłączyć?

Bilobil, ha

a skąd Ty znasz te nazwy ? :o

Używasz? :D

quote]

 

Z reklam oczywiście :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...