Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Już byłam, zwiedziłam :lol: A teraz podzielę się swoimi spostrzeżeniami, ale nie zwracaj na nie uwagi, to Twój dom :wink:

- nieciekawa jest bryła zewnętrzna od tyłu z tym balkonem, u mnie tył o wiele bardziej mi się podoba niż front

- chyba niezbyt ustawna jest górna wielka sypialnia - na każdej ścianie ma otwory

- brak oddzielonego wiatrołapacza - zimno wpada do pokoju przy każdym otwarciu drzwi

- słupy w pokojach nad garażem mogą dodawać uroku ale i przeszkadzać. Moi cieśle tak wzmocnili więźbę żeby je wyeliminować

- drzwi tarasowe utrudniają ustawienie wypoczynku, ale o tym już było

- mocno podniesiona ścianka kolankowa na pewno poprawia funkcjonalność ale nie wydłużone krokwie nadają wygląd stodolasty

- huuuuuk roboty jeszcze przed Wami :roll:

- przepraszam że jestem niemiła, ale to tylko moje zdanie, sama wiem ze nie wszystkim podoba się w mojej chałupce i chętnie słucham uwag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba masz dziś zły humor, skoro sama zauważasz, żeś niemiła. A teraz odniosę się do Twoich myślników:

- nieciekawa jest bryła zewnętrzna od tyłu z tym balkonem, u mnie tył o wiele bardziej mi się podoba niż front wydaje mi się, że dopiero gdy balkon się pojawi będzie można mówić o tym jak to wygląda, zresztą to samo tyczy się braku okien i dachówki, nam się narazie też nie podoba

- chyba niezbyt ustawna jest górna wielka sypialnia - na każdej ścianie ma otwory jest bardzo ustawna, dokładnie tak jak chcemy - na środku wielkie łóżko, na ścianie gdzie drzwi będzie zabudowa szafami jak Komandor

- brak oddzielonego wiatrołapacza - zimno wpada do pokoju przy każdym otwarciu drzwi dom nie stoi od wietrznej strony, a co do zimnego powietrza, to się zgodzę, jednak nie wydaje mi się to w obecnym domu uciążliwe, kierowaliśmy się raczej tym, by nie było klaustrofobicznie,bo tak właśnie nam to wyglądało z wiatrołapem

- słupy w pokojach nad garażem mogą dodawać uroku ale i przeszkadzać. Moi cieśle tak wzmocnili więźbę żeby je wyeliminować nad garażem będzie tylko pralnia i graciarnia, dlatego słupy nie wadzą, zresztą nie ma chyba co porównywać obciążenia jakie na dach przypada przy dachówce ceramicznej a blachodachówce. Twoi cieśle mogli wzmocnić bo i tak blacha to tylko 3-4 kg na 1m2, przy dachówce ceramicznej to 35-50 kg na 1m2

- drzwi tarasowe utrudniają ustawienie wypoczynku, ale o tym już było to wyjdzie w praniu, teraz dzięki takiemu przesunięciu jest porządny kącik na tv i zachowana jest linia od kominka do wyjścia

- mocno podniesiona ścianka kolankowa na pewno poprawia funkcjonalność ale nie wydłużone krokwie nadają wygląd stodolasty mówisz o krokwiach, które będą widoczne na zewnątrz? Nie zauważyłam by były dłuższe niż gdzie indziej, zresztą będzie podbitka jeszcze

- huuuuuk roboty jeszcze przed Wami tylko z tym mogę się zgodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co znowu nie tak zrobili? chodzi o te okna dachowe czy o te małe okienko co ponoć hydraulik uszkodził?

 

Ech, szkoda gadać, o wszystko! Swoje bieżące odczucia przelewam do dziennika. Okna raczej przypalił żarówą 200-setką tynkarz, hydraulik się wypiera jakoby coś robił z palnikiem przy kaloryferach a na niekorzyść tynkarza przemawia fakt że minimalnie przypieczone jest też okienko od spiżarki będące wysoko pod sufitem. To pierwsze i bardziej przypalone to okno 120x150 w salonie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, ze jest to moj pierwszy wpis na forum - witam wszystkich forumowiczów :)

Wprawdzie wpis pierwszy, ale lektura forum nalezy do jednej z najczesciej praktykowanych czynności ostatnimi czasy :)

Strach czasem poczytać ile to nerwów zjada taka budowa. Szacunek i podziw dla tych, którzy maja to juz za sobą :) i chyba odrobina zazdrości :)

Ale do rzeczy :)

Razem z męzem jestesmy na etapie wybory projektu domu.

Projekt "Planeta" jest jednym z projektów "zagrożonych" wyborem :)

Stad moje pytanie, czy znalazł by sie ktos, kto bylby w stanie pokazac nam swoja budowe i bylby w okolic Warszawy?

Będę wdzięczna za odzew :)

Pozdrawiam

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZKODA ŻE NIE W OKOLICY TCZEWA,

JA DOPIERO WYBIERAM PROJEKT I RACZEJ BĘDZIE TO PLANETA I.

Z PRZERÓBEK MYŚLĘ O PODPIWNICZENIU GARAŻU I ULOKOWANIU TAM KOTŁOWNI NA EKOGROSZEK. JEŚLI TAK ZROBIĘ TO NIE BĘDZIE W KUCHNI SPIŻARKI A ULOKUJĘ JĄ W TYM POMIESZCZENIU GDZIE PIERWOTNIE MIAŁ BYĆ PIEC.

CZY MOŻE KTOŚ PODAĆ ORIENTACYJNY KOSZT BUDOWY TEGO PROJEKTU Z PODZIAŁEM NA STAN SUROWY OTWARTY, STAN ZAMKNIĘTY, Z INSTALACJAMI I WYKOŃCZONY? WIEM ŻE RÓŻNIE JEST W ZALEŻNOŚCI OD LOKALIZACJI ALE CHODZI O TAKIE ROZEZNANIE.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Amelia - albo o mnie zapomniaś albo z geografią jestes na bakier :roll: :lol:

Z Tczewa jest znacznie bliżej do Gdańska niż do Bydgoszczy :wink: Kikon jeśli masz ochotę zobaczyć nasz dom to zapraszamy :)

Amelia czytałam Twój dziennik - ale szybko Ci idzie! Jaką zastosowałaś wełnę do ocieplenie poddasza i ile Ci materiałów poszło? Mam na myśli płyty, wełnę właśnie, folię i nie wiem co tam jeszcze idzie....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zapomniałam :oops: pewnie dlatego że za rzadko się odzywasz :wink:

Wełnę dałam 2x10 cm ISOVER Super-Mata / o niebo lepsza, gęściejsza od Uni-Maty/ na skosach; w szczycie dachu 1x 10cm plus najtańsza żółta folia, drugie 10 cm miedzy kleszczami czyli na suficie, na to od dołu folia srebrna "zbrojona" STROTEX a od góry płyty OSB tworzące podłogę stryszkową. Co do ilości to muszę sprawdzić na fakturach, bo wszystko było dobierane w trakcie prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelio ale tempo!!! tylko pozazdrościć :) Napisz proszę czy zmieniałaś wymiary dolnej łazienki, tzn czy przesuwałaś ściankę w stronę holu? Ta łazienka jest większa od naszej w mieszkaniu :) Dzięki zdjęciom już wiem, że spiżarni nie będzie tylko większa kuchnia. Efekty są niesamowite Ile czasu upłynęło od rozpoczęcia przez Ciebie budowy? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka jest powiększona oczywiście, na szafę zostało ok.70cm. Całkiem bez tej wnęki i szafy korytarz wyglądałby kiszkowato.

Budowa zaczęła się w październiku 2008 -fundamenty, a wczesną wiosną 2009, chyba w marcu, jako że było już ciepło zaczęły się konkrety.Fachowców umawiałam z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i nie było dłuższych przerw. Są tacy, co w jeden sezon budują i się wprowadzają, ale wszystko musi mieć swój czas - stropy, tynki, wylewki muszą wyschnąć!

Dlaczego nie chcesz spiżarki? Nie wszystko można zamknąć w szafkach, a duża zabudowa kuchni jest i kosztowna i przytłaczająca, chyba że zrobisz ją np. pod schodami lub między wiatrołapem a garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy mocny plan żeby zacząć na wiosnę ale z innym projektem. Teraz czekamy na urzędników i nowy plan zagospodarowania przestrzennego, który pozwoli nam na postawienie Planety. W efekcie boję się, że w tym roku zaczniemy i skończymy na fundamentach i ogrodzeniu działki :) Ale co mam być to będzie i w odpowiednim czasie. Co do spiżarni to będzie ale w tym pomieszczeniu pomiędzy wiatrołapem a garażem, kilka półek i będzie ok.

Szkoda, że nikt nie buduje Planety w okolicy Wrocławia, bo nie ma to jak zobaczyć dom na żywo :) i podejmować decyzje o ewentualnych zmianach projektu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...