Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Taaaa projekt tarasu projektem, a fachowcy fachowcami i co i nic nie stawili się w terminie a teraz zima więc taras pewnie w przyszłym roku. Projekt mam na rysunku odręcznym. Niestety jeżeli masz spad to kosztuje. Zmieniłem wykonawce bo palisada strasznie droga, miał być mur oporowy zaczynający się od frontu domu do tyłu, okalający taras zasypany kamieniem i przysypany ziemią, ale wykonawcy dali ciała i tyle. Edytowane przez rabbitp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nam się chyba nie uda wykonać zamierzonego planu. Chcieliśmy zakończyć stanem surowym zamkniętym, ale za długo trwało wykopanie piwnicy.

Mam jednak nadzieję, że przed mrozami uda się moim wykonawcą zalać strop na mieszkaniu - bo na garażu już wylali.

Na tym etapie chyba trzeba będzie przeczekać zimę :(.

Tak jak pokazałem na zdjęciach taras też mam wysoko ale na razie nie mam koncepcji jak to rozwiązać. Co prawda mam dobrego wykonawcę, który nie tylko pracuje ale i poddaje różne ciekawe propozycje.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ładnie się u Was prace posuwają. W temacie tarasu to nie wiem czy już pokazywałam, ale my chcemy zrobić sobie coś takiego http://i56.tinypic.com/r0wc29.jpg tyle, że nie na całej szerokości domu, ale coś podobnego, podoba nam się kształt, będzie mniej więcej jak na tym BARDZO odręcznym rysunku ;) http://i53.tinypic.com/2nkhr3s.jpg A aktualnie u nas przestój mały, instalator nawala i niby ma wejść w sobotę w co już nie wierzę, elektryk niby w poniedziałek...ehhh jak chcesz mieć cos zrobione na czas i porządnie - RÓB TO SAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radością zawiadamiam, iż pierwszy raz zdarzyło nam się na tej budowie, by fachowiec powiedział, że będzie w poniedziałek i był 2 dni wcześniej! W efekcie mamy pospinane wszystkie prądy, opisaną rozdzielnie (słowem dokończenie tego, czego poprzedni fachowiec nie zrobił), poprzekłuwane włączniki do świateł w miejsca gdzie powinny być, do tego rozszyfrował nam rolety i teraz pięknie wszystkie działają na pilota. W sobotę dotarł też instalator i ustawił i podpiął kominek oraz kocioł. Od środy zaczynam więc kładzenie podłogówki na dole, bo czas nagli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, LYRECO, to Wy burżuje - piloty, rolety, drewno egzotyczne....:cool:

u mnie skromnie ale własno i bez kredytu;) nie mam zdjęcia swojego tarasu po całkowitym obsadzeniu skarpy ale jestem z niego zadowolona bo większa część jest od północy - jak znalazł w upały a część wysunięta na zachodnią ścianę i słońce jest na nim już od południa

20e1462f3a179f1173&#1.jpg

Z lewej strony jest ok. metra wysokości, dookoła obsypany ziemią, obsadzony roślinkami i ładnie i bezpiecznie - nikt z niego nie spadnie, nie potrzeba barierek a moja mała psinka na skróty między roslinkami zbiega:)

Po tygodniu mieszkania w nowym domku :wiggle:stwierdzam że rozplanowanie kuchni jest bardzo wygodne a spiżarka rewelka, dzięki temu mam mało szafek kuchennych i kuchnia sprawia wrażenie lekkości i przestronności.

20e1462f3a179f1173&#1.jpg

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, no tak, ale to jednak z tymi pilotami to jest ułatwienie duże, bo na zerowym kanale mamy wszystkie na raz podnoszone czy opuszczane a na kolejnych kazda z osobna, wiec wieczorkiem mozna ze spokojem z pozycji kanapy zamknąć wszystko. A co do egzotyka to raczej jest to wymóg niż nasze widzi-mi-się, ale dokładnie jak ten taras będzie wyglądał to nie wie jeszcze nikt ;) Na szczęście, los nam sprzyja i udaje nam się to robić bez pomocy banków. mamy tylko nadzieję, że na najważniejsze rzeczy starczy nam funduszy a czego się nie zrobi od razu to z czasem i postępem. O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem to może już na walentynki będę mogła się pochwalić nowościami, bo jak tylko wylejemy posadzki i wykończymy poddasze to biorę się za malowanie ścian, tapetowanie, kładzenie paneli .... ehhh... czekam już na to tak bardzo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka zima? toż to jeszcze kalendarzowa jesień;) pojutrze bedzie rocznica moich wylewek na dole ( na górze były miesiąc wcześniej) i jak widać grudzień grudniowi nie równy

 

5cc4886a1de5ce6aa7&#5.jpg

łopatowy z krótkim rękawkiem zasuwał:D

nie wiem czy do posadzek dodają jakieś cuda przeciwmrozowe tak jak do murowania bo u nas w firmie mówią, że chemia załatwi wszystko, aby tylko człowiek wytrzymał:D

znajomym x-lat temu nawet nieduży mrozek zwarzył tynki i musieli przykryć je panelami bo inna opcja to skuwanie:eek:

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
Jak tam Planetowicze po świętach? Robicie coś na swoich budowach? U nas praca rozpoczęła się dopiero dzisiaj - wszedł instalator i kończy podłączanie kominka i pieca i chyba wezmiemy go do podłogówki na dole, bo mamy trochę innej pracy i brak czasu by zająć się tym samemu. Oprócz tego, z grubszych spraw pozostała cała góra w nidzie do zrobienia - podobno lepiej robić to, gdy jest plusowa temperatura więc czekamy za wylaniem posadzek na dole i ruszamy dalej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po świętach tak jak i przed, co się przytyło to się zrzuciło przy odśnieżaniu:D na szczęście dni są coraz dłuższe:lol2:

Poddasze powinno się ocieplać i nidować gdy całkowicie posadzki wyschną i nie ma wilgoci w domu a o tej porze roku i bez ogrzewania to trochę może potrwać:eek:

 

Peters! Jeśli czasami tu zaglądasz to odezwij się! Kończę załatwiać papierki do odbioru domu i ciekawa jestem jak innym przeszły poważne /wg mojego kierbuda/ przeróbki np. podniesienie ścianki kolankowej i dostawienie nowego komina po przeniesieniu kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...