Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fajnie, pora to odpowiednia bo nie zazdroszczę tym co kładą wełnę w upały..... A jakie macie kaloryfery w garażu? U siebie dałam jeden pod oknem 90-tką wiec niezbyt szeroki ale gruby (33V) i wysoki, jednak przy 4,5 metrowych wrotach i 36m2 powierzchni temperatura utrzymuje się + 12st przy minusowej zewnętrznej i +20 w mieszkaniu:o dla samochodu wystarczy :D

Codziennie tu zaglądam ale inni zapadli w sen zimowy albo..... są tak zapracowani że się nie odzywają:yes: ja już się przełamałam i wieczorami walczę z poddaszem, mozolnie to idzie bo chcę jak najdokładniej wyprowadzić ściany ale jednak idzie .......

LYRECO, jaki masz kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy prośbę, do wszystkich planetowiczów, którzy są już na etapie urządzania wnętrz, prześlijcie zdjęcia kuchni i łazienki na dole.

Bardzo nas interesują wasze pomysły i rozwiązania!!!!

może być na maila [email protected]

Pozdrawiamy!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

A te wybory dotyczą kolorów czy ustawienia? bo kibelek naprzeciwko drzwi to niekoniecznie.... zwłaszcza w naszej Planecie:o wyobraź sobie goscia który się nie zamknął, siedzi na tronie a tu dziecko wpada do łazienki... a drzwi naprzeciwko stołu w jadalni....:D

Hej, Planetowicze, zaczynacie już coś działać?

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt-projektem a życie życiem........ architekci czasami mają dziwne pomysły a papier wszystko przyjmie;) np. nie rozumiem dlaczego projektują zlew pod oknem (99.9%):o ani to ładne ani praktyczne:

-aby umyć okno trzeba wleźć na szafkę ( tu-do zlewu:confused:)

-w dobie zmywarek zlew używa się sporadycznie - do kąta z nim, wiecej czasu niż zmywanie to krojenie, mieszanie, wałkowanie a nierzadko - ja tak mam - jedzenie śniadania w biegu i wtedy fajnie jest powyglądać przez okno

-jeśli chcemy wysoką, fikuśną baterię to okno się nie otworzy:o

- przerywa ciągłość blatu roboczego

Inny pomysł to kotłownia z wejściem z wiatrołapacza (99%), a przecież masa ludzi buduje się na wsi gdzie nie zawsze jest gaz.

W naszej górnej łazience kibelek zaprojektowany jest z boku i w dodatku schowany za murkiem;)

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie planetowicze!

Najpierw wypowiem się na temat problemu kibelkowego - na dole zrobiliśmy tylko toaletę, wc jest na prawo, na wprost będzie piękna dekoracyjna ściana z umywalką, na górze jest problem rozwiązany - jak wcześniej opisywałam i co widać na fotkach, nasza łazienka jest w kształcie litery L, gdy otworzymy więc drzwi do łazienki, to mamy widok na kolejne drzwi do pralni i po boku będzie umywalka, kibelek schowany będzie na prawo. Zresztą nie przesadzałabym z tym, że kibelek nie moze być na wprost drzwi bo ktoś wejdzie w czasie naszego posiedzenia rady nadzorczej ;) Są przecież zamki w drzwiach od tego. Problem moim zdaniem leży całkiem gdzie indziej - nie zdecydowałabym się na zamontowanie wc na wprost wejścia ze względów czysto estetycznych ;) I tyle. Co do naszych postępów, to w końcu mamy skończoną dachówkę i wstawione okno w łazience ;) Wczoraj podłączaliśmy je do prądu (fakro electro na pilota bo okno nad wielką wanną jest). Planowaliśmy sami dokończyć górę nidą ale najprawdopodobniej weźmiemy fachowców. Jest to firma zajmująca się gipsami i tynkowaniem domów i za jednym zamachem mieliby dokończyć górę na gotowo i skończyć elewację (tynki i listwy wokółokienne już od zimy czekają). Umówieni jesteśmy na 26 kwietnia. A potem to już prawdziwa wykończeniówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuuugiej nieobecności :) dom budowałem, nie było czasu tu zaglądać, mieszkamy już w naszym domu i zaliczyliśmy pierwszy sezon grzewczy (myślę że już się kończy) i tu moje pytanko do mieszkających opala ktoś ekogroszkiem ? jak tak to jak wychodzi ?

Mi poszło około 4,5 t myślę że wynik całkiem przyzwoity, ale ciekawy jestem jak to jest u innych ? (eko kupowałem po 700 wiec opał z ciepłą woda kosztował mnie jakieś 3200 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy się zmieniają, już nie budowlane tylko eksploatacyjne;) mam piec Defro Duo 25KW, kupiłam 3,5t groszku, wczoraj zasypaliśmy 6 worków 25kilowych, zostało jeszcze 20!:rolleyes: W domu 20st, w kominku palę jak mam czas- ostatnio z tym kiepsko bo wykańczam 3 pokoje na poddaszu- wiec zużycie super :) w największe mrozy te 6 worków ( 1 zasyp) starczało na tydzień ale tak było może 2 razy, przeważnie na 9-10 dni, teraz na 2 tygodnie:wiggle: to nasza pierwsza zima w domku, okna nie poregulowane, pod drzwiami balkonowymi wieje - muszę zdjąć kostkę na tarasie, wyciąć styropian i nakitować pianki, kominek mam otwary, wentylację grawitacyjną, czyli zimą kratkami wpada zimne zamiast wyciągać:o w przyszłym roku gdy wszystko się pouszczelnia to chyba w 2 tonach się zmieszczę;) Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peters masz Viadrusa? My mamy Ling duo 25kw, kominek też 25kw, narazie tak jak pisałam nie możemy się porównywać z Wami, ale jeśli macie takie zużycie to jestem mile zaskoczona! Dla nas 20 stopni to raczej za mało, tak 23 będziemy utrzymywać, też mamy pogodówkę, a do tego sterownik z Salusa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy chłodnolubni, czasami sterownik sam się przestawia bo nigdy nie mam czasu zaprogramować 7 dni podzielonych na 4 cykle i mam taki chwilowy nastaw, wiec jak wraca do fabrycznych 21 w dzień i 18 w nocy to zaraz czuję różnicę;) nawet moja psina przy 21 zaczyna ziajać:D węgiel węglowi też nierówny - kupisz ruski czy czeski nawet za 600zł ale dużo więcej go spalisz a w dodatku sadzami piec się oblepi......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...