Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Defro Duo 25k. Duo znaczy dwupaleniskowy - od października do początku maja paliłam ekogroszkiem ( zjadł 3,2t)na retorcie a potem na zwykłym ruszcie resztkami desek, krokwi, stempli tylko do podgrzewania wody. To super rozwiązanie, zrezygnowałam nawet z dotowanych przez gminę solarów. Włączam piec na "piorytet bojlera", rozpalam tradycyjnie - gazety, tektura ( najlepsze są wytłacznki po jajkach:D) 5 kawałków drewna i po pół godz. mam wodę nagrzaną do 55st, nadmiar ciepła piec puszcza na co. Zwykle piec nagrzewa się do ok. 70-75 stopni i super wypaliły się wszelkie sadze osiadłe na ściankach przez zimę gdy piec był nastawiony tylko na 60 stopni. Warto zostawiać piec i zasobnik otwarty gdy nie pracuje, żeby nie rdzewiał kosz zasypowy bo potem źle zsuwa się opał ( rada innych , doświadczonych użytkowników)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Jak już pisałem mieszkamy i po okresie aklimatyzacji :-) sanatorium, zabraliśmy się za porządki przygotowania do zimy,

Właśnie robią podbitkę, czekamy na ekipę od podjazdu, doświadczenia z etapu budowy nauczyły nas cierpliwości.

Niestety miałem wypadek, spadłem z drabiny i dość mocno się poobijałem, ale dobrze że tylko tak się skończyło.

Pozdrawiam i dobrych ekip życze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jak już pisałem mieszkamy i po okresie aklimatyzacji :-) sanatorium, zabraliśmy się za porządki przygotowania do zimy,

Właśnie robią podbitkę, czekamy na ekipę od podjazdu, doświadczenia z etapu budowy nauczyły nas cierpliwości.

Niestety miałem wypadek, spadłem z drabiny i dość mocno się poobijałem, ale dobrze że tylko tak się skończyło.

Pozdrawiam i dobrych ekip życze

 

To szybkiego powrotu do zdrowia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabit - również życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

My praktycznie jesteśmy na ukończeniu, gabinet już gotowy, kuchnia już prawie też, były małe zmiany więc trochę się przeciągnęło, meble do salonu i jadalni stoją i czekają na wykończenie ścian. Niestety w tym roku nie zdołamy obudować kominka - po pierwsze ze względu na finanse, a po drugie - nie mamy jeszcze wybranego wzoru ani ekipy... ale trudno, przeżyjemy bez obudowy ;) byleby mieszkać ;) mamy plan przeprowadzić sie do konca października ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
  • 4 months później...
Odświeżam temat dla nowych Planetowiczów, a może starzy też się odezwą i pochwalą jak się mieszka?

 

Witam,

Jesteśmy na etapie wykończenia domu, budujemy Planete II. W chwili obecnej kończymy instalacje elektryczną i mam nadzieje ze juz w marcu jak będzie dodatnia temp to bedziemy robić tynki i wylewki wiec jeszcze troszke pracy przed nami.

Co do zmian to również powiększylismy łazienkę na dole, w kotłowni bedzie przejście z garazu do domu i co za tym idzie garderoba , zlikwidowalismy spiżarke w kuchni, przeniesiona bedzie pod schody (schody lane) okna równiez powiekszylismy. Na górze zamórowaliśmy drzwi z łazienki nad pom nad garzażem, łazienke powiekszylismy o to małe pom miedzy pokojem a łazienka poczatkowo tam miał byc prysznic ale został przeniesiony na strone gdzie zostały zamurowane drzwi natomiast w tym pom gosp bedzie pralnia. pomieszczenia nad garażem w I bedzie garderoba a w II siłownia wraz z biurem mmojego męża wzgogaciliśmmy sie o 3 osobiste pomieszczenia troszke mnie martwi tylko to że do tych wszystkich pokoi bedziemy przechodzic przez sypialnie ale myśle zde to kwestia przyzwyczajenia:)

pozdrawiam i mam prosbe o jakieś zdjecia na maila z wykończenia domu ( efekt końcowy wraz z meblami:0) [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co do zmian to również powiększyliśmy łazienkę na dole, w kotłowni będzie przejście z garażu do domu i co za tym idzie garderoba , zlikwidowaliśmy spiżarkę w kuchni, przeniesiona będzie pod schody (schody lane) okna również powiększyliśmy. Na górze zamurowaliśmy drzwi z łazienki nad pom nad garażem, łazienkę powiększyliśmy o to małe pom miedzy pokojem a łazienka początkowo tam miał być prysznic ale został przeniesiony na stronę gdzie zostały zamurowane drzwi natomiast w tym pom gosp będzie pralnia. pomieszczenia nad garażem w I będzie garderoba a w II siłownia wraz z biurem mojego męża wzbogacimy sie o 3 osobiste pomieszczenia troszkę mnie martwi tylko to że do tych wszystkich pokoi będziemy przechodzić przez sypialnie ale myślę zde to kwestia przyzwyczajenia:)

pozdrawiam i mam prośbę o jakieś zdjęcia na maila z wykończenia domu ( efekt końcowy wraz z meblami:0) [email protected]

 

Witam,

Ja planuję zacząć budowę w marcu.

W planach mam:

- wyrównać poziom garażu i domu

- zrobić przejście z garażu do domu w kotłowni (ale kotłownia pozostanie tam, piec będzie gazowy, nie potrzebny skład na opał)

- powiększyć łazienkę na dole

- powiększyć łazienkę na górze o ten zakamarek na wprost schodów

- podnieść ściankę kolankową o 2 pustaki

- schody lane + schowek pod schodami np. na odkurzacz

- garderoba i pralnia zostają jak w projekcie

 

ps. Powiększyliście okna - na jaki wymiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja planuję zacząć budowę w marcu.

W planach mam:

- wyrównać poziom garażu i domu

- zrobić przejście z garażu do domu w kotłowni (ale kotłownia pozostanie tam, piec będzie gazowy, nie potrzebny skład na opał)

- powiększyć łazienkę na dole

- powiększyć łazienkę na górze o ten zakamarek na wprost schodów

- podnieść ściankę kolankową o 2 pustaki

- schody lane + schowek pod schodami np. na odkurzacz

- garderoba i pralnia zostają jak w projekcie

 

ps. Powiększyliście okna - na jaki wymiar?

 

Witam:)

Myślałam ze juz nikt sie nie odezwie wczesniejsze wpisy sa z poprzednich lat:)

Okna w salonie powiekszyliśmy : okno tarsowe: 1460(szer.) 2250 (wys) , dwa okna w salonie: 970(szer.), 1640(wys) w kuchni juz niepamietam ale jak bede na budowie to zmierze:)

my też powiekszyliśmy łazienkę na górze o ten zakamarek jak wcześniej pisałamm mamy tam pralnie , kotłownie mamy za garazem w tym pom gosp co jest w projekcie i też mamy piec gazowy wiec nie bedzie problemu gdzie składować węgiel:) jak pisała Amelia bedziemy mieć odkurzacz centralny oraz rekuperacje wiec pod schodami oprócz spiżarki bedzie mały schowek na rure od odkurzacza żałuje troszke że pod schodami nie zrobiłam piwniczki pomysł od poprzednika z forum tylko teraz juz troszke za pozno :)

Zwracam sie z powtórna prośba o zdjęcia :) [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłownia za garażem to jednak nie najlepszy pomysł chociaż przy ogrzewaniu węglowym to konieczność:( ciepła woda ma bardzo daleko do kuchni i górnej łazienki:eek: będę w tym roku montować elektryczny przepływowy ciśnieniowy podgrzewacz wody w garażu na ścianie od strony łazienki, skrócę w ten sposób drogę ciepłej wodzie i nie będę musiała używać pieca latem a jest to też o wiele tańsze niż grzanie termą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłownia za garażem to jednak nie najlepszy pomysł chociaż przy ogrzewaniu węglowym to konieczność:( ciepła woda ma bardzo daleko do kuchni i górnej łazienki:eek: będę w tym roku montować elektryczny przepływowy ciśnieniowy podgrzewacz wody w garażu na ścianie od strony łazienki, skrócę w ten sposób drogę ciepłej wodzie i nie będę musiała używać pieca latem a jest to też o wiele tańsze niż grzanie termą.

 

Być może ale mamy również zamontowane solary na dachu więc latem ciepłą wode bedziemy i tak mnieć tańszą:)

Dzięki za dobre rady czekam na dalsze propozycje:)

'

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ale mamy również zamontowane solary na dachu więc latem ciepłą wode bedziemy i tak mnieć tańszą:)

Dzięki za dobre rady czekam na dalsze propozycje:)

'

pozdrawiam

 

Solary - masa pytań...

Jaka cena?

Jakie spodziewane oszczędności?

Jak z wydajnością w zimie, bo w lecie woda ciepła jest mniej potrzebna?

Czy dach trzeba przygotować na etapie układania dachówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałam już temat solarów jako że domek mój jest ustawiony wjazdem do południa i dach nad garażem był by idealny do montażu ale wyleczył mnie z tego pomysłu mój szef, który najpierw zainwestował 14tys. w solary a potem...... zamontował grzałkę:D bo niewiele mamy dni w roku bardzo słonecznych a w pochmurne i krótkie zimowe woda nagrzewała się do ok. 30st. Ta inwestycja do końca dni moich chyba by się nie zwróciła.....

Macie gaz to nie macie problemu, piec gazowy działa tak jak przepływowy podgrzewacz wody a tego to już znam bo miałam w poprzednim domu:yes: tu tez chciałam zamontować ale odwiedli mnie od tego spece - hydraulik i elektryk a ja głupia się posłuchałam:(

gosiaad przegladałaś ten wątek i mój dziennik? trochę zdjęć było wstawionych, jakieś jeszcze ci podeślę, niestety inni planetowicze gdy już wykończyli swoje domy to przestali udzielać się w temacie:(

masz zdjęcie swojej spiżarki? nie za nisko jest pod schodami i nie za ciepło? ja mam w całym holu podłogówkę a pod schodami rozdzielnię więc tu jest baaaardzo ciepło.

moje zmiany może jeszcze kogoś zainspirują:

http://img209.imageshack.us/img209/7717/zmianyrzutparteru.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img715.imageshack.us/img715/5290/zmianyrzutpoddasza.jpg

Uploaded with ImageShack.us

po ponad 2 latach mieszkania jestem z tych zmian zadowolona oprócz ustawienia kuchenki, wprawdzie jest przy kominie ( nie wiem czemu w projekcie nie uwzględnili wyciągu) ale powinna być z lewej strony odsunięta od ściany chociaż 10cm, teraz otwieranie piekarnika utrudnia mi opaska na przejściu:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainstalowaliśmy solary ponieważ udało nam się dostać fajny zestaw z piecem kondensacyjnym. Gdybyśmy kotłownię mieli już gotową na osobną instalację solarną nie zdecydowalibyśmy się napewno. Jeśli mam być szczery to nie kalkulowaliśmy oszczędności ani wydajności :) Poprostu trafiła się okazja. Solary były montowane prze ekipę od dachu w momencie układania dachówki, z tym że akurat moja firma od dachu sama w ofercie ma systemy solarne więc wiedzieli co robią. Jakaś specjalna konstrukcja nie jest potrzebna ale nie wyobrażam sobie jak mogli by wrzucić te solary na gotowy dach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelia2 nie mamy jeszcze połozonej podłogówki dopiero w marcu bedziemy ja kłaść i robic wylewki dlatego pod schodami nie bedzie położona instalacja do ogrzewania podłogowego , co do zdjec to narazie nic nie widac dopiero na koncu bedziemy zabudowywać schody wiec tak mysle dopiero pod koniec roku bede mogła sie pochwalic zdjeciami ze spizarki:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwają analizy co do zmian w projekcie. Architekt twierdzi że:

- Po podniesieniu ścianki kolankowej trzeba zmienić konstrukcję dachu, bo daszki nad tarasem i wejściem muszą zostać na aktualnej wysokości. Czy Wam projektant zmieniał coś w projekcie w konstrukcji dachu?

- Doświetlenie klatki schodowej oknem w ścianie jest trudne, bo brak miejsca na ścianie, aczkolwiek jest możliwe. Tylko czy takie okno wewnątrz wychodzi w osi schodów?

 

(poniżej zdjęcia realizacji innych Planetowiczów znalezione wcześniej w tym wątku)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9bb92d0eab7fb600.html

 

- Doświetlenie klatki oknem w dachu też możliwe i chyba będzie można to okno wpasować pomiędzy istniejące krokwie, bez zmiany konstrukcji dachu?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c53b51ed331d430.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/81a437bd7f4d8f1f.html

 

- Najprostsze jest wyrównanie poziomów garażu, choć i tutaj trzeba wrysować zmiany i jeszcze sprawdzić jakie są uzgodnienia zjazdu, czy może być stromy podjazd?

 

Na wszystko trzeba robić zmiany w projekcie... za wszystko płacić... same kłody pod nogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za uczciwie do tego podchodzisz;) ja wystąpiłam do pracowni projektowej tylko o zgodę na likwidację balkonu i z tym nie było problemu, a reszta wyszła w trakcie budowy:yes: najważniejsze było ukryć te zmiany przed czujnym okiem PINB-u:D

http://img259.imageshack.us/img259/9103/obraz055hw.jpg

Uploaded with ImageShack.us

zobacz, u mnie nie widać różnicy między projektem a wybudowanym domem dzięki temu że:

-ciemne przy drzwiach wejściowych maskuje ich wielkość i nie rzuca się w oczy że są na tym samym poziomie co drzwi garażowe ( i nie widać zabrudzonej ściany przy gniazdku, dzwonku i po myciu mopem podestu)

-ciemna podbitka, obróbki i rynny optycznie obniżają dach

- dach po podniesieniu ścianki został lekko wypłaszczony, doświadczony cieśla bez trudu sobie z tym poradzi. Przy zamawianiu więźby nie opieraj się na projekcie, cieśla sam na miejscu powinien obejrzeć, pomierzyć i wyliczyć. Jeszcze wyższa ścianka to większa wygoda ale i różnica w wyglądzie-dom staje się stodolasty! Nie wiem jak inni poradzili sobie z odbiorem, u mnie są tacy służbiści że bez projektu zastępczego by nie przeszło a nie wiem czy biuro projektowe zgodzi się na taką zmianę wyglądu domu...

W powiększonej części łazienki i nad schodami dałam małe okienka żeby nie wejść w daszki nad wejściem i tarasem

http://img266.imageshack.us/img266/6292/obrazzpyty1302.jpg

Uploaded with ImageShack.us

okienko w ścianie na klatce może by się jakieś wcisnęło ale wychodziło by na rynnę:eek:

moje dachowe nie jest centralnie w osi schodów ale jakoś mi to nie przeszkadza:D

http://img507.imageshack.us/img507/7859/obraz1443.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...