Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

He... he... he... za uczciwie.:yes: A skąd ja wiem jakich będę miał sąsiadów? Na przeciwko wybudował się właśnie dom i sąsiad obok tego domu zastanawiał się, że blisko i wysoko, i może ściankę podniósł sobie? Oni mają wąskie działki i domy 4 metry od granicy. Okna w okna ... i to salonowe... i niech taki sąsiad Ciebie sprawdzi?

 

Ja np. od północy mam garaż z oknami 4 metry od granicy. Wiem, że muszę dokładnie pilnować odległości i wiem, że liczy się z ociepleniem :) Żeby zyskać na drugiej stronie aż 12 metrów od granicy od garażu dałem 4 metry... ale słyszałem, że sąsiad może tam budować bliźniaka - będzie ciasno, mała działka, dom postawi blisko granicy i niechby mnie sprawdził nawet z czysto-polskiej złośliwości sąsiedzkiej??? Co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Amelia dziekuje za zdjęcia, ja mam lustrzane odbicie i troche musiałam się pogłówkowac co gdzie i jak :) Fajny masz ten domek ;) jak sie patrze na twój już urządzony dom to zaczynam być niecierpliwa:) mam nadzieję że na Boże Narodzenie bedziemy już tam mieszkać narazie czekamy na tynki i wylewki ":)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...
zmian jest niewiele : podniesiona scianka kolankowa,powiekszona na dole łazienka ,drzwi do garazu z kotłowni,okno dachowe nad schodami i poszerzony otwor na brame garazowa na 2,70m.

a ogolnie wyglada tak :)[ATTACH=CONFIG]198919[/ATTACH]

 

Dzięki za foto, z tego co widzę wysokość daszków pozostała na swoim miejscu.

Natomiast widzę, że wszyscy "wpadają" na te same oczywistości niedopracowane w projekcie - powiększona łazienka na dole, drzwi z garażu do kotłowni, okno dachowe nad schodami....

 

pozdrawiam,

Ja na ten moment podniosłem ściankę fundamentową o 1 pustak - choć to raczej sprawa warunków wodno-gruntowych + wyrównałem poziom garażu z poziomem domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

Witam wszystkich planetowiczów.

Nie przeczytałam jeszcze wszystkiego, ale bawi mnie, jak dużo osób wprowadza te same zmiany w projekcie.

Jestem laikiem budowlanym, uczę się wszystkiego na bieżąco, niemniej jednak postanowiłam poprowadzić dziennik.

http://forum.muratordom.pl/blog.php?228743-PLANETA-II-realizacja-rok-2016-2017

 

Szkoda, że sporo Waszych zdjęć nie mogę otworzyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmian jest niewiele : podniesiona scianka kolankowa,powiekszona na dole łazienka ,drzwi do garazu z kotłowni,okno dachowe nad schodami i poszerzony otwor na brame garazowa na 2,70m.

a ogolnie wyglada tak :)[ATTACH=CONFIG]198919[/ATTACH]

 

czy te okna w salonie i na poddaszu są takie same jak w projekcie? moje są sporo szersze, o ile dobrze pamiętam to chyba je powiększałam;)

 

teraz nie robiłabym okna dachowego nad schodami bo niemożliwością jest go otworzyć i umyć, tylko wąskie a długie na ściance przy spoczniku:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

teraz nie robiłabym okna dachowego nad schodami bo niemożliwością jest go otworzyć i umyć, tylko wąskie a długie na ściance przy spoczniku:yes:

 

Miałem okno dachowe nad schodami, ale dachowcy odradzili, gdyż lałaby się na to okno woda z kosza i faktycznie byłoby trudne do umycia. Generalnie góra jest wystarczająco oświetlona przez okno dachowe w pomieszczeniu "na wprost". Oczywiście przy przeszklonych drzwiach. Z tego pomieszczenia "na wprost" wyszedł fajny gabinet, na biurko i komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się ma pomieszczenie " na wprost":D u mnie zostało połączone z łazienką dzięki temu zmieścił się prysznic i bidet:yes:

 

DSC05782.jpg DSC06547.jpg

 

na gabinet wolę mały pokój na górze - projektowa klaustrofobiczna sypialnia:eek: - tym bardziej że przy moim ustawieniu domu jest on od północy a ten "schowek" wypadał od południa.

 

dlaczego miałaby się na okno dachowe lać woda z kosza? nigdy tego nie zaobserwowałam, daszek lukarny jest mały i małe ilości wody z niego spływają, nawet w czasie ulewy spływa sobie po dachu:yes: przy okienku w ścianie byłby problem estetyczny że wychodziło by na rynnę ale można zrobić np. mały bulaj;)

 

Obraz z płyty 1103.jpg

DSC05769.jpg

Edytowane przez Amelia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniu z balkonem powstał "pokój spotkań" Stolik na środku i krzesełka. Dzieci rozkładają gry planszowe i spotykają się na neutralnym terenie. Ale fakt, sypialnia to byłaby ciasna. A co do łazienki - masz korytarzyk prowadzący do pokoi nad garażem - tak i zmniejszyła się łazienka - tak? Bo w przeciwnym razie łazienka jest bardzo duża. Stanowi iście pokój kąpielowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam korytarzyka i nie zwężałam łazienki:no: mały przechodni pokoik jest jednocześnie czytelnią, gabinetem i biblioteką, zrezygnowałam z balkonu więc jest ustawniejszy. Łazienka rzeczywiście jest imponująca, w razie potrzeby swobodnie zmieszczą się 2 rozłożone suszarki do prania;)

Dopiero teraz będę wykańczać pomieszczenia nad garażem i jeden od południa będzie pracownią artystów ( syn i przyszła synowa) a drugi północno-wschodni będzie moją sypialnią gdy pojawia się wnuki, chyba że zostanę wysiudana do pokoiku na parterze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś nie została wysiudana do pomieszczenia pod schodami ::p

 

za nisko:D

nie mam tam zabudowanego schowka tak jak zrobiło wielu Planetowiczów :no: ale myślę że ew. dało by się dobudować pokój - sypialnię za małym pokojem na parterze z przeszklonymi drzwiami w miejscu okna i w ten sposób stworzyć babciny apartament z salonikiem i sypialnią;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesteśmy na etapie wykończenia domu, budujemy Planete II. W chwili obecnej kończymy instalacje elektryczną i mam nadzieje ze juz w marcu jak będzie dodatnia temp to bedziemy robić tynki i wylewki wiec jeszcze troszke pracy przed nami.

Co do zmian to również powiększylismy łazienkę na dole, w kotłowni bedzie przejście z garazu do domu i co za tym idzie garderoba , zlikwidowalismy spiżarke w kuchni, przeniesiona bedzie pod schody (schody lane) okna równiez powiekszylismy. Na górze zamórowaliśmy drzwi z łazienki nad pom nad garzażem, łazienke powiekszylismy o to małe pom miedzy pokojem a łazienka poczatkowo tam miał byc prysznic ale został przeniesiony na strone gdzie zostały zamurowane drzwi natomiast w tym pom gosp bedzie pralnia. pomieszczenia nad garażem w I bedzie garderoba a w II siłownia wraz z biurem mmojego męża wzgogaciliśmmy sie o 3 osobiste pomieszczenia troszke mnie martwi tylko to że do tych wszystkich pokoi bedziemy przechodzic przez sypialnie ale myśle zde to kwestia przyzwyczajenia:)

pozdrawiam i mam prosbe o jakieś zdjecia na maila z wykończenia domu ( efekt końcowy wraz z meblami:0) [email protected]

 

My zlikwidowaliśmy przejscia z łazienki i pokoju z balkonem. W to miejsce mamy korytarzyk, który nam te pomieszczenia zmniejszył.

W tej chwili mamy z mężem pokój przechodni. Córka włazi nam do pokoju :) Wtedy kiedy nie trzeba też :) Dlatego nie chcialam tego w domku, . Nad garażem zmieniliśmy konstrukcję dachu i zrobiliśmy jedno wielkie pomieszczenie, Póki dzieciaki nie mają żon i mężów planujemy zrobić tam mega bawialnię ze stołem bilardowym, piłkarzykami, czy coś takiego oraz mini siłownię.

W przyszłości może to być salon z kuchnią dla nowej rodziny,.

Pokój z balkonem zostawiamy jako gościnny z jakimś rozkładanym łóżkiem, kiedyś może być pokoikiem dziecka :)

SIę rozmarzyłam,

Na razie robią mi tynki wewnętrzne..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w schowku u góry planuję mini aneks kuchenny,

Taki ze zlewem, mikrofalą, czajnikiem elektrycznym, szafką na kawy , herbaty itp. Może mała lodówka podblatowa, albo mała zmywarka wejdzie,

Mieszkałam u teściów na I piętrze i kuchnia i jakikolwiek sensowny zlew był tylko na dole, Denerwowało mnie, że po herbatę muszę latać na dół.

 

Mąż się stuka w głowę, ale ja wiem, że potem wszyscy będą mi dziękować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...