Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC bez polemiki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja bym jednak sie upieral, ze rekuperator bedzie mial wieksza srawnosc

jesli chodzi o odzysk energii w zimie

a co do kosztow, to napiszcie ile was kosztowal taki GWC rurowy, bo mysle ze tez nei jest to tania zabawka :lol:

 

a co do czyszczenia to jednak nie wyobrazam sobie czyszczenia 10 metrowej rury :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona przez mnie wyżej firma ustaliła cene na Polskę dla rury AWADUKT-THERMO 5 mb na 247 zł netto. To juz lepiej niż 89 Euro, ale tez nie tak tanio jak za inne rury.

 

Oddział węgierski wymienionej przez Icia firmy wycenił 5 mb tej rury na 427 PLN netto. :o . To jest dokładnie 88 EUR. To tutaj nic nie schodzą z ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zamierzam płukać rury pod cisnieniem, lecz po prostu wpuscic wode do rury, a za pomocą wiertarki SDS krecic szczotką, taką jak wielka myjka do butelek. Rura jest ułożona ze spadkiem i ujscie jej jest tak wykonane, aby skroplina, a tym bardziej woda do mycia spłynęła do kanalizacji.

 

Koszt GWC, jak pisałem to poniżej 1500 zł. (rura fi 200 mm PVC gr. 3,9 mm, 50 mb kanalizacyjna wraz z ułożeniem). Taką rure ułoży każdy, kto ma cos do czynienia z robotami ziemnymi i kanalizacyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iciu

Nie wiem jak myje.GWC Trzeba sprawdzić.

Ze względu właśnie na mycie zainteresowałem sie tą rurą Rechau Awadukt-Thermo, bo inaczej cena by mnie zniechęciła. Wydaje mi się że mycie akurat tej rury w inny sposób niż wpuszczenie i wypompowanie wody można sobie odpuścić. Może jeszcze mała szczotkowanie.

Znalazłem programik do obliczeń przy GWC stworzony przez zdolnych niemieckich studentów.

O tutaj[/url]http://nesa1.uni-siegen.de/index.htm?/enerdiag/index.htm Jest wersja ANGLOJĘZYCZNA. Można się pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 weeks później...
"...Mało kto o tym wie iż całe złoże w GWC powinno się wymieniać co parę lat... a czy u nas w Polsce będzie ktoś to robił?"

 

Witam po dłuższej przerwie

Czy pisząc złoże GWC masz na myśli żwir? Nie ma potrzeby wymiany żwiru bo GWC jest samoczyszczącym się filtrem żwirowym. Najstarszy pracujący ma już 24 lata.

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 years później...
Mój GWC ma wymiary 4,5mx1,5x1,5 tak około weszło 20 ton kamienia działa od dziś podłączony do rekuperatora sprawności 90% zobaczymy co będzie

Damian z Gdyni

 

Napisz prosze cos wiecej na temat twojego GWC. Ile kosztowal, ile czasu go robiles, niespodzianki i inne rzeczy. ja mam bez przerwy dylemat czy w ogole zaczac cokolwiek w tym zakresie dzialac. Jakies mycie rur, odwodnienia, kopanie transzei i tego rodzaju rzeczy sa delikatnie mowiac ciekawe. I czy moze, jak ktos juz na forum wspomnial sam reku wystarczy

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wielu Inwestorow zastanawia sie co budowac zwirowy czy rurowy GWC?

A tu jest proste porównanie rurowy/żwirowy:

www.instalator.pl/archi/2006/mi2(90)/16.pdf

www.instalator.pl/archi/2006/mi2(90)/17.pdf

a tu jeżeli chodzi o czystość GWC żwirowego:

www.instalator.pl/archi/2006/mi2(90)/18.pdf

www.instalator.pl/archi/2006/mi2(90)/19.pdf

Pozdrawiam

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...