Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC bez polemiki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja przez wielkosc garazu -za male-zrezygnowalem z gwc plytowego pod podloga garazu i wstawiam go za sciana garazu, na zew domu,bede miec wyzej podniesiony dom,wiec mi pasuje umieszczanie go okolo 65,mysle,ze mniej od poz. 0.Obawy byly,ze taki kurchan bedzie kolo domu ale.....teraz juz nie.....projekt bedzie u mnie calej inst. a gwc niebawem,jak postawie bloczki fundamentowe.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wstawiłem w róg garażu rurę fi 200 (2 m) pionowo do dołu, potem kolano 90 stopni i metrowy poziomy odcinek pod ławą fundamentową na zewnątrz garażu. Na głębokości ok. 1,5 m ppt.

Żwirowca planuję pod całym podjazdem do garażu (poletko 6m x 6 m). A czerpnia przy sośnie co sobie spokojnie rośnie pod płotem mojej działki.

pzdr.

-romwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gwc rurowy ok 45m przechodzący przez studnię. fi 200 rury polskie.

uwagu:

- warto zwrócic uwage na grubośc scianek rury - powina byc jak najcieńsza dla tej srednicy

- przewidziałem w połowie długości studzienke odwadniającą na skropliny

- całośc podczepiona do rekuperatora amalva 700m3 pracującego na biegu średnim

 

skutecznośc:

wczoraj kiedy na dworze było 30..32C w domu było ok 24C a temp nawiewu ok 19..20C

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wałśnie z tym rurowym GWC chyba będę musiał się zaprzyjaźnić, bo wody gruntowe mam wysoko a do tego woda płynie okresowo pod powierzchnią, więc grozi zalaniem płytowego. Jednak dla mojej kubatury (630m3) potrzebowałbym jakieś 55m rury. Reahau jest bardzo drogi, i mniej sprawny (potrzebuje regeneracji) więc mam dylemat.

Ale wymienone przez Wojtka temperatury przy zwykłych rurach są dość optymistyczne, może przyglądnę sie polskim wyrobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 11 months później...
Czas na odświerzenie dyskusji o GWC!

 

Co sądzicie o rurach zabezpieczonych przed osadzaniem się flory czy fauny w rurowych GWC. Rehau ma jakąś domieszkę w ostatniej warstwie i pewnie dlatego tyle kosztują.

Czy uważacie, że to uzasadniona dbałość o rzeczy z pozoru niewidoczne?

2 dni temu przetoczyła się dyskusja ... :roll:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2585092#2585092

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu wypowiadalem sie bardzo krotko o gwc by Prowent.Juz dziala od 4 miesiecy,wszystko sprawnie i efektywnie,leje regularnie na trawe ponad pow. gwc i nie mam w ogole skroplin w zbiorniku drenarskim od gwc.Calosc dziala-chlodzi lekkawo w upalne dni,dajac poza tym powietrze, o jakby zapachu powietrza z jaskini wapiennej,z delikatnym jej chlodem i jalowoscia-zapachem...Jak na razie,poietrze mam swieze w domu niezaleznie od smrodkow palacych byle czym moich sasiadow,czasem nie ma tego brakujacego,zwlaszcza moim tesciom wietrzenia,mnie w ogole nie brakuje przeciagow i much,poza tym wiele ile syfu zatrzymuja filtry w maszynie....Trzeba sie przyzwyczaic,went.mechaniczna to nie jest klimatyzator i wentylator.To 2 w 1 ale inaczej i mniej nasilone cechy ,kolejna-rekuperacje mam nadzieje zobaczyc-poczuc zima...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzięki za identyfikację wątku i opis doświadczeń...

 

jak ktoś chce to może kontynować wątek, bo w tym podanym wyżej , gdyby nie adam to byłby stek alogicznych wniosków.... a lepiej nie będę gadał, bo mnie ktoś napadnie :lol: w każdym wiele tam bredni, nawet się nie będę wtrącał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...