Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 months później...
  • 2 weeks później...

Witamy Cię Tomek81

 

Zdecydowaliśmy się na zakup APS 99 (wersja lustrzana). Właśnie skończyliśmy budowę fundamentów. Niestety nie udało nam się do tej pory skontaktować z nikim, kto już budował wg tego projetku ale bardzo chętnie podyskutujemy nad samym projektem.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

gratuluję wyboru APS 99. Uważam, że to fajny domek. Byliśmy również za tym projektem, ale rozstrzygnięcie padło na APS 101 z prozaicznego powodu - obejrzeliśmy jego realizację pod Lublinem i nie chcieliśmy już mieszać sobie w głowach z wybieraniem innych projektów. Zależało nam na domku z 2-stanowiskowym garażem, gabinetem na parterze, 3 sypialniami na poddaszu oraz użytkowym strychu nad garażem. Generalnie nasze projekty są zbliżone powierzchniowo, w "99" zamierzaliśmy zmianić garaż na większy. Układ parteru w "99" pasował nam nawet bardziej niz w "101", ze względu na ustawienie na naszej działce. W "101" kuchnia będzie u nas od południa, salon od zachodu. Ostatnich kilka wakacji pozwala sądzić, że może być w tych pomieszczeniach gorąco, ale to się zobaczy w przyszłosci. Czy podpiwniczyliście, chociażby częściowo, Wasz domek? Fajnie, że macie już wylane fundamenty, na wiosnę można startować ze ścianami. My niestety będziemy musieli czekać, aż ziemia odpuści. Jak Wasze samopoczucie po pierwszym etapie budowy, czy wszystko idzie z górki?

Pozdrawiam. tomek81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APS 101 jest świetny. Nam się podował przede wszystkim ze względu na duży zadaszony taras, którego niestety brakuje w APS 99. Niestety nam nie pasował na działkę, bo taras wypadałby od strony południowej razem z garażem albo przy odbiciu lustrzanym od stony północnej razem z garażem. A w sumie najlepiej jak od strony południowej wypada pokój dzienny (tak nam sie wydaje). Oprócz tego bardzo chcieliśmy mieć z przodu domu kuchnię, a z tyłu domu pokój do pracy.

To duży plus, że widzieliście swój dom w rzeczywistości przed zakupem projektu! Nasi znajomi zobaczyli swój piękny dom (na projekcie http://www.domywstylu pod nazwa Boston 2) w naturze i zrezygonwała z jego zakupu bo całkowicie miłał sie on z jej wyobrażeniami.

Niestety nam sie nie udało do tej pory zobaczyć APS 99 w naturze i bardzo tego żałujemy. A wam w jaki sposób udało się ustalić miejsce budowy APS 101? Czy Archi-Projekt udostępnia takie informacje?

 

Naszego domku nie podpiwniczaliśmy, ze względu na to, że wzrosłyby znacznie koszty budowy. Właściwie nic nie zmianiliśmy w naszym projekcie poza przeniesieniem kominka na drugą stronę drzwi wejściowych do salony tak, aby był on w części wypoczynkowej.

Budowa samych fundamentów poszła piorunem. Trwała chyba półtorej tygodnia. Przed zimą nie robiliśmy płyty na gruncie. Koszty nie wyszły bardzo wysokie, aczkolwiek były wyższe niż się spodziewaliśmy, ze względu na to, że geodeta wyznaczył nam bardzo wysoko punkt do którego mają siegać bloczki fundamentowe. Ostatecznie w sumie koszt fundamentów z robocizną nie przekroczył 15 tys. zł.

 

W obu projektach jest w szczególny sposób rozwiązany problem wejścia do garażu i na strych (jest to coś w rodzaju półpiętra). Czy w tym domu APS 101 też są schodki w domu a potem dopiero wejście do garażu. Czy jest to wygodne rozwiązanie: dzrzwi do garażu pod schodami i czy jest dosyć wysoko, zeby wysokie osbowy mogły przechodzić?

 

 

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy udanej budowy.

Kasia i Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

co do tarasu w "101" to też nam wpadł w oko, chcemy tylko przesunąć centralny słup w kierunku do krańcowego słupa. Namiarem na realizację naszego projektu podzielił się wykonawca (agamon) na naszego forum (przy okazji pozdrawiamy). Już po wizycie na budowie agamona, kupując projekt próbowałem wyciągnąć adres od projektanta - nie chciał niestety go podać. Mogliby przecież w sumie np. skontaktować się telefonicznie z realizującym projekt i spytać / poprosić o zgodę na obejrzenie domu. Podobną sytuację miałem w Archonie - nie chcieli podać namiarów na dom w hortensjach, nie mówili nawet, czy już był realizowany.

W temacie podpiwniczania dalej jestem w kropce. Agamon poleca piwnice, podobnie jak kilka innych znajomych, mówiąc, że koszty nie są zbyt duże. inne osoby natomiast straszą wysokimi kosztami wykonania piwnic. Nasz projektant określił piwnicę na ok. 20% kosztów wykonania całego domu, wskazując jednocześnie na wiele jej zalet. Mamy jeszce trochę czasu, decyzja jeszcze dojrzewa :wink: .

 

W "101" chcemy odwrócić bieg schodów na poddasze i wchodzić do garażu poprzez kotłownię i pomieszczenie gospodarcze. Rzeczywiście do domu wchodzimy po schodkach, a potem z hallu schodzimy po 2-3 schodkach do poziomu garażu. Drzwi są odpowiednio wysokie, wchodziłem bez problemu

Ciekawie wygląda u nas pokój nad garażem. Ze względu na różnicę poziomów zadaszenia tarasu oraz stropu garażu w pokoju tym mamy częściowe podwyższenie, chyba da się to w jakiś ciekawy sposób zagospodarować. W tym pokoju chcemy dodać 1-2 okna dachowe w elewacji frontowej, bo przy jednej lukarnie jest trochę ciemno.

Pozdrawiamy. tomek81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

fundament lany, podmurówka z cegły, ściany zewn. Ytong 40cm, wewn. Ytong 24cm, działowe - chyba będzie belix na klej, strop terriva, więźba, dachówka ceramiczna, rynny tworzywo, 2 okna dachowe, robocizna za budynek + kpl. dach z deskowaniem, piach podsypka za humus, cement - to mnie wyniesie ok. 115-120 tys. Budynek jeszcze nie stoi, ale wszystkoz tych rzeczy jest już kupione lub skalkulowane.

pzdr. Tomek

 

 

:oops: PS. Tak się zagalopowałem, że te informacje dotyczą mojego domku APS 101, a nie APS 99, o który pytał "jaski"

Ale może innym się przyda,

pzdr Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybko reakcję. Mam nadzieję ze nie pogniewacie się jak jeszcze zadam kilka pytań ale wydaje mi się, że o własnych domach to z przyjemnością pogadacie. Chciałem Was jeszcze zapytać czy po zakupie projektu robliiście jakiś kosztorys całej budowy i jeśli tak to ile Wam wyszło??

Jeśli zdecyduję się na ten projekt to chcąc nie chcąc zlikwiduję lukarny na dachu ew. wykusz w jadalni. Zdecydowanie podobnie jak Kasia i Jacek przeniose kominek. Poza tym chce to budować z betonku komórkowego, a dach pokryć blachodachówką.

Co o tym myślicie, czy załużmy nie wykańczając poddasza (podłóg, łazienki w pierwszym etapie mam szansę zrobić to do zamieszkania za około 200tyś???

Być może moje pytanie jest naiwne, ale cóż staram się dowiedzieć jak najwięcej, lepiej pytać niż zbładzić :)

Pozdrawiam

SJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie ma sprawy, no to tylko potwierdza ze aps 99 powinien byc troszke tanszy tak mi sie wydaje... moze ktos podejmie sie oceny tego mojego pomyslu czyli 200kpln bez wykanczania poddasza w pierwszym etapie, oczywiscie bez zakupu dzialki rowniez

aha i sorry za blad ortograficzny przy tym moim zakladaniu :)

pozdrowienia

sj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
Witam wszystkich, którzy budują APS-99 :D my właśnie startujemy jak tylko zejdzie śnieg. Niestety nie udało się to w ubiegłym roku za dużo przepisów się zmieniło, ale materiały już czekają, a jak budowa aps-99 u Was może ktoś ma zdjęcia bardzo ciekawi mnie jak ten projekt wygląda w rzeczywistości? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...