Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Koszty olbrzymie, my z przodu mamy 25m.. a ile cegieł do góry liczyliście?

 

Za tynki z ociepleniem płaciliśmy: 55zł (nie mielismy rozbite na tynki i ocieplenie więc ciężko powiedzieć ile sam tynk)

Tynk sylikatowy kreisel I grupa cenowa: 128zł wiaderko 25kg; ok. 230m2 z ramkami, balkonami, itp...

Edytowane przez Marlena&Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To projekt naszego ogrodzenia , według niego mamy zrobione wyceny i wylany fundament:

ogrodzenie..jpg

 

Wysokość ogrodzenia 1,65 m.

Ogrodzenie jest dostosowane do montażu standardowych przęseł , gość który robił nam balustrady wycenił nam bramę przesuwna i przęsła kute na 6tyś.

Edytowane przez Brygida i Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Ale jaja...

 

My tu fundamenty już wylane a ja tu się dowiaduję że ok 5km od nas planują wybudować park rozrywki bagatela na 500Ha (słownie: PIĘĆSET), 4 milony ludzi rocznie!! - ot urok działek blisko Warszawy, że nigdy nie wiesz co cię czeka :) Chyba trzeba bedzie pokój nad garażem na jakieś kwatery na wynajem zamienić hehe będzie kasa na raty kredytu.

Dla ciekawskich:

http://www.mszczonow.pl/redir,1277?wiecej=3249

 

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8942861,Gigantyczny_park_rozrywki_powstanie_pod_Warszawa_.html?fb_xd_fragment#?=&cb=fb149fd92702bd&relation=parent.parent&transport=fragment&type=resize&height=20&width=120

 

BTW

Co do ogrzewania- z racji że gazu ziemnego NIET, wody do głębokości 30m prawie NIET więc wymienione przez Was rozwiązania u nas nie przejdą dlatego w planie Ekogroszek + kominek z obiegiem lub płaszczem wodnym.

 

Niech jeszcze ktoś kto ma butle z gazem PB wypowie się n/t kosztów.

Pozdrawiam

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja w kwsetii solarów. Planuje zakup solarów do ogrzewania wody KOSZT 10.000 zastanawian sie czy za następne 10.000 nie zamontowac dodatkowych 2 solarów do "dogrzewania" domu. Doadam iż przeprowadzam sie z bloku gdzie mielismy bardzo ciepło - i ja taki klimat uwielbiam. Jestem zmarzluchem i marzy mi sie zawsze ciepła łazienka i kuchnia (tam będą podłogówki) i mysle sobie że może te solary poradzą sobie prze wieksza część roku?? w zimie oczywiście gaz ... ...

Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie????

 

BArdzo prosze o wasze opnie.

 

P.S BANK BSP DO SOLARÓW OGRZEWAJĄCYCH WODĘ MA DOPŁATY. OGÓLNIE ZWROT JEST TAKI ZE Z 10.000 WYDANYCH ZWRACAJĄ 3500.

Jeżeli ktoś zainteresowany opisze dokladniej, ale problemów żadnych w baku nie robią....

 

Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enic

szczerze watpie aby 2 dodatkowe solary pomobly w czym kolwiek jesli chodzi o ogrzanie domu, niestety jest to nieoplacalne roziwazanie, powiedzmy np ze w czasie okresu grzewczego solary dalyby zmniejszylyby zurzycie gazu o ok. 10-20 % (choc wydaje sie to abstrakcja), popatrz w jakiej cenie jest gaz i policz kiedy Ci sie zwroci takowe rozwiazanie. Oczywiscie musisz uwzglednic rowniez spadajaco co roku sprawnosc kolektorow i ich serwis (wymiana plynow itd.)

Proponuje Ci rowniez ogladniecie okolicy, zobacz ze ten kto ma solary na dachu (przy stosunkowa malym kacie polaci dachowej) i dobrze ocieplonym poddaszu ma w czasie zimowym - podczas prawdziwej zimy ktora ma snieg - solary zasypane bialym puchem - jak myslisz dzialaja wtedy?

Prawda jest taka ze przy obecnej cenie gazu oraz przy cenie solarow na poziomie 10 tys jest to sprawa srednio oplacalna - co prawda modna ekologicznie choc nie do konca - mam w okolicy zaklad ktory produkuje takie solary, sa znani juz na cala Polske i nie chcecie wiedziec jak oni "dbaja" o srodowisko podczas produkcji solarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja w kwsetii solarów. Planuje zakup solarów do ogrzewania wody KOSZT 10.000 zastanawian sie czy za następne 10.000 nie zamontowac dodatkowych 2 solarów do "dogrzewania" domu. Doadam iż przeprowadzam sie z bloku gdzie mielismy bardzo ciepło - i ja taki klimat uwielbiam. Jestem zmarzluchem i marzy mi sie zawsze ciepła łazienka i kuchnia (tam będą podłogówki) i mysle sobie że może te solary poradzą sobie prze wieksza część roku?? w zimie oczywiście gaz ... ...

Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie????

 

BArdzo prosze o wasze opnie.

 

P.S BANK BSP DO SOLARÓW OGRZEWAJĄCYCH WODĘ MA DOPŁATY. OGÓLNIE ZWROT JEST TAKI ZE Z 10.000 WYDANYCH ZWRACAJĄ 3500.

Jeżeli ktoś zainteresowany opisze dokladniej, ale problemów żadnych w baku nie robią....

 

Mariola

 

Nie zagłębiałem się w temat, ale patrząc bez zwrotu z gminy, za cenę 4 solarów można poszukać pompy z wymiennikiem powietrze woda (fujitsu-siemensa), która dogrzeje wodę i domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na mój nowy pomysł na górna łazienkę, a mianowicie drzwi przesuwane na ścianie schodowej.

JA zostawiłam ułożenie lazienki tak jak w projekcie i u mnie drzwi powinny sie otwieac na klatkę spchodową, a ponieważ korytarz jesty mały to te drzwi moga czesym byc niebezpieczne dla wchodzącuych po schodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na mój nowy pomysł na górna łazienkę, a mianowicie drzwi przesuwane na ścianie schodowej.

JA zostawiłam ułożenie lazienki tak jak w projekcie i u mnie drzwi powinny sie otwieac na klatkę spchodową, a ponieważ korytarz jesty mały to te drzwi moga czesym byc niebezpieczne dla wchodzącuych po schodach

 

Dziś miałem dokładnie ten sam pomysł ;) Postanowiłem zrobić wizję lokalną na budowie no i porozmyślać jeszcze trochę nad wadami i zaletami rozwiązania. Jeśli będziesz to szybciej realizować to chętnie obejrzę fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michur super, że nie tylko ja o tym mysle

u mnie z realizacją to się jeszcze może przeciągnąc, póki co zbieramy fundusze, a po cichutku planujemy w tym roku się wprowadzic, ale to jest bardzo luźny termin

w sprawie tych drzwi przesuwanych, to musze się zorientować w ofertach...

 

Ja przed tynkami myślałem o przebudowaniu ściany przy klatce schodowej i wstawieniu w jej miejsce kasety na drzwi przesuwne chowane. Z tego co pamiętam, to taka kaseta była dostępna za ok 700zł netto. Ostatecznie stanęło na tym, że drzwi będą otwierane do środka (na ten temat była dyskusja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ciekawy pomysł.. ale uważam, biorąc pod uwagę, że jest to klatka schodowa.. dla mnie dziwnie by wyglądały drzwi inaczej wyglądające niż pozostałe sąsiadujące;

poza tym spotkałam się z takimi przesuwanymi drzwiami.. nawet mąż robił teściom takie drzwi.. i osobiście nie widzę takich drzwi w łazience.. ale to tylko moja opinia.

My mamy otwierane do środka, na ścianę i jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

A ja nadal z tematem dachowym walczę:) Dostałem wycenę na więźbę dachową ,wycinaną na maszynach sterowanych komputerowo.

Po obmiarach na budowie robia projekt i wizualizacje.

 

Moją więźbę wycenili na 14078,00 zł , montaż na 5300 ,dowóz 400,elementy łaczące więźby na 600

 

W skaład więźby wliczone:

-ozdobne wykończenie końcówek krokwi

-ozdobne wykończenia widocznych elementow wieźby na ścianachszczytowych

-boazeria do wykonania nadbitki

-łaty i kontrłaty

-jednokrotne malowanie (dowolnym kolorem ) widocznych elementow więźby i nadbitki (wszystko malowane w tartaku)

-całe drewno sezonowane i impregnowane zanurzeniowo (niby impregnacja do 20mm wgląb drewna)

 

I jak Wam sie wydaje czy to dobra oferta?

 

A teraz dachówka:

 

Chyba wybierzemy Creatona MZ3 w kolorze czerwień winna

oferta na nasz dach to za samą dachówkę z gąsiorami i dachówkami bocznymi i jeden kominek wynosi 13400,00zł

 

Ewentualnie mamy do wyboru jeszcze Tondach i Robena Fleming brąz kasztanowy (Roben tańszy od Tondachau a oba tańsze od Creatona o około 1600-2000)

 

Czekam na opinie o tych dachowkach :)

 

Aaaaa i jeszcze jedno: kominy systemowe firmy LEIER macie może jakieś sprawdzone informacje o nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy otwierane do środka, na ścianę i jest super :)

 

 

 

My też planujemy otwierane do środka,na ścianę sąsiadującą z pokojem ,i tez nie wyobrazam sobie innych drzwi niz te od pokoi... Zresztą to chyba niepraktyczne suwać ciągle drzwiami do łazienki,zwłaszcza przy 5-osobowej rodzinie jaką np.my stanowimy.Obawiam się ze w praktyce wszyscy korzystaliby z łazienki przy otwartych drzwiach...:) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

A ja nadal z tematem dachowym walczę:) Dostałem wycenę na więźbę dachową ,wycinaną na maszynach sterowanych komputerowo.

Po obmiarach na budowie robia projekt i wizualizacje.

 

Moją więźbę wycenili na 14078,00 zł , montaż na 5300 ,dowóz 400,elementy łaczące więźby na 600

 

W skaład więźby wliczone:

-ozdobne wykończenie końcówek krokwi

-ozdobne wykończenia widocznych elementow wieźby na ścianachszczytowych

-boazeria do wykonania nadbitki

-łaty i kontrłaty

-jednokrotne malowanie (dowolnym kolorem ) widocznych elementow więźby i nadbitki (wszystko malowane w tartaku)

-całe drewno sezonowane i impregnowane zanurzeniowo (niby impregnacja do 20mm wgląb drewna)

 

I jak Wam sie wydaje czy to dobra oferta?

 

A teraz dachówka:

 

Chyba wybierzemy Creatona MZ3 w kolorze czerwień winna

oferta na nasz dach to za samą dachówkę z gąsiorami i dachówkami bocznymi i jeden kominek wynosi 13400,00zł

 

Ewentualnie mamy do wyboru jeszcze Tondach i Robena Fleming brąz kasztanowy (Roben tańszy od Tondachau a oba tańsze od Creatona o około 1600-2000)

 

Czekam na opinie o tych dachowkach :)

 

Aaaaa i jeszcze jedno: kominy systemowe firmy LEIER macie może jakieś sprawdzone informacje o nich?

 

Creatona mam w wersji Premion i jestem z niego zadowolony (tak jak pisze Tar, mój też był barwiony w masie). Robena Monze widziałem po jednym sezonie i cieszę się, że zrezygnowałem z tej firmy (lakierowana warstwa popękała i wygląda jak pajęczyna). Przy dachu nie ma czegoś takiego jak oszczędność. U jednego doradcy miałem wykład o kosztach ewentualnej naprawy dachu - nogi zadrżały :).

 

Wycena za więźbę spora, ale tutaj płaci się pewnie za nową technologię. Macie porównanie do ludzi z gór, z których chyba wszyscy są zadowoleni? Ja się przy konstrukcji zamknąłem w połowie tej ceny łącznie z materiałem, pełnym deskowaniem, papowaniem, wycinaniem formy na krokwiach, lakierowaniem podkładem i lakierem w kolorze. Precyzja i wymiarowanie komputerowe jest dla mnie dobrym argumentem, ale przy samej konstrukcji. Samo wycinanie form bardziej podoba mi się jak jest zrobione ręcznie. Jak wszystko jest idealnie równe to jakoś tak sztucznie to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creatona mam w wersji Premion i jestem z niego zadowolony (tak jak pisze Tar, mój też był barwiony w masie). Robena Monze widziałem po jednym sezonie i cieszę się, że zrezygnowałem z tej firmy (lakierowana warstwa popękała i wygląda jak pajęczyna). Przy dachu nie ma czegoś takiego jak oszczędność. U jednego doradcy miałem wykład o kosztach ewentualnej naprawy dachu - nogi zadrżały :).

 

Wycena za więźbę spora, ale tutaj płaci się pewnie za nową technologię. Macie porównanie do ludzi z gór, z których chyba wszyscy są zadowoleni? Ja się przy konstrukcji zamknąłem w połowie tej ceny łącznie z materiałem, pełnym deskowaniem, papowaniem, wycinaniem formy na krokwiach, lakierowaniem podkładem i lakierem w kolorze. Precyzja i wymiarowanie komputerowe jest dla mnie dobrym argumentem, ale przy samej konstrukcji. Samo wycinanie form bardziej podoba mi się jak jest zrobione ręcznie. Jak wszystko jest idealnie równe to jakoś tak sztucznie to wygląda :)

 

Z tym oszczędzaniem to racja. Nie ma co oszczędzać. Dowiadywałem się w innych tartakach i tam w chwili obecnej cena drzewa w okolicach 700-800 zł netto za m3.I w mojej okolicy ciężko coś taniej znaleść. Przy więźbie "komputerowo wycinanej" robocizna montażu więźby z nadbitką jest o tysiaka tańsza od robocizny za więźbę bez nadbitki robionej na budowie. Różnica jaka wynika pomiedzy jedną a drugą więźbą to koszt około 2500,00 ale gdyby do robocizny i więźby robionej na budowie doliczyć VAT to ta rożnica maleje więc chyba zdecydujemy się na rozwiązanie nieco droższe ale wtedy mamy drzewo na więźbę i robociznę z jednej firmy i wrazie czego nikt nie będzie gadał ,że krzywo bo drzewo było mokre itp...

 

No dobra teraz okna :)

mam wycenę na okienka o profilu ALUPLAST (DRUTEX) dwustronny kolor ,rolety za 14500,00 (montaż z vatem 8%) ale u nas okna pozmieniane od oryginału (nie ma okien w lukarnach dachowych (wogóle lukarn nie będzie) ,jednego w garażu i jedne drzwi na balkon będą)

Dodatkowa opcja do okinen - trzecia szyba na wszystkie okna w cenie 1100,00

 

Dostaliśmy też ofertę na okna o profilu VEKA ale te sporo droższe

 

i znowu będzie za jakiś czas dylemat co wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do budujących dom w rododendronach. Zastanawiam się nad kupnem tego projektu (ew. dom w daktylowcach). Jesteście już w trakcie budowy powiedzci na ile się sprawdza ten kosztorys na stronie archonu czy można ten "stan pod klucz trochę zaniżyć" czy raczej trzeba dodać parę złotych? ;-) Będę wdzięczna za odpowiedź.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do budujących dom w rododendronach. Zastanawiam się nad kupnem tego projektu (ew. dom w daktylowcach). Jesteście już w trakcie budowy powiedzci na ile się sprawdza ten kosztorys na stronie archonu czy można ten "stan pod klucz trochę zaniżyć" czy raczej trzeba dodać parę złotych? ;-) Będę wdzięczna za odpowiedź.

pozdrawiam

 

Można obniżyć, wyjść na równo, albo dołożyć. Jak masz czas szukać materiałów i negocjować ceny z wykonawcami i mieszkasz w dobrym rejonie kraju to opcja pierwsza. Jak chcesz mieć pełny relaks podczas budowania i stać Cię na kompleksową obsługę domu to zdecydowanie opcja trzecia. Na wyśrodkowaną nie mam pomysłu :D Tak na poważnie, to ja starałem się wszystko kupować na własną rękę, sam obdzwaniałem hurtownie (początkowo było ok 10, później wiedziałem do których uderzać w pierwszej kolejności), wykonawców miałem z polecenia (Ci zazwyczaj się nie sprawdzali - taki paradoks) i takich z przypadku, z których jestem zadowolony. Materiały w większości wyszukiwałem z średniej półki cenowej gdzie jakość do ceny ma właściwy stosunek. Gdzieniegdzie celowałem w półkę wyższą, bo akurat miałem pewność, że mi się taka inwestycja opłaci. Do projektu troszkę dołożyłem, np automatyka, pompa i mogę powiedzieć, że bardzo od cen kosztorysowych nie odbiegam. Przy całej inwestycji dużo zależy od wykończeniówki, ponieważ na tym etapie masz ogromne pole do popisu. Jedni kupują kafle za 50zł za m2 inni wybiorą takie za 500zł. Można kupić narożnik do salonu za 1500zł, a można również za 30000zł. Tak jest prawie ze wszystkim, dlatego jeśli rozsądnie podchodzimy do zakupów i nie mamy potrzeb wyróżniania się i kupowania ekskluzywnych produktów, to wszystko powinno pójść według planu. A plan jak to wszyscy mówią zazwyczaj kończy się na +20-30% :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...