Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam mam pytanie czy koszt instalacji ogrzewania rodo 6 : (połogówka- kuchnia, salon, łazienki wiatrołap + reszta instalacji pod grzejniki w pozostalych pomieszczeniach) ok 13-14 tys robota + materiał to dużo czy mało jak to uwas wyszło? ile wychodzi m2 tynków bez sufitów na poddaszu i garazu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie chodzic po swiezej wylewce przez rowny miesiąc... teoretycznie:) Nas tez harmonogram goni , w sierpniu przeprowadzka ,koniecznie bo najstarszy rozpoczyna szkołę, poniedzialek wchodzą tynkarze a pozniej ocieplenie i wylewki ,miesiac przerwy i potem cala reszta.....Pozdrawiamy!

 

...a praktycznie chodzi można na drugi dzień, po tygodniu można stawiać drabinę, a po miesiącu zaczynać wykończeniówkę (mi mówili, że głównym powodem jest odparowywanie dużej ilości wody z chemią znajdującej się w wylanej posadzce). Dlatego na chłopski rozum, nie układa się wełny i g-k ani przed posadzką, ani od razu po jej wylaniu. Chociaż jak widać na przykładzie naszych developerów, można robić inaczej. We Wrocławiu tempo powstawania szeregówek jest zaskakujące, w jednym miesiącu leją beton i tynkują, a w drugim wiszą firanki i widać kwiatki w oknach.

 

PioBar: To tak jakbyś zapytał czy 45 tyś to dobra cena za samochód z gwarancją. Producent, model, ilość rurki, jaki osprzęt, jaki region. Im więcej szczegółów tym większa szansa, że ktoś rzetelnie pomoże. No chyba, że chcesz odpowiedzi w stylu "ja zapłaciłem za swoją podłogówkę dwa razy więcej, to Twoja cena jest dobra, możesz brać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie chodzic po swiezej wylewce przez rowny miesiąc... teoretycznie:) Nas tez harmonogram goni , w sierpniu przeprowadzka ,koniecznie bo najstarszy rozpoczyna szkołę, poniedzialek wchodzą tynkarze a pozniej ocieplenie i wylewki ,miesiac przerwy i potem cala reszta.....Pozdrawiamy!

 

Cześć Kallula. Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie robót. Ja planuję przeprowadzkę w październiku a i tak niektórzy słuchają tego z niedowierzaniem i twierdzą, że trochę mało czasu na wszystko. U mnie tynkarze zaczęli w tą środę. Trochę się martwię bo zapowiadają mrozy:confused:. Od połowy kwietnia wchodzi pan od podłogówki i grzejników.

Mnie też czas goni bo młodszy syn idzie do 1 klasy i zapisałam go już do szkoły tam gdzie będziemy mieszkać. Przez pierwsze miesiące będę go wozić a to wymaga przejechania przez całe miasto dwoma autobusami, chyba że mąż udostępni mi swój samochód:).

Pozdrawiam, Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie chodzic po swiezej wylewce przez rowny miesiąc... teoretycznie:) Nas tez harmonogram goni , w sierpniu przeprowadzka ,koniecznie bo najstarszy rozpoczyna szkołę, poniedzialek wchodzą tynkarze a pozniej ocieplenie i wylewki ,miesiac przerwy i potem cala reszta.....Pozdrawiamy!

 

My też zamierzamy przeprowadzić się w sierpniu (czekamy z utęsknieniem), mamy tynki już za sobą, wylewki też chociaż są świeże, jesteśmy w trakcie ocieplania poddasza. Płytki do kuchni, wiatrołapu i holu oraz łazienki dolnej dziś zamówione, jutro odbieramy:)

Poczekamy jeszcze około 2-3 tyg i zaczynamy kuchnie układać.

Na maj mamy umówioną ekipę do elewacji.

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a praktycznie chodzi można na drugi dzień, po tygodniu można stawiać drabinę, a po miesiącu zaczynać wykończeniówkę (mi mówili, że głównym powodem jest odparowywanie dużej ilości wody z chemią znajdującej się w wylanej posadzce). Dlatego na chłopski rozum, nie układa się wełny i g-k ani przed posadzką, ani od razu po jej wylaniu. Chociaż jak widać na przykładzie naszych developerów, można robić inaczej. We Wrocławiu tempo powstawania szeregówek jest zaskakujące, w jednym miesiącu leją beton i tynkują, a w drugim wiszą firanki i widać kwiatki w oknach.

 

U nas tak było, po dwóch dniach już chodziliśmy po posadzce, a po tygodniu zaczynamy ocieplanie :-) czy dobrze to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwkowo, za szybko. my tynki i wylewki robilismy marzec i poczatek kwietnia ub roku. ocieplenie dopiero bylo robione na poczatku maja, i w maju tez zaczelismy wykonczeniowke a w sierpniu przeprowadzka. nie spieszcie sie tak z ta welna, posadzki na pewno jeszcze nie odparowaly i cala wilgoc pojdzie w welne. u nas jeszcze w maju sciany po tynkach byly mokre dlatego z kafelkowaniem, elewacjami i malowaniem wstrzymywalismy sie do lipca. Patrzac dzisiaj to moglismy jeszcze poczekac z pare miesiecy ale tak nam sie spieszylo...... Pozdrawiam Ania

 

No to chyba już za późno, wełna już rozłożona:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do OLIWKOWO

 

Witaj:) jestem na podobnym etpaie, tynki skońcozne w zeszłĄ sobote, pomału schną.

Ocieplanie poddasza mamy tak zrobione że majsret położył wełnę, porpbił te konstrukcje pod płyty i na to przybił folię.

Podobno ta folia nie przepuszcza wilgoci do wełny więc póki co wszystko jest ok. To ocieplenie było zrobione przed tynkami, i nie widze narazie powodów by sie martwic że sie pospieszyłam. JAk tynki porządnie wyschną przykręcimy regipsy, bo te faktycznie by mogły sopuchnąć...

Może to trochę przewrotna kolejnośc ale majster od regipsów bierze 25 zł za metr a każda inna ekipa od 40 póżniej nie miał terminu więc robimy troche inavczej niz wszyscy . Póki co jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego ocieplania domu z zewnątrz i elewacji - moi murarze twierdzą że jezeli tynki i wylewki były robione w tym roku to z ocieplaniem domu z zewnątrz powinniśmy sie wstrzymać jak najdłużej, żeby nie zrobił sie z tego domu taki termos co nie będzie iał gdzie wypuścic tej całej wilgoci... (buduję z tych białych betonowych bloczków)

CO wy na to????/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my też w tej kolejności - najpierw ocieplenie (również była folia) a później tynki. Głównie właśnie z powodu dostępności ekipy i jej dobrej ceny :)

Zgadza się, że nie jest to właściwa kolejność, ale też nie demonizowałabym. U nas po ponad roku od tych prac nic się nie stało z wełną. Czasem niestety budowa i względu finansowe weryfikują nasze plany, tak to jest na budowie. Jedynie zgodzę się, że ocieplenie zewnętrzne powinno się opóźniać jak najdłużej :) My robiliśmy tynki wewnętrzne w maju a ocieplenie z zewnątrz w sierpniu. I to troszkę za wcześnie, no ale terminy, terminy goniły :)

 

A teraz trochę się chwalę - zamieściłam kilka zdjęć pokoju nad garażem - teraz służy nam jako pokój gościnny. Niestety cały czas nie mamy drzwi do garderoby, no ale może już niedługo :)

Edytowane przez jomad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Witam.

 

U nas zakończyny 1 etap. Mury przygotowane do układania stropu. Co do kosztów to jeśli kogoś interesuje na dzień dzisiejszy poszło 80 000 zł - są to wszystkie koszty zw. z budową (papiery, garaż blaszak, materiały, robocizna etc.)

 

Poniżej fotka.

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/dom1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy ciepło , na forum widać budowlaną wiosnę;) Wszystkim życzymy powodzenia i terminowych przeprowadzek!

 

OLIWKOWO zasłona na okno dachowe super, my mamy już niestety tradycyjne w aluminiowych kasetach, choć w jednym pokoju okno jeszcze bez rolet więc może podpatrzymy Wasz pomysł:) Kuchnia też nam sie bardzo podoba, my mamy meble jeszcze jasniejsze i ryflowane, co do obaw eniac , jasne meble nie są trudne w utrzymaniu, kuchnia jest jasna i lekka.

 

Co do kolejności prac tynkarsko-posadzkowych, my robilismy tynki w grudniu / domek był dogrzewany dwoma piecykami, ciągle wietrzony /, w lutym wylewano nam posadzki a w marcu ekipa robiła poddasze na gotowo, wszystko szło błyskawicznie, ocieplenie domu na poczatku maja.

Mimo pośpiechu w domu nie ma śladu żadnej wilgoci, a mieszkamy od końca sierpnia.Wazne aby wietrzyć dom, grzać no i to pewnie kwestia pogody.

 

a nam się marzy ogrodzenie frontowe i elewacja do świąt... oby była pogoda:)

 

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do OLIwkowo

 

Zasłonka w oknie dachowym = fantastic:))

Możesz mi napisać z czego masz meble w kuchni??? Myśłam nad ciemnym brązem ale twoja kuchnia bardzo mi się podoba:))) tylko nie wiem czy jasne meble w kuchni są praktyczne???

 

pozdrawiam MAriola

 

A to nie wiem czy do Oliwkowo czy do mnie było to pytanie :) ??

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...