Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No u Oliwkowo na pewno też pięknie :)

Dziękuję za miłe słowa. Co do zasłonki to się jeszcze pochwalę, że zarówno ta w oknie dachowym jak i tym "ściennym" wykonana samodzielnie :) A instrukcja do wykonania zasłon z przelotkami jest na jednym z wątków forum muratora.

 

A kuchnia w jasnym kolorze to jedna chyba z lepszych decyzji jaką podjęliśmy - rewelacyjna w utrzymaniu. Najpierw mieliśmy mieć ciemniejszą, ale zmieniliśmy decyzję i nie żałujemy :) Fronty o ile dobrze pamiętam to Krono+ albo Kronopol - ale nazwa to na 100 % trawa morska.

pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u Oliwkowo na pewno też pięknie :)

Dziękuję za miłe słowa. Co do zasłonki to się jeszcze pochwalę, że zarówno ta w oknie dachowym jak i tym "ściennym" wykonana samodzielnie :) A instrukcja do wykonania zasłon z przelotkami jest na jednym z wątków forum muratora.

 

A kuchnia w jasnym kolorze to jedna chyba z lepszych decyzji jaką podjęliśmy - rewelacyjna w utrzymaniu. Najpierw mieliśmy mieć ciemniejszą, ale zmieniliśmy decyzję i nie żałujemy :) Fronty o ile dobrze pamiętam to Krono+ albo Kronopol - ale nazwa to na 100 % trawa morska.

pzdr :)

 

Jomad masz śliczne wnętrza, u nas do zasłonek jeszcze daleko :-(

Mam pytanie czy byś się pochwalił swoimi łazienkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jomad masz śliczne wnętrza, u nas do zasłonek jeszcze daleko :-(

Mam pytanie czy byś się pochwalił swoimi łazienkami?

 

Oliwkowo nie obejrzysz się jak czas zleci przy budowie i będziesz przy temacie zasłonek :) My na razie ze względów finansowych mamy tylko jedną łazienkę wykończoną - na parterze.Planujemy łazienkę na piętrze wykończyć z czasem. Na razie i tak mieszkamy w dwójkę z małżem i wystarczy mi sprzątanie jednej łazienki i pralni w piwnicy hehe ;) Postaram się zrobić jakoś zdjęcia, ale nasza łazienka dość klasyczna i prosta.

pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Jomad mam prośbę: zrób zdjęcie wiatrołapu. Te drzwi przy schodach to jakiś schowek - jeśli tak można fotę? Pytanie 2 - gdzie macie szafę na ubrania? - bo myśleliśmy o szafie w wiatrołapie w miejscu spiżarki ale szkoda miejsca w kuchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jomad mam prośbę: zrób zdjęcie wiatrołapu. Te drzwi przy schodach to jakiś schowek - jeśli tak można fotę? Pytanie 2 - gdzie macie szafę na ubrania? - bo myśleliśmy o szafie w wiatrołapie w miejscu spiżarki ale szkoda miejsca w kuchni.

 

Lokmen - my mamy wersję Rodo z piwnicą - w salonie przy schodach te bardziej z lewej to drzwi do łazienki, te z prawej to drzwi prowadzące na klatkę schodową do garażu i piwnicy. Szafa w wiatrołapie przewidziana jest na jednej ścianie, bo w naszej wersji projektu nie ma tam wejścia do kotłowni, więc niestety nie wiele moje zdjęcie tu pomoże. Ale na pewno wcześniej w wątku ktoś prezentował wiatrołap w Rodo bez piwnicy.

pzdr

Edytowane przez jomad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokmen - my mamy wersję Rodo z piwnicą - w salonie przy schodach te bardziej z lewej to drzwi do łazienki, te z prawej to drzwi prowadzące na klatkę schodową do garażu i piwnicy. Szafa w wiatrołapie przewidziana jest na jednej ścianie, bo w naszej wersji projektu nie ma tam wejścia do kotłowni, więc niestety nie wiele moje zdjęcie tu pomoże. Ale na pewno wcześniej w wątku ktoś prezentował wiatrołap w Rodo bez piwnicy.

pzdr

 

jonad jednak ja bym prosił o te zdjęcia gdyż ja mam przejście do garażu pod schodami ,a kotłownia z tyłu garażu. Łazienka mi wyszła duża z oknem i mam miejsce na szafę wnękową w wiatrołapie. Nie nam jeszcze tynków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonad jednak ja bym prosił o te zdjęcia gdyż ja mam przejście do garażu pod schodami ,a kotłownia z tyłu garażu. Łazienka mi wyszła duża z oknem i mam miejsce na szafę wnękową w wiatrołapie. Nie nam jeszcze tynków

 

Mogę zrobić zdjęcia, ale my jeszcze nie mamy wykonanej szafy :) Planujemy to zrobić własnymi siłami, ale ciągle czasu brak. Generalnie ma zajmować całą jedną ścianę, drzwi oczywiście przesuwne. Na razie w wiatrołapie stoi wieszak. Mogę wykonać zdjęcia wiatrołapu bez szafy, ale nie wiem czy będą dalej pomocne.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

Właśnie zaczynamy z mężem budowę Domu w Rododendronach 6P. Dokonaliśmy kilka zmian w projekcie, a mianowicie powiększyliśmy garaż do dwustanowiskowego żeby mieć też większy pokój nad nim, a na parterze zlikwidowaliśmy gabinet żeby mieć piękny duży salon:) Planujemy rozpocząć prace za 1,5 miesiąca. Czy może nam ktoś podać ile mniej więcej kosztuje budowa SSO takiego domku? trochę się boimy, że braknie nam funduszy:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Witaj.

My na chwilę obecną mamy parter bez stropu a poszło już 80 000 i wg wyliczeń to do SSO dach deskowany i kryty papą potrzeba jeszcze ok 50 000 +-10 000 czyli SSO wyjdzie jakieś 140 000. Początkowo nie wierzyłem że TYLE to będzie kosztowało ale rzeczywistość bywa okrutna.

Mam pytanie do osób, które brały kredyt:

1. Na jakim etapie braliście kredyt?

Pytam bo ogólnie chcieliśmy bez kredytu ale zeszłoby się ze 4-5 lat więc strasznie długo. W tym roku chcemy zrobić stan surowy przez zimę uzbierać na okna i jednocześnie poczynić starania o kredyt. Myślimy o 200 000 z ew. dobraniem do 250 000 i ciekawi jesteśmy czy wystarczy na instalacje wew, tynki posadzki etc. na ociepleniu domu kończąc.- bez ogrodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...