Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie

Fajnie się patrzy jak u Was tak rośnie wszystko. Ostatnio wymyśliłem, że kupię trochę małych drzewek, tujek i powsadzam do donic i niech rosną. Za 2 lata jak znalazł.

Kurczę cały czas myślimy o kredycie. W tym roku do dachu - taki jest plan.- Potem ew. kredyt na dokończenie i pytanie do tych co brali- czy 200 000 styknie? - nie mamy jakichś tam wygórowanych potrzeb co do bajerów. Materiały tak z środkowej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie grzejniki zastosowaliscie/planujecie: alu, stalowe czy zeliwne? Dopiszcie prosze jaki macie obieg instalacji - otwarta czy zamknieta.

 

Ja dodatkowo rozbuduje pytanie.

Mamy w planie zrobić grzejniki kanałowe w salonie jeden przy wejściu na taras a drugi w wykuszu (mamy taki jak wersji 6N) jako jedyne ogrzewanie w salonie, czy ktoś z Was już to przerabiał ? jakiej głębokości powinny być wanny pod te grzejniki ?? jakiej mocy te grzejniki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymaliśmy ofertę instalacji pompy ciepła i pomyślałam, że może się komuś przyda taka informacja.

Oferta wygląda następująco:

kolektor poziomy - 15930

ogrzewanie podłogowe (cały dom) - 13400

pompa ciepła PSPC-09ZH - 14140

kotłownia - 10500

koszt dodatkowej kondygnacji - 890

Razem: 54860 netto + 8%VAT = 59248:jawdrop:

 

I jeszcze nocleg trzeba im zapewnić! Taką kasę biorą i nie stać ich na zapewnienie noclegu pracownikom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
pompa ciepła PSPC-09ZH - 14140

+8% = 15271,20 PLN.

Na Allegro na dzien dobry juz ponad 4000 PLN taniej: http://allegro.pl/pompa-ciepla-ecopol-system-pspc-06zh-glikol-woda-i1543454893.html. Do tego zakup poza Allegro, ok. -2%.

Wlasnie dlatego sam wole zalatwiac materialy na budowe a firmom placic tylko za robocizne.

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy ofertę kompleksową od producenta tych pomp ciepła...

 

To co znalazłeś na alledrogo to jest pompa o niższej mocy (6 a nie 9 kW) ale i tak idąc tropem cennika na stronie www ( http://www.ecopol-system.pl/oferta/oferta.html ) to ta nasza 9 powinna kosztować netto 11940 (12895 zł z 8%VAT).

No i kosztuje, reszta ceny to montaż i uruchomienie:

 

PSPC-09ZH – 11.940zł netto +8%vat

Montaż i uruchomienie pompy ciepła 2.200zł +8%vat

W skład kosztów montażu i uruchomienia Ecopol-System

• dostawa pompy ciepła (obudowa metalowa z blachy 1,5mm malowana proszkowo)

• ustawienie pompy ciepła w przygotowanym do tego celu miejsca

• przepłukanie instalacji DZ, CO i CWU

• montaż rozdzielacza, odpowietrzników dolnego źródła

• podłączenie i napełnienie glikolem kolektora dolnego źródła wraz z montażem pompki cyrkulacyjnej

• odpowietrzenie instalacji CO i CWU i dolnego źródła

• montaż czujnika przepływu (pompa ciepła typu woda/woda)

• podłączenie dolnego pionu CO i montaż pompy cyrkulacyjnej

• podłączenie górnego pionu CO i montaż pompy cyrkulacyjnej

• podłączenie pionu CWU zasobnika i montaż pompy cyrkulacyjnej

• montaż naczyń zbiorczych dolnego źródła

• montaż sterowników ogrzewania na pierwszej i drugiej kondygnacji wraz z doprowadzeniem przewodów

• podłączenie elektryczne pompy DZ, CO CWU i czujnika przepływu

• uruchomienie i regulacja pompy ciepła.

 

Elementy sterujące wliczone w cenę pompy ciepła:

• programowany sterownik ogrzewania na pierwszej kondygnacji 1szt.

• przewody elektryczne do pompy DZ, CO, CWU

• termostat CWU z przewodem elektrycznym 1szt.

• elastyczne węże ciśnieniowe 3/4" - 4szt

 

Czekamy na kolejne oferty...

Edytowane przez Blacky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Kurcze strasznie droga ta pompa. Można za nią kupić piec gazowy i opał na jakieś 10lat.

Mój szwagier ma pompę tyle ze taka robioną przez naszego miejscowego magika. Pompa woda-woda. Za całość z podlaczeniem zapłacił ok 10000. W zasadzie jej jedyna wada jest trochę za niska moc ale zniwelowano to w dużej części dokladajac zeberek do grzejnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR prześledziłam twój ogrodowy dziennik i ogród będzie z całą pewnością piękny. U nas co prawda te nielubiane przez Ciebie tuje ;)rosną wzdłuż dwóch ścian ogrodzenia ale cały front mam do zagospodarowania. My zdecydowalismy sie na iglaki , nie tylko tuje ale i piękne żólto-zielone cisy ze względu na ich całoroczny urok , taka zielona sciana może stanowić tło dla innych roślin.

 

Bardzo podobaja sie nam Twoje trejaże, też kilka postawimy dla pnących roślinek.

Mam pytanie odnośnie pólnocnej strony ogrodu, u nas to część frontowa, jakie roślinki sadzisz od północy? U nas trwa robienie ogrodzenia frontowego , jak tylko prace się skończą chcę coś posadzić od frontu.

 

Pozdrawiam-Brygida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR: ja również z ciekawością przeglądam i podziwiam Twoje postępy w ogrodzie. Ilość i różnorodność roślinek robi ogromne wrażenie. Trzymam kciuki, żeby wszystko się dobrze ukorzeniło i rosło w oczach. Nam koleżanka pomaga w przygotowaniu projektu. Mamy już końcówkę nasadzanie, ale niestety w tym roku nie będziemy tego robić. Jak zwykle problemy kredytowe poprzesuwały terminy, a te w przypadku roślin są bardzo ważne. Przynajmniej będzie czas na przemyślenia, zobaczę jak to u Ciebie poszło i może coś wykorzystam :). Mam pytanie, czy robisz może zestawienie roślinek i jakiś kosztorys? W naszym projekcie będzie ilość roślin i orientacyjne ceny. Chciałbym od razu zobaczyć jakie to są kwoty. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję postępów, tym razem ogrodowych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy ofertę kompleksową od producenta tych pomp ciepła...

 

To co znalazłeś na alledrogo to jest pompa o niższej mocy (6 a nie 9 kW) ale i tak idąc tropem cennika na stronie www ( http://www.ecopol-system.pl/oferta/oferta.html ) to ta nasza 9 powinna kosztować netto 11940 (12895 zł z 8%VAT).

No i kosztuje, reszta ceny to montaż i uruchomienie:

 

PSPC-09ZH – 11.940zł netto +8%vat

Montaż i uruchomienie pompy ciepła 2.200zł +8%vat

W skład kosztów montażu i uruchomienia Ecopol-System

• dostawa pompy ciepła (obudowa metalowa z blachy 1,5mm malowana proszkowo)

• ustawienie pompy ciepła w przygotowanym do tego celu miejsca

• przepłukanie instalacji DZ, CO i CWU

• montaż rozdzielacza, odpowietrzników dolnego źródła

• podłączenie i napełnienie glikolem kolektora dolnego źródła wraz z montażem pompki cyrkulacyjnej

• odpowietrzenie instalacji CO i CWU i dolnego źródła

• montaż czujnika przepływu (pompa ciepła typu woda/woda)

• podłączenie dolnego pionu CO i montaż pompy cyrkulacyjnej

• podłączenie górnego pionu CO i montaż pompy cyrkulacyjnej

• podłączenie pionu CWU zasobnika i montaż pompy cyrkulacyjnej

• montaż naczyń zbiorczych dolnego źródła

• montaż sterowników ogrzewania na pierwszej i drugiej kondygnacji wraz z doprowadzeniem przewodów

• podłączenie elektryczne pompy DZ, CO CWU i czujnika przepływu

• uruchomienie i regulacja pompy ciepła.

 

Elementy sterujące wliczone w cenę pompy ciepła:

• programowany sterownik ogrzewania na pierwszej kondygnacji 1szt.

• przewody elektryczne do pompy DZ, CO, CWU

• termostat CWU z przewodem elektrycznym 1szt.

• elastyczne węże ciśnieniowe 3/4" - 4szt

 

Czekamy na kolejne oferty...

 

To co powyzej to jes wycena pozycji "kotlownia"? czy montaz pompy ciepla?Cos za duzo tych pozycji z taka duza cena, a cena za kotlownie tez jakas kosmiczna - co prawda nie mam pompy ciepla tylko piec gazowy ale nie wierze zeby koszt robocizny/materialu w twojej kotlowni byl az tak wysoki...bo sie nei zmiesci w tym pomieszczeniu przeznaczonym na kotlownie :)

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napiszę coś dla tych którzy zaczynają budowę rodo 6 G2.Sam szukałem takich informacji :

Wczoraj zakończyłem etap 0.czyli wylewka chudziaka.

Koszty:

-robicizna 12 000 (wykop,wylanie ław, bloczki 1800 szt ,zasypania, chudziak) maszyny (koparka,zagęszarka po stronie wykonawcy)

- materiały 21 000 (bloczki, piasek,cement do murowania, ocieplenie (XPS), piasek do zasypania i inne drobne)

lokalizacja Marki k/Warszawy

nastepny etap od środy.

Czy komin do kondensata kupowaliście systemowy czy murowany z pustaków wentylacyjnych a następnie rura z kwasówki do środka?

Jakie jest lepsze rozwiązanie ?

Pozdrawiam

 

Ja tam mam zwykly murowany i w srodku rura. Jesli bedziesz mial piec kondensacyjny to i tak ta rure bedziesz musial wpuscic bo tam jest tzw rura turbo (rura w rurze) jednym kanalem ida spaliny a drugim zaciaga powietrze. Poza tym ten kondensat jakos ci musi to pieca splywac, specem neijestem ale z tego co juz przerobilem i sie dowiedzialem to rura i tak musi byc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki mieliście koszt położenia tynków zewnetrznych i jaką powierzchnię domu przyjmowaliscie do tynkowania? Nam wychodzi około 170 m2, nasz wyceniajacy okreslił nam na 190 m2 /rodo z jednym garażem/. Mamy już położony styropian i siatkę, chcemy tylko położyć tynk. Wycenił nam to na

10 tys zł z materiałami czy to dużo? Druga rzecz to podbitki za które zażyczył sobie około 65 zł/m2 także z materiałem już zaimpregnowanym i pomalowanym wg naszych szacunków wyjdzie to około 5 tys. zł. Proszę o jakieś sugestie, bo nie wiemy czy szukać innego tynkarza czy jest to przyzwoita cena /facet ma niezłą opinię jako fachowiec/ Pozdrawiam wiosennie Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co powyzej to jes wycena pozycji "kotlownia"? czy montaz pompy ciepla?Cos za duzo tych pozycji z taka duza cena, a cena za kotlownie tez jakas kosmiczna - co prawda nie mam pompy ciepla tylko piec gazowy ale nie wierze zeby koszt robocizny/materialu w twojej kotlowni byl az tak wysoki...bo sie nei zmiesci w tym pomieszczeniu przeznaczonym na kotlownie :)

11.940zł kosztuje sama goła pompa ciepła, te wszystkie wymienione pozycje kosztują niby 2200 zł ale jako że jest to oferta kompleksowa to podejrzewam, że podział kosztów pomiędzy to uruchomienie za 2200 a kotłownię za 10500 jest trochę sztuczny więc raczej należy zsumować te dwie pozycje i traktować jako jedną za urządzenie kotłowni z materiałami. Materiałów trochę będzie - zawory, rozdzielacz, różne złączki i wężyki ale tak naprawdę to koszt jest chyba taki bo jest to firma z Mazowieckiego... Tam inaczej się wszystko liczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...