Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie

Co do schodów- dziś gadałem ze swoim znajomym stolarzem i podsunął mi myśl :) żeby kupić w ikei blat kuchenny dębowy lub w naszej hurtowni miejscowej (firma DLH) -przykład blat o wym grubość 27mm szer. 62 cm i długi na 302cm kosztuje 500 zł- wychodzi mi, że z tego blatu dam radę zrobić 6 trepów (jutro zmierzę na budowie czy trep 100cm x 31cm będzie dobry) więc cena za 1 trep wychodzi ok 85zł + lakier i montaż. Bo Ci od schodów krzyczą średnio ok 400 - 500 zł/stopień więc dużo za dużo :)

 

Co do wydłużania okapów - nie da się ich wyciągać w nieskończoność- z tego co się orientuję to nie powinien wystawać więcej jak 1m. Dłuższy już powinno się podpierać (oczywiście mowa o dachówce)

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michur twoje drzwi wyglądają super i te schody pasują. Efekt jest świetny. Co do drzwi przesuwanych w kuchni- kaseta jest schowana w ścianie u ciebie?. Planujemy między kuchnią a salonem właśnie drzwi przesuwane ale wolałabym nie chować kasety i nie zabudowywać regipsem. Słyszałam opinie że takie drzwi z kasetą na zewnątrz to lipa że lepiej jest zabudować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
80mariusz80 ja też mam drzwi Agmar ale model Lantra. Niestety po pół roku muszę je reklamować, skrzydło wygieło się do środka i zrobił się tzw. banan, szpary ok 5-6mm, czuć jak wieje. W swoim domu unikałam drewna jak ognia, choć ładnie wygląda ale z użytkowaniem koszmar. Zdecydowałam się tylko na drzwi zewn drewniane i już załuję. Zobaczę jak przebiegnie reklamacja:(

Daj mi znać na forum jak zakończy się reklamacja. Ja dopłaciłem za zamek listwowy 4-punktowy, który zmniejsza prawdopodobieństwo wypaczenia, ale różnie to bywa... Przedwczoraj sprawdzałem te drzwi po obwodzie i (na razie?) nic mi nie wieje. Szukałem też drzwi PCV, ale koszt zaczynał się od mniej więcej 5500 PLN w górę, więc machnąłem ręką i kupiłem drewniane. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michur piękne drzwi:) my mamy takie same;) tylko kolor może ciemniejszy. Prośba czy mógłbyś zdradzić ile kosztowały cie schody i poręcz? i podać namiary na wykonawce?

 

Schody + barierka 11tys. zł. Firma: schodyroko.pl

 

Michur twoje drzwi wyglądają super i te schody pasują. Efekt jest świetny. Co do drzwi przesuwanych w kuchni- kaseta jest schowana w ścianie u ciebie?. Planujemy między kuchnią a salonem właśnie drzwi przesuwane ale wolałabym nie chować kasety i nie zabudowywać regipsem. Słyszałam opinie że takie drzwi z kasetą na zewnątrz to lipa że lepiej jest zabudować?

 

Tak, prowadnica jest zabudowana. Częściowo demontowalna jest ościeżnica - na tyle by możliwe były drobne regulacje, smarowanie wózków czy nawet zdjęcie drzwi. Ale wymiana całej kasety będzie się wiązać z demolką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Widzę że w końcu coś ruszyło na forum. To jak już piszemy o drzwiach to oglądałem dziś zewnętrzne CAL-a model Longinus. Miał ktoś do czynienia z drzwiami tej firmy.

http://allegro.pl/drzwi-zewnetrzne-drewniane-cal-longinus-i2895219056.html

 

 

Tak, my kupiliśmy drzwi firmy CAL zewnętrzne, drewniane, dębowe. Jesteśmy bardzo zadowoleni, drzwi porządne, ładnie wyglądają i dobrze się sprawują, przede wsystkim fajna jakość. Minusem jest cena ale przyznaje że z tańszych dostępnych na rynku nic mi się nie podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Akurat mowa o drzwiach, a my mamy dylemat z drzwiami wejściowymi. Proszę napiszcie w którą stronę otwierają się wasze (na zewnątrz czy do środka). Jeżeli na zewnątrz to czy wystarcza podest wielkości balkonu (czy przy otwieraniu nie zrzucacie gości ze schodów). Jeżeli do środka to jak przyjdzie w odwiedziny czteroosobowa 2+2 rodzina da się zamknąć drzwi wejściowe (zmieszczą się wszyscy we wiatrołapie, czy trzeba gęsiego obsłużyć i po kolei wprowadzać do domu). I ostatnie - czy zdażyło się komuś żeby były zasypane ściegiem drzwi i był problem rano z otworzeniem -na zewnątrz, lub przy otwieraniu do wewnątrz czy komuś przeciekały jak zawiewało deszczem w letnią ulwę.

 

Nasze Marzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RozAnia też swego czasu mieliśmy taki dylemat jak wy. U nas drzwi zewnętrzne otwierają się do wewnątrz. Moja kuzynka też mieszka w rodku i oni zrobili odwrotnie niż my i właśnie jest tak jak piszesz że jak otworzą drzwi to trzeba się wycofać ze schodów bo nie ma miejsca jak otworzą wrota. Jeszcze nie mieszkamy w naszym rodku ale nie zdarzyło się żebyśmy mieli zasypane schody śniegiem lub żeby deszcz zacinał nam na drzwi. Wprawdzie mamy troszeczkę dach wypuszczony niż w projekcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi mam na zewnątrz, mimo, że wiatrołap względem projektu powiększyłem dwukrotnie. Szkoda mi było przestrzeni w środku, a na zewnątrz mam wystarczająco miejsca. Pewnie kwestia zrobienia odpowiedniego podestu na schodach. U mnie jest troszkę większy niż balkon (a ten mam wydłużony), więc spokojnie może ktoś na nim stać przy otwieraniu drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam na zewnatrz. podest poszerzony o tyle by schody wyszly ladnie i wygodnie. do tej pory nikogo nie zrzucilam nawet przy moich zdolnosciach :D i nie czarujmy sie wiatrolap jest bardzo maly. przy drzwiach do wewnatrz bedzie kicha totalna. Nic nie zasnieza nie przecieka, nie zalewa, nie ma problemu z otwarciem jak snieg napada na podest. mieszkam 2,5 roku a drzwi teraz obchodza 3 zime. wiec nie ma czego sie bac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas drzwi też otwierają się na zewnątrz i jestem bardzo zadowolona. Wiatrołap w rodku jest mały i wydaje mi się że wygodniej jest mieć drzwi otwierane na zewnątrz. U nas podest jest spory, więc myślę że nie będzie problemu z gośćmi ale niestety nie miałam okazji jeszcze tego sprawdzić;);)

DSC01120.jpgbild0359.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też drzwi otwierane są na zewnątrz. Tak ponoć lepiej - jeśli wieje mocny wiatr to je dociska do uszczelki zamiast wyginać do środka ;-)

Podest będę przerabiać, bo u nas jest całkowicie źle (inna historia związana z piwnicą i oknem do niej).

A w wiatrołapie w 4 osoby i tak jest ciasno, choć nawet go jeszcze docelowo nie umeblowaliśmy...

 

Drzwi mamy drewniane, Stolpaw - po 1.5 roku nie widać żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas drzwi też otwierają się na zewnątrz i jestem bardzo zadowolona. Wiatrołap w rodku jest mały i wydaje mi się że wygodniej jest mieć drzwi otwierane na zewnątrz. U nas podest jest spory, więc myślę że nie będzie problemu z gośćmi ale niestety nie miałam okazji jeszcze tego sprawdzić;);)

[ATTACH=CONFIG]164143[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]164144[/ATTACH]

 

Rozmiary mam podobne jak na tym zdjęciu i widać dokładnie, że zarówno przed drzwiami jak i po bokach mogą stać goście. Podest ze schodami z trzech stron w przypadku drzwi otwieranych na zewnątrz wydaje się być najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Nie wiem czy dobrze zaplanowałem ale docelowe drzwi wejściowe mam zamiar kupić na końcu żeby nie zostały zniszczone przez naszych kochanych fachowców.

 

Co do wiatrołapu to mu powiększyliśmy go do ściany z kominkiem i teraz mam problem bo podwójne drzwi z doświetleniem u góry kosztują kupe kasy - zastanawiam się czy na razie sobie podaruję ich zakup i zrobię wiatrołap otwarty. Pamiętam, że ktoś miał też otwarty jak to się sprawuje nie wywiewa ciepła z domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zaplanowałem ale docelowe drzwi wejściowe mam zamiar kupić na końcu żeby nie zostały zniszczone przez naszych kochanych fachowców.

 

Co do wiatrołapu to mu powiększyliśmy go do ściany z kominkiem i teraz mam problem bo podwójne drzwi z doświetleniem u góry kosztują kupe kasy - zastanawiam się czy na razie sobie podaruję ich zakup i zrobię wiatrołap otwarty. Pamiętam, że ktoś miał też otwarty jak to się sprawuje nie wywiewa ciepła z domu?

 

Zależy jak często będziesz używał drzwi wejściowych (ja zazwyczaj wchodzę i wychodzę przez garaż) i jakiej jakości będzie ocieplenie i uszczelnienia. U nie zdecydowana różnica temperatury pomiędzy zamkniętym salonem, a wiatrołapem. Gdzie od dołu zawiewa chłodem i pomieszczenie szybko się wychładza. Muszę na wiosnę pomyśleć nad uszczelką przy progu.

 

Co do drzwi wejściowych to też tam chciałem duże, ale później ze względu na koszta domurowałem kawałek ściany i wyszły 100 z doświetleniem. Nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...