Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie
źle rozumujesz- ma dwie warstwy styropianu 6+5cm i u Ciebie też tak powinno być czyli 11cm styropianu i 5cm wylewki. Przy czym nie do końca sugeruj się oknem a schodami- zmierz jaką masz różnicę między stopniami 1 i 2 żeby po zrobieniu wylewki nie było różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle rozumujesz- ma dwie warstwy styropianu 6+5cm i u Ciebie też tak powinno być czyli 11cm styropianu i 5cm wylewki. Przy czym nie do końca sugeruj się oknem a schodami- zmierz jaką masz różnicę między stopniami 1 i 2 żeby po zrobieniu wylewki nie było różnicy.

 

 

dokładnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyjasnienie:):) Ja myslalam zeby dac 5 i 3 cm styropianu. Przy schodach tez wychodzi 16 cm.

Moze to glupie ale jesli mi napisales ze mam dac 11 cm smego styropianu to gdzie maja byc rurki od ogrzewania podlogowego? Wydaje mi sie ze dobrze mysle co? 8 cm styropian (5+3) + podlogowka+ 5 cm wylewki. Bedzie pasowalo przy tych 16 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

chodzi o to, że 1wszy stopień powinien być krótszy od drugiego o wysokość okładziny jaka na nim będzie (np. deska ma ok 3-4cm) to raz.

Po drugie układasz 11cm styropianu (pod styropian na parterze dajesz folię lub jak niektórzy dają papę termozgrzewalną i na to folię). Następnie układasz na steropian folię tą srebrną i na to idą rurki od podłogówki. Rurki zatapiają się w ok 5cm warstwie posadzki. I to tyle. Na foto tak szybko nabazgrałem co i jak.

 

Mam sprawę.

Pokażcie jakie macie drzwi wejściowe i ile kosztowały jak można.

Zastanawiam się nad drzwiami firmy CAL Longinus w całości z drewna. Koszt ok 4 000

 

http://www.drzwi-cal.pl/files/image/drzwi/zewnetrzne/Longinus.jpg

schody.jpg

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej lokmen - my rok temu zamonowaliśmy w rodku dębowe drzwi firmy CAL i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru. Zanim wybraliśmy to cały doktorat z dostępnych drzwi robiliśmy.

Nie są to najtańsze drzwi na rynku - wręcz przeciwnie ale warto było zainwestować - prezentują się super, są solidne, polecam firmę, drugi raz tez byśmy je kupili a różnica między takimi drzwiamy a tymi za 1,5 tyś jest zasadnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawę.

Pokażcie jakie macie drzwi wejściowe i ile kosztowały jak można.

Zastanawiam się nad drzwiami firmy CAL Longinus w całości z drewna. Koszt ok 4 000

 

http://www.drzwi-cal.pl/files/image/drzwi/zewnetrzne/Longinus.jpg

 

U nas drzwi KMT Plus z przeszkleniem (lustro weneckie), stalowe, z montażem 2200 zł.

http://kmt.com.pl/drzwi/kmt_plus/

Pozdrawiam

Gosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drzwi dębowe z lustrem weneckim koszt 3300.DSC00091.jpg

chodzi o to, że 1wszy stopień powinien być krótszy od drugiego o wysokość okładziny jaka na nim będzie (np. deska ma ok 3-4cm) to raz.

Po drugie układasz 11cm styropianu (pod styropian na parterze dajesz folię lub jak niektórzy dają papę termozgrzewalną i na to folię). Następnie układasz na steropian folię tą srebrną i na to idą rurki od podłogówki. Rurki zatapiają się w ok 5cm warstwie posadzki. I to tyle. Na foto tak szybko nabazgrałem co i jak.

 

Mam sprawę.

Pokażcie jakie macie drzwi wejściowe i ile kosztowały jak można.

Zastanawiam się nad drzwiami firmy CAL Longinus w całości z drewna. Koszt ok 4 000

 

http://www.drzwi-cal.pl/files/image/drzwi/zewnetrzne/Longinus.jpg

Edytowane przez janek8205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

kiedyś te drzwi mi wpadły w oko bo bardzo są podobne do motywu bram wiśniowskiego. Dzięki za odzew zawsze można na Was liczyć :)

 

Dziś podliczyłem zakupy w temacie glazury i łazienek:

Za elementy do łazienek (baterie wanna prysznic, glazura, geberity bez umywalki i mebli) do tego podłoga w salonie (płytki wyglądają bajecznie), hall'u, kuchni, pralni i garażu wydaliśmy w sumie ok 25 000 - jestem w szoku...

 

Zapomniałem dodać- polecam firmę http://www.modnalazienka.pl- za płytkę do salonu u mnie w mieście krzyczeli 103zł/m2 "i taniej się nie da" u nich tą samą płytkę kupiłem za 82 zł. Dostawa na palecie w 48h. Pełne zadowolenie.

 

Do kobitek:

odkryłem ostatnio ekstra płytki

Mozaika kokosowa

 

http://www.mozaikiswiata.pl/product/image/35/Mozaika-Kokosowa-A-MCC05-XX-002-MozaikiSwiata-pl-03.jpg

 

W dotyku to aksamit z wyglądu jest super. Na temat ceny się nie wypowiem...

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

Mam sprawę.

Pokażcie jakie macie drzwi wejściowe i ile kosztowały jak można.

Zastanawiam się nad drzwiami firmy CAL Longinus w całości z drewna. Koszt ok 4 000

Agmar Turpis

http://www.agmar.biz.pl/drzwi-zewnetrzne-turpis,153.html

Cena brutto z montażem 3500 PLN - w tym zamki klasy C, dopłata za niestandardowy dekor, szyba stopsol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Zapomniałem dodać- polecam firmę http://www.modnalazienka.pl- za płytkę do salonu u mnie w mieście krzyczeli 103zł/m2 "i taniej się nie da" u nich tą samą płytkę kupiłem za 82 zł. Dostawa na palecie w 48h. Pełne zadowolenie.

Z mojej strony mogę polecić http://www.24bud.pl

Objeździłem parę stacjonarnych sklepów - m.in. płytki do salonu, które się nam podobały, cenę półkową miały 120 PLN. Po rabatach w granicach 95-105 PLN. W internecie o wiele taniej - prześwietliłem 8 dostawców, potem 3 najtańszych napuściłem na siebie i powyższy sklep sprzedał je w cenie... 76 PLN za m2 :) Całą glazurę kupiłem przez internet, jedno opakowanie przyszło zbite (płytki 60x60) - aparat w rękę, wysłałem zdjęcia. W następnym tygodniu miałem nowe opakowanie (oczywiście bez kosztów). To był mój pierwszy tak wielki zakup w internecie, ale było warto. Hurtownie - nazwę je umownie - stacjonarne nie mają szans ze sklepami internetowymi. Porównując oba geszefty, ci pierwsi w końcu muszą opłacić dzierżawę, podatki za grunt, media, pracowników, sprzątaczki (w jednym z salonów pod wieczór wychodziły już sprzątaczki i czyściły ekspozycje) i pewnie parę innych opłat. W internecie - miejsce na serwerze :) Przy takich hurtowych zakupach, to tylko przez internet. Po stacjonarnych salonach jeździliśmy tylko aby na żywo wybrać sobie wzór. Jedna z hurtowni nawet się wycwaniła i dała neutralne ekspozycje (bez loga producenta), naklejając tylko wewnętrzne kody zamówieniowe. My już mniej więcej rozpoznawaliśmy - to Paradyż, to Tubądzin ale u nich były tylko kody (Mera Tychy).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Te same słowa usłyszałem dziś w sklepie z bateriami- "wie Pan w internecie to jest jakaś paranoja te ceny są wariactwem..." odpowiedziałem mu, że może dla niego jako sprzedawcy ale dla mnie liczy się się cena (za dany produkt) jako przykład podam zestaw prysznicowy podtynkowy TRES 1.06.980 u mnie w sklepie cena katalogowa 2100zł, "sprzedam Panu za 1850" zadowolony nawet zamówiłem. Na drugi dzień odmówiłem... W Jankach pod W-wą ten sam zestaw po 1300 zł...

Oczywiście zgadzam się, że obsługa, magazyn etc. ale dla mnie to są zwykli chciwi dorobkowicze i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po udanym urlopiku w Chorwacji, kolejne dni z budową Rodka 6 A. Zbieram oferty na kompletną robocizną dachu, pierwszą otrzymałem

1 Więźba + Pokrycie dachowe dachówką ( dach 40º) 254,16 m2 x 60 zł/m2 = 15 249,60 zł

murłaty

krokwie, jętki, płatwie, słupy

folia

kontrłaty

łaty

dachówka

obróbki dekarskie

3 Struganie główek krokwi murłat i płatwii 84 szt. x 35 zł/szt. = 2 940,00 zł

w tym heblowanie 20 krokwii po całości

(2-krotne malowanie)

4 Nadbitka (2-krotne malowanie, montaż) 109,76 m2 x 40 zł/m2 = 4 390,40 zł

Razem robocizna = 2 2 580,00 zł

 

druga wycena to:

 

1. CENA WYKONANIA DACHU WYNOSI ZA M 2 = 85,00 zł netto

POWIERZCHNIA DACHU WYNOSI 260 M2 X 85,00 = 22100,00 zł netto

W TEJ CENIE ZOSTANĄ WYKONANE PRACE TAKIE JAK ;

• WYKONANIE KONSTRUKCJI DACHU ZGODNIE Z DOKUMENTACJĄ

• WYKONANIE WSTĘPNEGO KRYCIA MEMBRAMĄ DACHOWĄ

• NABICIE KONTRŁAT I ŁAT

• WYKONANIE ZASADNICZEGO KRYCIA DACHÓWKĄ ZAKŁADKOWĄ

• WYKONAINIE OBRÓBEK KOMINOWYCH

• MONTAŻ ŁAW KOMINOWYCH

• ZAMONTOWANIE WYŁAZÓW DACHOWYCH

2. CENA WYKONANIA OKAPU DOLNEGO WYNOSI – 2800,00 zł netto

W TEJ CENIE ZOSTANĄ WYKONANE PRACE TAKIE JAK ;

• WYKONANIE I ZAMONTOWANIE PASÓW PODRYNNOWYCH I NADRYNNOWYCH , KOSZY

• ZAMONTOWANIE WENTYLACJI DOLNEGO OKAPU

• ZAMONTOWANIE RYNIEN I RUR SPUSTOWYCH

3.CENA ZAMONTOWANIA OKNA DACHOWEGO WYNOSI – 350,00 zł netto za 1 szt. X 3szt = 1050,00 zł netto

4. CENA ZA WYKONANIE PODBITKI DACHOWEJ WYNOSI ZA M2 – 65,00 zł netto X 110 M2 = 7150,00 zł netto

W TEJ CENIE ZOSTANĄ WYKONANE PRACE TAKIE JAK ;

• MALOWANIE DWUKROTNIE PANELI DREWNIANYCH I MONTAŻ

• WYKONANIE KONSTRUKCJI POD PODBITKĘ

 

Ta druga wycena w ogóle już mnie położyła na kolana...

Może macie do polecenie ekipę do wykonania dachu w okolicach Wrocławia ( dolnego śląska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Lokmen- ceny z kosmosu. Przykładowo- u nas robocizna za podbitkę to 25 zł/m2; Ułożenie dachówki, obróbki kominiarskie, orynnowanie, osadzenie okien- 30 zł/m2. Łącznie dachówka, okna, rynny z robocizną wyszła około 31 tyś. Edytowane przez gosik102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas dachówka (pierwsza partia) zajechała na plac a dekarz zajedzie jutro (choć miał być dziś...). tynkarz wchodzi środa-czwartek a w środę rano jeszcze szybko wstawimy pion do odkurzacza centralnego - o którym byśmy zapomnieli, ale od czego jest to forum ;)

 

jednym słowem prace znów ruszają pełną parą ;)

 

trzeba jeszcze zgrać hydraulika i posadzkarza co by podłogówka i wylewki poszły sprawnie po tynku i będzie można zacząć nadawać wnętrzom ostateczny wygląd... :)

 

mC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Rodosie 6 jest 205m2 dachu. Właśnie od 3 dni cieśle robią więźbę powiedzieli 3700zł czyli 18zł od metra. pełne deskowanie + obicie papą = 12zł za m2. Dzisiaj byłem zamówić dachówkę. Całość 24.000 brutto(cała dachówka, obróbki, blachy okna dachowe x3, rynny). Znaleźliśmy dekarzy za 7tysięcy. Dach 40 stopni nachylenia. W między czasie po cieślach musimy ocieplić strop(przypominam że mam strop lany 12cm). Myślałem o styropianie 15cm (10 i 5 na zakładkę). Proszę o radę jaki styropian wybrać? Termo organika silver fasada na skosy i na część prostą gdzie będzie wylewka 5cm dach podłoga? Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...