Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zdjęcia okien pewnie będą dopiero w weekend (w sumie z nimi jest męczarnia - mieli zamontować okna, drzwi, bramy garażowe w pon + do południa wtorek - mamy już czwartek i są dopiero okna [bez bramy, bez drzwi zew, bez zamontowancyh kontaktornow, bez regulacji okien])

do tego na razie srednio wyglada - bo okna sa "zabezpieczone" (na ramach biale folie, cale skrzydla sa owiniete tez w folie)

 

Do tego:

- dzisiaj własnie weszla ekipa od elewacji (klada styropian)

- przez opoznienia z zamknieciem nadal dekarze nie dokonczyli dachu i nie ma okien dachowych (chcieli montowac dachowe dopiero jak bedzie budynek zamkniety by okna nie dostaly nog, przy okazji mieli dolozyc brakujace dachowki, dolozyc plotek anty-sniegowy, stopnie na dach, etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

; Brzeszczot_33 domek bez piwnicy. Tak na szybko liczac murarz 38 tys + wiezba+deskowanie+papa 8tys

 

Qosek ale macie tempo hehe, my w tym roku chcemy jedynie dach zamknac papa, zalozyc okna i zabrac sie za instalacje, wylewki, scianki dzialowe -taki plan ;)

mozesz zdradzic ile was okna przyszly i jakie macie?

;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy okna na profilach Rehau PCV EURO 86 Kolor obustronny orzech 3-szybowe

Wykusz podzieliliśmy na 4-ry części (boczne fix, środkowe otwierane). Nad wykuszem mamy 2 okna balkonowe i jedno zwykłe. Do tego okno w kuchni i kotłowni (u nas to powiększenie wiatrołapu) powiększone do 140x140. Okno w garażu trochę obniżone (o ile dobrze pamietam 150x90), w garazu oprocz tego okna tylko jedno male 70x70 (i do tego mamy drzwi na ogrod). Do tego w cenie: roleta antywlamaniowa na okno wykuszowe, cieply montaz, cieple podklady pod parapet

W sumie 26 000 (brutto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do takiej kwoty jestem zdecydowana zaplacic za okna, mozesz mi dac link skad okna?moze maja gdzies na slasku przedstawiciela- bede wdzieczna :)

macie rolety w calym domu czy tylko do wykuszu montujecie?

 

ps widze ze maja jakies biuro w Gliwicach:) napewno do nich wysle zapytanie (Rehau)

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat bralem z lokalnej firemki (maja tylko jeden oddzial) robiacej na tych profilach (z tego co wiem, to robia glownie na rynek niemiecki i tam montuja tysiace okien [ostatnio wymieniali okna w jakims blokowisku - 6 000 okien])

 

Rolete mamy tylko na wykuszu - bardziej jako ochrona przed sloncem (bo wykusz jest od strony poludniowej) niz anty-wlamaniowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

Forumowicze ze Gornego Slaska, jakie okna polecacie? ile placiliscie za okna ? chcialabym miec jakies rozeznanie. Mam dylemat z oknami, nie znamy sie zupelnie a oferta na rynku jest spora. Napewno obustronny kolor i okna przesuwne przy tarasie nas interesuja.

Kupiłem w Acrylplast Mikołów. Poleciłem bratu, również u nich kupił.

Robią na profilu Bruegmann/Salamander. W cenie wliczony był również przyjazd przedstawiciela po tynkowaniu i wyregulowanie okien.

Nasze koszta w 2010/2011: 18638 PLN brutto z montażem. W cenie były: okna piwniczne x3, rolety zew. ręczne niestandardowy dekor x2, ciepła ramka, profil Bruegmann Arte, okucia Winkhaus. Rodek 6p.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80mariusz80- dzieki :) namiary juz sobie spisalam i zapytanie wysle do nich :)

czekam na dalsze propozycje ;)

qosek - teraz zastanawiamy sie rowniez nad roletami zewnetrznymi w wykuszu, wczesniej myslalam aby wlasnie tylko tam je zamontowac ale jakos wydawalo mi sie to glupie ze tylko w jedym oknie by byly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie dlugo nad tym zastanawialismy

ale w lecie takie rozwiazanie na prawde sie przydaje (jak masz wykusz od poludnia). Rolety wewnetrzne nie powstrzymuja tak nagrzewania jak rolety zewnetrzne

 

A - u nas w cenie tez jest wyregulowanie rolet po wykonczeniu wnetrza (i przez 2 lata od montazu). Dodatkowo ta roleta zewnetrzna jest z napedem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qosek my nie mamy zostawionych nad oknami tej "luki" na puszke od rolet ale tak sie zastanawiam ze w wykuszu to nie powinno byc problemu z wystajaca puszka bo chyba wystarczy grubszy styropian w tym miejscu? (sorry jak glupoty gadam ;p)

qosek a skoro macie tam rolety zew. to jaki wystroj okna tam planujecie? ja mam dylemat bo caly czas mialam w glowie zaluzje drewniane wew, ale jakbysmy sie zdecydowalni na rolety zew, to co dac do okna? firany? macie juz jakis pomysl? ::)

 

Kto ma dachowke ceramiczna plaska? jakie sa koszta? chwalic sie!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qosek a skoro macie tam rolety zew. to jaki wystroj okna tam planujecie? ja mam dylemat bo caly czas mialam w glowie zaluzje drewniane wew, ale jakbysmy sie zdecydowalni na rolety zew, to co dac do okna? firany? macie juz jakis pomysl? ::)

U nas cały czas w wykuszu mamy jedynie rolety wewnętrzne, bo zastanawiamy się nad aranżacja okien. Po roku namysłów zdecydujemy się chyba na karnisze i same zasłony, aby nie zasłaniać widoku :) Ściany są szare, więc szukamy odpowiedniego materiału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siostry na wykuszu (kompletnie inny projekt, dom parterowy, ale wykusz podobnych wymiarów) nie ma niczego oprocz rolety antywlamaniowej.

my chyba (przynajmniej na poczatku) tez tam niczego nie beidzemy mieli. Na razie dom stoi w odosobnieniu (najblizsi sasiedzi od strony wykuszu sa z 300-400m dalej), w przyszlosci (dzialka od strony wykuszu zostanie sprzedana - ale to nie bedzie w najblizszej przyszlosci bo aktualnie wlasciciele chca troche za duzo za m2 i im nie spieszy sie ze sprzedaza) najblizszy sasiad bedzie (od sttrony wykuszu) nie blizej niz 35m (20m jeszcze naszej dzialki, potem 15m drogi wewnetrznej, potem dopiero plot sasiada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas cały czas w wykuszu mamy jedynie rolety wewnętrzne, bo zastanawiamy się nad aranżacja okien. Po roku namysłów zdecydujemy się chyba na karnisze i same zasłony, aby nie zasłaniać widoku :) Ściany są szare, więc szukamy odpowiedniego materiału :)

 

Gosik, ja zdecydowałam sie tak samo zaaranżować - karnisze i same zasłony. Karnisze już wisza, zasłony własnie zamówiłam tkaninę więc jak będzie gotowe to wstawie Ci zdjęcie żebyś zobaczyła. pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mój mały "progress report":

- z powodu "nerwowej sytuacji na budowie" (o tym niżej) zapomniałem zrobić zdjęć ..... (jedyne, które ostatnio robiłem to zdjęcia instalacji elektrycznej)

- okna, bramy garażowe, drzwi wejściowe - zamontowane jakieś 2 tygodnie temu. Sukces !!!! (poślizg był 2 tygodnie .... inne ekipy czekały, ekipa od okien codziennie przekładała kiedy przyjedzie. Jak wreszcie się pojawiała to koło 12-13 i pracowali do 21 -> w sumie robiąc bardzo powoli [fakt - dokładnie])

- alarm/kontaktrony - WRESZCIE od wczoraj (prawie) wszystko działa. Po 2 tygodniach wreszcie kontaktrony zostały poprawnie zamontowane we wszystkich oknach (do wczoraj 4 nie miały magnesów ... ). Ufffff

- Ocieplenie ścian - przez opóźnienie okien opóźniło się ocieplenie. Do tego okazało się, ze pomocnikowi "ocieplacza" skończyła się wiza (jest Ukraińcem) i wyjechał .... Przez to na budowie robi JEDEN człowiek .... Na razie mam ocieploną, zasitkowaną i zaciągniętą klejem jedną ścianę (tą najdłuższą), drugą (szczytowa przy garażu) jest ocieplona ale na razie bez siatki. Przy tym tempie zejdzie im/mu jeszcze z 2-3 tygodnie (ciekawy jestem czy nadal będzie pogoda)

- Ocieplenie dół + balkony - to na razie nie ruszone. Na dole ma być klejone 14cm hydro (na razie dolne 50-60cm ścian jest nieocieplone), ekipa do opapowania balkonów się jeszcze nie pojawiła ....

- Dach - i tutaj kolejne problemy. Na początku dekarze nie montowali okien dachowych (by nie ukradli). Jak zamknęliśmy budynek mieli wejść i zamontować 5 okien (2 PCV do łazienek, 3 drewniane do innych pokoi). I co ? Przyjechali, obiecali, że zrobią to w jeden dzień, jak przyjechałem po południ to ich już nie było, zamontowane tylko 2 okna w tym jedno ŹLE (okno drewniane w łazience). A do tego mają do zrobienia schodki na dach, drabinkę przeciwśniegową, górę komina (ten kapturek na szczyt rury), etc. Od tygodnia ich na budowie nie było .....

- Elektryka - tutaj żadnych zastrzeżeń. Szybko, sprawnie.

- Tynki wewnętrzne - jeżeli dobrze pójdzie to ekipa wchodzi jutro (pół wczorajszego dnia sprzątałem by mogli wejść - wcześniejsze ekipy zagraciły cały dom - w każdym pomieszczeniu dachówki, resztki styropianu, jakieś deski, gwoździe, etc - w sumie jedyne pomieszczenie gdzie nadal jest burdel to garaż - za dużo tam ważnych rzeczy - ekipa od elewacji i okien dachowych musi to posprzątać dzisiaj, ale ... nie mogę się do ich szefa dodzwonić ..... ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku dekarze nie montowali okien dachowych (by nie ukradli). Jak zamknęliśmy budynek mieli wejść i zamontować 5 okien (2 PCV do łazienek, 3 drewniane do innych pokoi). I co ? Przyjechali, obiecali, że zrobią to w jeden dzień, jak przyjechałem po południ to ich już nie było, zamontowane tylko 2 okna w tym jedno ŹLE (okno drewniane w łazience)QUOTE]

 

Witaj qosek,

A co to za ekipa? I jakie okna dachowe instalujesz?

Jak VELUX to może daj znać, a jakoś pomożemy Ci w kontakcie z tą ekipą, aby doprowadzić montaż do końca?

 

 

Pozdrawiam,

Paweł

Doradca VELUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...