Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

coen

Rozumiem że te zmiany w stropie musi zrobić projektant?

W projekcie jest strop tradycyjny, czy wy macie strop lany czy terive?

Jak robiliśmy adaptecje to wskazywalismy na likwidacje słupów ale nasz projektant stwierdził ,że ta zmiana jest ryzykowna konstrukcyjnie więc odpuściliśmy ... musimy to jeszcze przemysleć. :roll:

Mam jeszcze jedno pytanie , murarz zaproponował nam tzw. wąski wykop pod fundament, czy budowaliście fundament zgodnie z projektem czy w podobny sposób, dodam że grunt mamy gliniasty.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam wszystkich

śledzę ten temat od dawna,jeszcze śledziłam prace przy budowie domu REMLE

ja też buduję rodoska(na razie tylko w marzeniach,a teraz boje się kredytu,czy dostanę i czy dam rade spłacać raty.) mamy działkę 900m2 i już widzę jak on tam stoi.tym bardziej,że niedaleko już jeden jest i nawet byłam w środku.CUUUDO kilka zmian jednak trzeba nanieść.

bardzo proszę o przesłanie kosztorysu na adres [email protected]

Patrzę na wasze zdjęcia i serce rośnie. proszę o więcej fotorelacji :D :D [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coen

Rozumiem że te zmiany w stropie musi zrobić projektant?

W projekcie jest strop tradycyjny, czy wy macie strop lany czy terive?

Jak robiliśmy adaptecje to wskazywalismy na likwidacje słupów ale nasz projektant stwierdził ,że ta zmiana jest ryzykowna konstrukcyjnie więc odpuściliśmy ... musimy to jeszcze przemysleć. :roll:

Mam jeszcze jedno pytanie , murarz zaproponował nam tzw. wąski wykop pod fundament, czy budowaliście fundament zgodnie z projektem czy w podobny sposób, dodam że grunt mamy gliniasty.

Pozdrawiamy

 

 

Brygida i Jarek nie słuchajcie tych kitów które wam wciskają kierownik i projektant. Strop bez problemów można przeprojektować tak żeby nie było słupów. Nasz projektant i jednocześnie kierownik budowy zmienił nam strop na terivę i wyrzucił w diabły te słupy. Także upierajcie się żeby zlikwidował te słupy, to niczym nie grozi. Przeczytajcie sobie forum wcześniej, wiele ludzi likwidowało te słupy , nawet po forum chodziły gdzieś skany przeprojektowanego stropu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ze względów finansowych będę miał piec na ekogroszek, myślałem o pompie ciepła ale to są straszne koszty przy instalacji a jednocześnie w czasach wielkiej tandety nie wieżę że to urządzenie będzie działało niezawodnie 25, 30 lat tak jak je wszyscy entuzjaści bilansują, co do wentylacji mechanicznej to jestem zdecydowany na to żeby ją wykonać, kominek tylko jako ozdoba bez jakiejkolwiek funkcji grzania chociaż nie do końca bo przy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wygląda to trochę inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coen

Rozumiem że te zmiany w stropie musi zrobić projektant?

W projekcie jest strop tradycyjny, czy wy macie strop lany czy terive?

Jak robiliśmy adaptecje to wskazywalismy na likwidacje słupów ale nasz projektant stwierdził ,że ta zmiana jest ryzykowna konstrukcyjnie więc odpuściliśmy ... musimy to jeszcze przemysleć. :roll:

Mam jeszcze jedno pytanie , murarz zaproponował nam tzw. wąski wykop pod fundament, czy budowaliście fundament zgodnie z projektem czy w podobny sposób, dodam że grunt mamy gliniasty.

Pozdrawiamy

 

Powoli, powoli :-)

W naszym przypadku architekt robiący adaptację i kierbud to ta sama osoba więc nie jestem w stanie konkretnie odpowiedzieć kto właściwie powinien to zrobić dodam jedynie że słupy zlikwidowaliśmy już po akceptacji projektu w starostwie czyli mając już pozwolenie na budowę.

Z drugiej strony postawcie się na miejscu osoby która ręczy swoją głową za to co podpisuje, wiadomo jest że to wymaga trochę dodatkowej pracy bo trzeba policzyć przeliczyć skonsultować a nie każdemu chce się to robić.

I jeszcze jedno spostrzeżenie jeżeli już na tym etapie słyszycie że "się nie da" to co bedzie dalej a jak Wam nagle przyjdzie do głowy żeby np. zlikwidować okno .... ? Zmiencie architekta jeżeli robi problemy - fakt jest jeden słupy można zliwidować bez uszczerbku dla tej konstrukcji (zamiast słupów podciągi o odpowiednim przekroju - strop mamy tradycyjny)

Co do fundamentów to w projekcie ławy mają 80 cm my za zgodą kierownika zrobiliśmy je na 60 cm - dodam że mamy wersję z piwnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coen

 

Zanim przeczytalismy twoja odpowiedz rozmawialismy z projektantem ale miło i spokojnie :D I uzyskalismy taką odpowiedź:

- zmiana stropu na terive mozliwa bez problemu, projektant zaakceptuje ja przy odbiorze domu, jest to zmiana nieistotna, zmienę realizuje wykonawca

- jeżeli zmiana stropu na terive umozliwia likwidacje słupa / słupów to mozna je usuwać , decyduje wykonawca,

- wykonawca czyli murarz twierdzi że jeden słup mozna usunać bez zmian stropu na terive

czy trzeba zmieniac strop na terive aby zlikwidowac słupy czy nie? :o

Reasumując to my decydujemy , nie trzeba zgłaszać zmian w projekcie do starostwa...ale czy mozna polegać tylko na koncepcji murarza - wykonawcy?

Jedyne co nas pocieszyło to fakt ,że likwidowaliscie te słupy majac pozwolenie na budowę.

W pzryszłym tygodniu będziemy rozmawiać na temat stropu i słupów z wykonawcą . Chyba zrobię podyplomówke na polibudzie ... z budownictwa oczywiscie! :D

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coen

 

Zanim przeczytalismy twoja odpowiedz rozmawialismy z projektantem ale miło i spokojnie :D I uzyskalismy taką odpowiedź:

- zmiana stropu na terive mozliwa bez problemu, projektant zaakceptuje ja przy odbiorze domu, jest to zmiana nieistotna, zmienę realizuje wykonawca

- jeżeli zmiana stropu na terive umozliwia likwidacje słupa / słupów to mozna je usuwać , decyduje wykonawca,

- wykonawca czyli murarz twierdzi że jeden słup mozna usunać bez zmian stropu na terive

czy trzeba zmieniac strop na terive aby zlikwidowac słupy czy nie? :o

Reasumując to my decydujemy , nie trzeba zgłaszać zmian w projekcie do starostwa...ale czy mozna polegać tylko na koncepcji murarza - wykonawcy?

Jedyne co nas pocieszyło to fakt ,że likwidowaliscie te słupy majac pozwolenie na budowę.

W pzryszłym tygodniu będziemy rozmawiać na temat stropu i słupów z wykonawcą . Chyba zrobię podyplomówke na polibudzie ... z budownictwa oczywiscie! :D

pozdrawiamy

 

Według mojego projektanta lepiej zmienić strop na np. terive gdy chce się zlikwidować słup w salonie bo przy wylewanym będą wystawać mocno podciągi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tak pogadać o słupach :D

Kazda koncepcja ma swój urok, właściwie problemem moze być tylko jeden słup, ten przy schodach to ciekawy element wnętrza i jego nie ma sensu likwidować ... zobaczymy jak to będzie z naszymi "osobistymi" słupami :D

 

Pozdrawiamy wszystkich , oby do wiosny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też likwiduję słupy (nie robiąc zmian w projekcie i już po uzyskaniu pozwolenia) i nikt mi z tym nie robił problemu. Za to teraz jestem w trakcie przemyśleń "jak powiększyć salon który jest trochę za mały", a drugi pokój na dole też jest potrzebny, dlatego wymyśliłem sobie tak że na dole w gabinecie przesuwam okno w stronę garażu i zmniejszam ten pokój aby zmieściło się tylko biurko, komputer i jakaś szafka (pokój do pracy) i w taki sposób powiększam salon. Pomysł jest,zobaczymy jak wyjdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

My sprowadzaliśmy w listopadzie poroton weinerberger 24 i 11,5 z niemiec. Dowóz dwoma tirami i naprawdę jesteśmy zadowoleni, z jakości jak i dostawcy. :p

Cena 24 to 4,80 brutto, a 11,5 to 4,15 brutto z dowozem.

 

Pozdrawiam,

pawlusp

 

]

 

Witam, miałbym ogromną prośbę gdybyś mógł podać jakieś namiary na tego człowieka który Ci sprowadzał ten poroton (dla porównania cen). Dzisiaj mi krzykneli 4,70 netto wieć różnica jest znaczna, fakt że euro stoi całkiem inaczej ale sprawdzić nic nie zaszkodzi.

 

Pozdr, Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekdm - my dokładnie tak zrobiliśmy.Nie mamy żadnego słupa w salonie tylko belkę pod sufitem, która myślę, że jest jeszcze ozdobą :wink: okno w gabinecie przesuneliśmy na maxa w stronę garażu i zmniejszyliśmy pokój na tyle aby zmieściły sie w nim mała sofa, szafka z dokumentami i biurko.I tak wyszedł namacalnie całkiem fajny pokoik.Nie wiem gdzie budujecie, ale jeżeli macie blisko do Krakowa to zapraszamy na oględziny :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekdm - my dokładnie tak zrobiliśmy.Nie mamy żadnego słupa w salonie tylko belkę pod sufitem, która myślę, że jest jeszcze ozdobą :wink: okno w gabinecie przesuneliśmy na maxa w stronę garażu i zmniejszyliśmy pokój na tyle aby zmieściły sie w nim mała sofa, szafka z dokumentami i biurko.I tak wyszedł namacalnie całkiem fajny pokoik.Nie wiem gdzie budujecie, ale jeżeli macie blisko do Krakowa to zapraszamy na oględziny :wink: .

 

Witam,

Super dzięki za zaproszenie ale niestety dzieli nas trochę km, buduję koło Jeleniej Góry więc daleko, ale gdybyście wysłali parę fotek właśnie tej części domku to byłbym bardzo wdzięczny ( z wymiarami pokoju ). Niewiele osób umie na tym forum załączać zdjęcia (ja też się do nich zaliczam :oops: ) także podaję maila [email protected]

 

Pozdrawiam, Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też likwiduję słupy (nie robiąc zmian w projekcie i już po uzyskaniu pozwolenia) i nikt mi z tym nie robił problemu. Za to teraz jestem w trakcie przemyśleń "jak powiększyć salon który jest trochę za mały", a drugi pokój na dole też jest potrzebny, dlatego wymyśliłem sobie tak że na dole w gabinecie przesuwam okno w stronę garażu i zmniejszam ten pokój aby zmieściło się tylko biurko, komputer i jakaś szafka (pokój do pracy) i w taki sposób powiększam salon. Pomysł jest,zobaczymy jak wyjdzie

 

Czy możesz przesłać zdjęcia salonu i gabinetu po zmianach. Jak to wygląda ? Jesteśmy bardzo ciekawi ponieważ też chcemy wprowadzić takie zmiany. Nasz mail [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też likwiduję słupy (nie robiąc zmian w projekcie i już po uzyskaniu pozwolenia) i nikt mi z tym nie robił problemu. Za to teraz jestem w trakcie przemyśleń "jak powiększyć salon który jest trochę za mały", a drugi pokój na dole też jest potrzebny, dlatego wymyśliłem sobie tak że na dole w gabinecie przesuwam okno w stronę garażu i zmniejszam ten pokój aby zmieściło się tylko biurko, komputer i jakaś szafka (pokój do pracy) i w taki sposób powiększam salon. Pomysł jest,zobaczymy jak wyjdzie

 

Czy możesz przesłać zdjęcia salonu i gabinetu po zmianach. Jak to wygląda ? Jesteśmy bardzo ciekawi ponieważ też chcemy wprowadzić takie zmiany. Nasz mail [email protected]

 

Z miłą chęcią bym przesłał ale nie mogę, gdyż tego elementu domu jeszcze nie ma :D . To są moje zamiary co do tej części domu, ale jak tylko się zdecyduję i tak zrobię to oczywiście wyślę

 

Pozdr, Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekdm - my dokładnie tak zrobiliśmy.Nie mamy żadnego słupa w salonie tylko belkę pod sufitem, która myślę, że jest jeszcze ozdobą :wink: okno w gabinecie przesuneliśmy na maxa w stronę garażu i zmniejszyliśmy pokój na tyle aby zmieściły sie w nim mała sofa, szafka z dokumentami i biurko.I tak wyszedł namacalnie całkiem fajny pokoik.Nie wiem gdzie budujecie, ale jeżeli macie blisko do Krakowa to zapraszamy na oględziny :wink: .

 

Pancka prośba do Ciebie. Jeśli możesz to prześlij zdjęcia salonu od strony gabinetu i samego gabinetu gabinetu e-mail. [email protected]. Czy dużo powiększył się salon????

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...