Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gratulacje Marlena&Marcin :D

 

My juz tez mamy załatwione wszystkie formalnosci i kredyt, ale czekamy na podłączenie pradu, miał być do 2 lutego a mamy juz 7 i ... ma być do 20 :D a my juz się nie możemy doczekać.

Mamy pytanko, czy najpierw na działke wchodzi geodeta wytyczajac ogrodzenie i budynek czy w pierwszej kolejnosci należy wyrównać teren i zdjać humus ? I jeszcze jedno jak rozwiazaliscie temat tymczasowego budynku gospodarczego i wc :D :oops:

pozdrowienia

 

Najpierw geodeta wytyczy budynek a potem sciągasz humus (w granicach wytyczenia) nic na razie nie wyrównujcie po po zrobieniu wykopu pod ławy i tak bedziecie mieli "góry i doły" na działce, wyrównaniem zajmiecie się jak bedzie stał budynek.

Nasz murarz ma swoją mobilną szopkę gopodarzczą którą postawił na placu budowy a wc nie mamy - korzystamy z dobrosądziedzkiej pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Brygida i Jarek..

U nas był najpierw geodeta i wytyczył wszystko. Mamy niewielki spad na działce dlatego podwyższamy stan 0 o 30 cm, i geodeta i kierownik budowy jak również kierownik ekipy nam tak doradzał. Nie jestem specjalistą ale wydaje mi się, że najpierw powinien wejść geodeta i powiedzieć co i jak.

Odnośnie pomieszczenia gospodarczego to mamy garaż blaszany. Kupiliśmy od firmy http://www.konstal.tit.pl , czas oczekiwania 2 tyg, przyjechali terminowo, złożyli i jest ok. Cena: 1530zł płatne przy zamontowaniu.

Odnośnie wc to jeszcze główkujemy, dzwoniliśmy do TOITOIA ale koszt miesięczny to 300zł z obsługą. Troszkę kosztuje.. jeszcze się zastanawiamy. A może ktoś jakoś to rozwiązał?

 

po wizycie geodetów

http://images26.fotosik.pl/319/b575695cf71d9149.jpg

 

i rusza robota

http://images43.fotosik.pl/58/9210950f69da5fc7.jpg

 

kilka godzin później :)

http://images45.fotosik.pl/58/2c84f6d5b890295d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin

Ale piękna dziura :D , my będziemy kopać na 60 cm a głębiej robimy tzw. wąski wykop , podłoże mamy gliniaste.

Zanim zaprosimy geodete musimy jeszcze trochę uporzadkować działkę

/ np.korzenie po wycietych drzewach /

My tez zdecydujemy się na blaszany garaż, a wc ? znależliśmy producenta drewnianych kibelków / koszt 750 zł /, ale rozwazymy wasz pomysł bo to później mniejszy problem :)

Oby do wiosny, pozdrawiamy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

 

Do Michala i Magdy

 

Ja mam wyliczone i zamowione 800 szt ok 100 m2 porot 11 na scianki dzialowe, jeszcze nie murowalam ale juz niedlugo zaczne wiec wtedy zobacze jak to wyjdzie, pozdrawiam.

 

Hej z tego co widziałem budujesz wersję 2-stanowiskową. Czy robisz na dole gabinet i jak na gorze rozwiązaliście pokoje?

Dzięki za podanie ilości a ile poszło wam porotu 25 ca ściany zew i nośne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM,

Ja budowalam z porotonu firmy EDER i poszlo mi 1350 szt na sciany nosne ale ja podnosilam scianke kolankowa o 2 pustaki , zabraklo mi na szczyty to zamowilam jeszcze 330 szt porotonu ale tego wiekszego ile mi pojdzie na te szczyty to nie wiem bo jestem w trakcie.

Na dole zlikwidowalam gabinet a gorna czesc to tak jak ma Panucka a jesli chodzi o pom. nad garazem to wzdloz jeden pokoj i dwa po bokach jeden mniejszy po lewej przy scianie z lazienka na pralnie, prasowalnie itd. i po prawej wiekszy taki luzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM,

Ja budowalam z porotonu firmy EDER i poszlo mi 1350 szt na sciany nosne ale ja podnosilam scianke kolankowa o 2 pustaki , zabraklo mi na szczyty to zamowilam jeszcze 330 szt porotonu ale tego wiekszego ile mi pojdzie na te szczyty to nie wiem bo jestem w trakcie.

Na dole zlikwidowalam gabinet a gorna czesc to tak jak ma Panucka a jesli chodzi o pom. nad garazem to wzdloz jeden pokoj i dwa po bokach jeden mniejszy po lewej przy scianie z lazienka na pralnie, prasowalnie itd. i po prawej wiekszy taki luzny.

Jak budowało się ekipie budowlanej z porotonu. Słyszałam , że pod względem jakości są lepsze od porothermu. Czy rzeczywiście jest równiutki jak mówią.My właśnie też przymierzamy sie do zakupu bloczków z eder 24 cm gr. Dostałam dziś oferte za 4,73.Czy to dobra oferta?

Jeżeli chodzi o pomieszczenie nad garażem chcemy zrobi podobnie pralnio suszarnia i pokój,. Czy do tej pralni przechodzi się przez ten drugi pokój czy jakoś inaczej to rozwiązałaś. Może masz jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Bardzo fajnie im sie budowalo sa naprawde dobre i rowne idealnie tez wypalone w jednym kolorze bez cieni, jesli chodzi o cene to chyba dobra bo jak kupowalam w pazdzierniku to placilam 5,70 z transportem, dzisiaj zam 11,5 tez edera za 5,03 za sztuke.

 

Jesli chodzi o pomieszczenia nad garazem(2st) to nie mam zdjec bo dopiero beda budowac ale mam koncepcje ze jak sie stoi przodem to po lewej scianka i pralnia po lewej scianka i pokoj a na wprost wejscie do pokoju ktory bedzie na cala szerokosc domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ale się naczytałam dawno mnie tu nie było. Mam pytanko mamy budować z porothermu 44 z zaprawą klejową izolującą przenikliwość ciepła - jak myślicie czy to wystarczy?

P.S. Czy jest koś z Wielkopolskie albo Dolnegośląska kto ma już skończony domek i można by go zobaczyć??? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Bardzo fajnie im sie budowalo sa naprawde dobre i rowne idealnie tez wypalone w jednym kolorze bez cieni, jesli chodzi o cene to chyba dobra bo jak kupowalam w pazdzierniku to placilam 5,70 z transportem, dzisiaj zam 11,5 tez edera za 5,03 za sztuke.

 

Jesli chodzi o pomieszczenia nad garazem(2st) to nie mam zdjec bo dopiero beda budowac ale mam koncepcje ze jak sie stoi przodem to po lewej scianka i pralnia po lewej scianka i pokoj a na wprost wejscie do pokoju ktory bedzie na cala szerokosc domu.

Ciekawa koncepcja, tylko nie wiem czy dobrze sobie to wyobrażam. Jeśli dobrze rozumiem, to nie będzie okna w tej pralnio suszarni. Jakbyście coś wybudowali to prześlijcie zdjęcia.

A odnośnie ederu znajomy kupował na wiosne zeszłego roku po 3,50 stąd moje pytanie, ale wtedy euro stało dużo niżej.

Myślałam też o poromurze z jopka, ale słyszałam ze jest nierówny i trudno zdobyc informacje jaki współczynnik przenikania ciepła dla 24 cm. A wy z którego budowaliście bo jest taki co ma współczynnik 1,35 i 0,85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ale się naczytałam dawno mnie tu nie było. Mam pytanko mamy budować z porothermu 44 z zaprawą klejową izolującą przenikliwość ciepła - jak myślicie czy to wystarczy?

 

Czy wystarczy nie wiem, a dlaczego nie chcecie porothermu 25 i docieplenia??? Mój narzeczony uważa, że 10cm styropianu to jak 1m muru :)

 

P.S. Czy jest koś z Wielkopolskie albo Dolnegośląska kto ma już skończony domek i można by go zobaczyć??? :roll:

 

W Wielkopolsce jest jeden (garaż jednostanowiskowy) w Bytkowie k/Rokietnicy, kolejny w Łubowie (koło Gniezna), inne o których wiem zaczynają się dopiero budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś buduje rododendrona 6 w okolicach Kościerzyny.

Planujemy z mężem rozpocząć budowe na wiosne, i chcielibyśmy zobaczyć wykończony już rododendron.

:p

 

Witam,

 

Nasz rodosek w wersji G1 jest pod Lęborkiem. Mamy stan surowy zamkniety , docieplone poddasze, troszke instalacji co, inst elektryczna i troszke wytynkowane (czekamy na wiosne). Robimy teraz podbitke. Styropian na zewnątrz jest.

 

Z tym że garaż u nas jest zaadaptowany na kotłownie i pralnio-suszarnie. Na parterze obok schodow jest przejscie do "garażu" (który nie bedzie garażem) :D Czyli schody sa z ubu stron odsłoniete. Dalej na lewo (patrząc w strone garażu) jest spora łazienka z oknem.

 

Jeśli macie ochote obejrzeć domek w takiej wersji , proszę o kontakt.

 

 

Powodzenia dla wszystkich nowych Inwestorów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...