Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam do tych pytanie co juz mieszkają ,lub maja stan surowy, czy waszym zdaniem kuchnia nie jest za mała albo jak można ją powiększyć , bo mi osobiście troche brakuje miejsca

 

I jeszcze jedno pytanie kto z Was buduje piwnice z bloczków?

 

My kuchni nie powiększaliśmy - piwnicę mamy wymurowaną z bloczków.

Bloczki układane w "poprzek" czyli grubość zewnątrznych ścian piwnicznych to 38 cm natomiast ścianki działowe 25 cm.

 

własnie zastanawiam sie nad piwnicą ,ile wam poszło bloczków w sumie?

 

Zużyliśmy 3360 bloczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cserkowska ostatnio miałem propozycje blachodachówki za 20 zł/m2, a dachówki ceramicznej za 33-38zł/m2( Roben średzka brązowa oraz Koramic brązowa angoba Renesansowa L15). koszt dachu( sam materiał) bez okien dachowych to 11 tys zł - Roben, 14 tys. zł - Koramic.

 

Koramic daje 30 lat gwarancji na swoje produkty, nie wiem ile Roben.

Na blachodachówkę dawano mi 10 lat gwarancji.

 

Ja będę krył dach dachówką ceramiczną najprawdopodobniej będzie to Koramic. Nie jestem przekonany do blachy.

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertsosna napisał:

No to dogadałem się z architektem cała adaptacja będzie mnie kosztować 4500zł architekt, 500zł wtórnik, 600zł badanie gruntu

 

Wydaje mi sie że 4500 za adaptację to bardzo dużo :o ,nam w Krakowie architekt powiedział 1500 a wiem że niektorzy znajdują nawet za 1200.Czy dużo zmian przeprowadzasz?Może dlatego taka cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertsosna napisał:
No to dogadałem się z architektem cała adaptacja będzie mnie kosztować 4500zł architekt, 500zł wtórnik, 600zł badanie gruntu

 

Wydaje mi sie że 4500 za adaptację to bardzo dużo :o ,nam w Krakowie architekt powiedział 1500 a wiem że niektorzy znajdują nawet za 1200.Czy dużo zmian przeprowadzasz?Może dlatego taka cena?

 

Ja płaciłem 4500zł za całość. Wydaje mi się, że rozbieżność cenowa wynika z tego co kto rozumie za adaptacje. U mnie w kwocie 4500zł są wszystkie projekty przyłączy (gaz, prąd, woda) do tego plan zagospodarowania działki i coś tam jeszcze ale dokładnie nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertsosna napisał: Ja mam do tych pytanie co juz mieszkają ,lub maja stan surowy, czy waszym zdaniem kuchnia nie jest za mała albo jak można ją powiększyć

,bo mi osobiście troche brakuje miejsca.

 

 

 

Meri napisała:

Ja nie wybudowałam domu ale byłam na zwiedzaniu. Trzeba przyznac że kuchnia jest dosy mała. Dlatego ja stwierdziłam ze wydłuże dom od frontu. Lolek też wydłużył dom z przodu w jednym z jego ostatnich postów w jego dzienniku jest widok kuchni po powiększeniu. On ma zlikwidowaną spiżarkę dodatkowo

 

Czy macie jeszcze jakies pomysly na powiększenie kuchni? Nie widzialam jeszcze domku w srodku ale tez mam obawy ze kuchnia jest zbyt mała.

 

Meri o ile wydłuzyłaś dom?kto to jest Lolek i czy możesz wkleic link do jego dzienniczka?dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01 napisał:

Ja płaciłem 4500zł za całość. Wydaje mi się, że rozbieżność cenowa wynika z tego co kto rozumie za adaptacje. U mnie w kwocie 4500zł są wszystkie projekty przyłączy (gaz, prąd, woda) do tego plan zagospodarowania działki i coś tam jeszcze ale dokładnie nie wiem.

 

Dziekuję aLien01 za szybką odpowiedż ,tak myślałam że cos sie za tym kryje :D i wszystko jasne :D pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za kosztorys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01 napisał:

przesunąłem o 60 cm ściankę w stronę kuchni aby zrobić miejsce na szafę w wiartołapie

 

ALien mam pytanie czy wydłużyłeś dom,jesli tak to o ile?Czy może tylko powiększyles wiatrołap kosztem spiżarki badż kuchni? Ciągle myślę jak to rozwiazac,Twój pomysł z powiększeniem wiatrolapu zeby zmiescic szafę jest super ,ale jednoczesnie nie chcialabym tego robic kosztem kuchni,wiec zastanawiam sie nad wydłuzeniem domu np.o metr...tym samym salon bylby wiekszy i nie likwidowalabym gabinetu,tylko zmniejszylabym go jak Pancka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01 napisał:
przesunąłem o 60 cm ściankę w stronę kuchni aby zrobić miejsce na szafę w wiartołapie

 

ALien mam pytanie czy wydłużyłeś dom,jesli tak to o ile?Czy może tylko powiększyles wiatrołap kosztem spiżarki badż kuchni? Ciągle myślę jak to rozwiazac,Twój pomysł z powiększeniem wiatrolapu zeby zmiescic szafę jest super ,ale jednoczesnie nie chcialabym tego robic kosztem kuchni,wiec zastanawiam sie nad wydłuzeniem domu np.o metr...tym samym salon bylby wiekszy i nie likwidowalabym gabinetu,tylko zmniejszylabym go jak Pancka

 

Znajomy wydłużył dom o 1,5m i powiem wam, że robi efekt. Byłem zarówno w zwykłym Rodo jak i powiększonym o te 1,5m i jest różnica odczuwalna. Ja osobiście nie powiększałem. Natomiast jeśli chodzi o wiatrołap to brakowało mi miejsca w nim na szafę z drzwiami przesuwnymi i tak sobie wykombinowałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Artur :)

 

Tak sobie myślę że wydłuże dom ale o metr i tez zrobie sobie taką super szafę w wiatrołapie.Mam nadzieję ze uda mi sie umowić z Pancką na oględziny i wszelkie moje wątpliwosci się rozwieją bo nie ma to jak zobaczyć domek "na żywo".

 

Czy ktos może mi powiedziec czy w rodo z garazem dwustanowiskowym ten pokoj nad garazem nie jest zbyt duży...bo widze ze niektórzy robią z tego 3 pokoje,więc chyba musi być baaardzo duży :roll:

Ja z kolei zastanawiam sie nad zrobieniem z "kawałka"pokoju tarasu a reszta to byłaby sypialnia.Co sądzicie o tym? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

- przesunąłem o 60 cm ściankę w stronę kuchni aby zrobić miejsce na szafę w wiartołapie

- wyjście na taras powiększyłem o jedno skrzydło

- dodałem małe okno w kotłowni.

 

MOja Pani architekt dokładnie tak samo proponowala mi przesunąć ściankę kuchni do tyłu ale tylko o jakieś 30 cm, żeby kuchnia nie straciła funkcjonalności bo jak chciałam wstawić w róg lodówkę wiec potrzebuję 60cm na zabudowe. Czy wiesz ile ci zostało cm od okna w kuchni do ściany wiatrołapu?

 

Gdie to okno w kotłowni bo nie widać tego na rzucie?

 

PS: Możesz mi odpisać na maila, no chyba ze go nie dostałeś. thx

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

- przesunąłem o 60 cm ściankę w stronę kuchni aby zrobić miejsce na szafę w wiartołapie

- wyjście na taras powiększyłem o jedno skrzydło

- dodałem małe okno w kotłowni.

 

MOja Pani architekt dokładnie tak samo proponowala mi przesunąć ściankę kuchni do tyłu ale tylko o jakieś 30 cm, żeby kuchnia nie straciła funkcjonalności bo jak chciałam wstawić w róg lodówkę wiec potrzebuję 60cm na zabudowe. Czy wiesz ile ci zostało cm od okna w kuchni do ściany wiatrołapu?

 

Gdie to okno w kotłowni bo nie widać tego na rzucie?

 

PS: Możesz mi odpisać na maila, no chyba ze go nie dostałeś. thx

 

pozdrawiam

 

Ja planuje ściankę przesunąć o 60cm w stronę kuchni, okna nie ma na tym rzucie ale jest tam.

W tym lub przyszłym tygodniu będę miał już pozwolenie na budowę i projekt tym samym to zeskanuje wam rzuty parteru i piętra a tam będą wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertsosna napisał: Ja mam do tych pytanie co juz mieszkają ,lub maja stan surowy, czy waszym zdaniem kuchnia nie jest za mała albo jak można ją powiększyć

,bo mi osobiście troche brakuje miejsca.

 

 

 

Meri napisała:

Ja nie wybudowałam domu ale byłam na zwiedzaniu. Trzeba przyznac że kuchnia jest dosy mała. Dlatego ja stwierdziłam ze wydłuże dom od frontu. Lolek też wydłużył dom z przodu w jednym z jego ostatnich postów w jego dzienniku jest widok kuchni po powiększeniu. On ma zlikwidowaną spiżarkę dodatkowo

 

Czy macie jeszcze jakies pomysly na powiększenie kuchni? Nie widzialam jeszcze domku w srodku ale tez mam obawy ze kuchnia jest zbyt mała.

 

Meri o ile wydłuzyłaś dom?kto to jest Lolek i czy możesz wkleic link do jego dzienniczka?dziękuję :)

Ja jeszcze nie wybudowałam ale mam w planie taką zmianę.Spiżarke zostawiam bo zamiast kupowac szafki wszystko pochowam do spizarki na regałach. Poza tym nie beedzie takiego wrażenia ze w kuchni jest dużo mebli. A wydłużając przód domu powiekszy się i wiatrołap, i kotłownia jak również na górze łazienka i pokoik. Lolek buduje rodo 5 i ja tez mam projekt rodo 5 . Wnetrza są właściwie takie same. link do dzienniczka http://lolek70.blogspot.com/

22 styczeń 2009 tak wygląda w powiększonej wersji kuchnia. A ja planuje zostawic wiatrołap zostawic jaki jest, bedzie w nim tylko szafa na okrycia wierzchnie a w byłej kotłowni bedzie szafa na buty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich rodomaniaków

W zeszłym roku rozpocząłem budowę swojego wymarzonego domku pod Oławą woj. dolnośląskie. Buduję systemem gospodarczym projekt z garażem jednostanowiskowym. Na forum znalazłem kilka ciekawych pomysłów które podsuwają mi rozwiązania moich problemów. W projekcie chcę zmienić strop na Terivę, zlikwidować choć jeden ze słupów, zlikwidować gabinet ( choć niechętnie ) podnieść ścianę kolankową o jedną lub dwie warstwy, przenieść kotłownię na tył garażu i kilka innych drobniejszych zmian. Jako że jestem na początku budowy wszystko przede mną. Zapraszam do korespondencji i wymiany pomysłów. Już niedługo wrzucę kilka fotek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej LeszekC

 

 

Oprócz Terrivy to zrealizowałem wszystkie pomysły o których piszesz.

 

Wywaliłem jeden ze słupów z salonu, został ten przy schodach, choć zapewne jesli mialbym budowac powtornie to i ten by poszedl w...

 

Jesli bedzie zainteresowanie to moge wrzucic pozmieniane projekty.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...