Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy LeszkaC na forum :)

 

Leszku napisałeś:

W projekcie chcę zmienić strop na Terivę, zlikwidować choć jeden ze słupów, zlikwidować gabinet ( choć niechętnie ) podnieść ścianę kolankową o jedną lub dwie warstwy, przenieść kotłownię na tył garażu i kilka innych drobniejszych zmian. Jako że jestem na początku budowy wszystko przede mną. Zapraszam do korespondencji i wymiany pomysłów. Już niedługo wrzucę kilka fotek.

 

A nie myślałeś o zmniejszeniu gabinetu,zamiast likwidować go niechętnie? :) Ja ten pomysł ze zmniejszeniem podpatrzyłam od Pancki(która ma to ładnie rozrysowane w swoim dzienniczku budowy) i dla mnie to najlepsze rozwiązanie.Przesunę okno w gabinecie i wyjdzie na środku,a dodatkowe okno wstawię w powiększonym salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich. Od ładnych paru miesięcy przegladam to forum...no i zdecydowałam się na domek w rodo 6 z jednym garażem. Sporo podpatrzyłam i nie ukrywam ze wykorzystałam w swoim przyszłym domku. Ale problem mam w dalszym ciągu z tym pokojem na dole. czytam dzisiaj ze pancka go zostawiła zmniejszając nieco. proszę o fotki jak to wyglada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od ładnych paru miesięcy przegladam to forum...no i zdecydowałam się na domek w rodo 6 z jednym garażem. Sporo podpatrzyłam i nie ukrywam ze wykorzystałam w swoim przyszłym domku. Ale problem mam w dalszym ciągu z tym pokojem na dole. czytam dzisiaj ze pancka go zostawiła zmniejszając nieco. proszę o fotki jak to wyglada.

 

My też poprosimy o zdjęcia pomniejszonego gabinetu i salonu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hej seiller1 - będę bardzo wdzięczny za udostepnienie mi skanów lub zdjęć.

Obecnie zabieram się za zakup pustaka, zdecydowałem się na ceramikę i wybieram pomiędzy droższym Uniporem a tańszym Krotermem - róznica 46gr/szt. Ciekaw jestem jak wykonałeś wentylację łazienek oraz pomieszczenia po przeniesionej kotłowni - raczej nie chcę stawiać tam komina - koszty.

Myślę ze z tym zmniejszeniem gabinetu to może być nie zły pomysł - ciekaw jestem jak to wygląda choćby rozrysowane a może ktoś tak wybudował ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

widze ze ostatnio problemem na forum jest mala kuchnia ja nie mam co prawda skonczonego domu ale nie wydaje mi sie zeby byl az tak powazny problem z rozmieszczeniem kuchni. Jesli komus to cos rozswietli to ja mam kuchnie rozplanowana tak:

okno od frontu 150 jak i male 60 mam wyposrodkowane na kazdej ze scian w kuchni i tym sposobem po wejsciu do kuchni na scianie obok malego okna spokojnie miesci sie lodowka i to nie tylko w zabudowie ale i side by side bo sciana na surowo ma 95cm, zlikwidowalam spizarke i w ten sposub kuchnia jest calkiem calkiem. A jesli chodzi o szafe w wiatrolapie to przesunelam scianke od strony bylej kotlowni w glab i tam mam miejsce na szafe wnekowa, dodam ze ja mam kotlownie przeniesiona na tyl garazu a male WC wraz z byla kotlownia polaczone, wiec tam jest jedna duza lazienka i zaraz za wneka wejscie do niej.

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje ze w miare obrazowo:)[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meri dziekuję jeszcze raz za link do dzienniczka Lolka.Czyta się go jak dobrą ksiażke:)

 

A co do pomniejszonego gabinetu to rzeczywiscie tak to rozwiązała Pancka,tylko przy ścianie gabinetu będzie stala kanapa, i z boku kanapy,czyli przy oknie balkonowym będzie dodatkowe okno.Bardzo mi się to rozwiązanie podoba.Już nie wyobrażam sobie zlikwidowac gabinetu ,choc początkowo mialam taki zamiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam rodo-maniakow.

zamierzamy budowac RODODENDRONKA 6 P

mam pytanie czy jest ktos na forum kto go buduje w okolicach lublina lub wojewodztwie lubelskim zeby moc zobaczyc na wlasne oczy go.

pozatym mam prosbe czy ktos ma kosztorys jakbym mogl prosic o przeslanie na maila: [email protected].

chetnie takze poczytam i wyslucham uwag co do koniecznych zmian w projekcie,zmiany materialow itp na co uwazac.za wszelkie info bede moooooocno zobowiazany i wdzieczny.

pozdrawiam i zycze udanego budowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam rodo-maniakow.

zamierzamy budowac RODODENDRONKA 6 P

mam pytanie czy jest ktos na forum kto go buduje w okolicach lublina lub wojewodztwie lubelskim zeby moc zobaczyc na wlasne oczy go.

pozatym mam prosbe czy ktos ma kosztorys jakbym mogl prosic o przeslanie na maila: [email protected].

chetnie takze poczytam i wyslucham uwag co do koniecznych zmian w projekcie,zmiany materialow itp na co uwazac.za wszelkie info bede moooooocno zobowiazany i wdzieczny.

pozdrawiam i zycze udanego budowania

 

Poszło na maila,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amator33

 

Wprowadzamy się za ok miesiąc. Jeśli chodzi o wspomniane pokoje, to w głównej mierze zależy to od rozmieszczenia grzejników i gniazd. My nie rezygnowaliśmy z drzwi balkonowych ponieważ zależało nam na tym by pokoje były dobrze doświetlone. Mebli jeszcze nie mamy, ale nie wygląda to źle. Oczywiście zależy, od oczekiwań i zapotrzebowania. Duże szafy i łóżko na pewno się tam zmieści.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amator33 napisał:

 

Podoba mi sie taka aranżacja tego domu

Ale mam pytanie do tych którzy juz byli w srodku. Czy te pokoje na poddaszu

oznaczone nr 3 i 4 nie sa mało ustawne przez to że maja balkony/okna w dwóch ścianach?

 

wg mnie pokoje na gorze są mało ustawne i ja bardzo nihttp://www.dobredomy.pl/?id_project=166e lubie jak okna nie sa w miarę na srodku tylko jakos tak dziwnie z boku...A zaslony to sie fatalnie prezentują...

Dlatego dokonuje adaptacji gory wg projektu biura Dobre domy - Almatea II

 

http://www.dobredomy.pl/?id_project=166

 

To dla mnie projekt idealny,(brakuje mu tylko balkoniku nad wejściem :) niestety nie miesci sie na moja dzialkę o szerokosci 17m ) ale bedzie dla mnie inspiracją przy dokonywaniu adaptacji.Pancka ktora ma genialne pomysly, na ktore bym sama nigdy nie wpadła,wlasnie tak to rozwiązała a ja tylko odgapilam ,zeby nie powiedziec z... :oops: ,a projekt Almatea II dopiero dzis znalazlam :) I tak wg tego projektu pokoiki dla moich dzieci 4 i 5 w Rodusiu będą rownej wielkosci,doloze im okienka zeby je doswietlic,a nasza sypialnia nr 3 będzie miala dzieki temu osobny balkon,a nawet dwa bo jeszcze ten nad wejsciem :) ,ktorego niestety nie da sie juz wyposrodkowac(ale pokoj bedzie ustawniejszy bo zmiesci sie łóżko).Tym samym balkon nad wykuszem bedzie mial jedno większe okno i zostanie zmniejszony wlasnie jak w projekcie Almatea II.Prawdopodobnie jutro będę na oględzinach u Pancki więc obadam sprawę jak to w praktyce wygląda :lol: a teraz ide spa i pewnie znow z wrażenia nie zasne przez 3 godziny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy zostawialiście okna w garażu wg. projektu czy też nie. Mój wykonawca radzi mi zmniejszenie okien do rozmiaru uchylnych świetlików w górnej części ściany. Proszę o odpowiedzi i opinię. A tak przy okazji czy ktoś buduje rodo 6 w dolnośląskim w pobliżu Lubina? Z chęcią byśmy zobaczyli jak wygląda w rzeczywistości. My jesteśmy na etapie stawiania murów.

 

Pozdrawiam

 

Witam,

 

właśnie znalazłam forum dotyczące rodo. Wybudowałam już rodo 6, a właściwie to mój mąż, dlatego zapraszam Was do Złotoryi

 

Pozdrawiam :lol:

WITAM JA POCHODZE Z LUBINA, TERAZ MIESZKAM W KATOWICACH , A LATEM MYŚLĘ ZE ZACZNIEMY BUDOWAC SIĘ KOŁO POLKOWIC. CZĘSTO BYWAM W LUBINIE ,GDZIE SIE DOKŁADNIE BUDUJECIE MOZE BYM WAS PODGLĄDNĘŁA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...