Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to ja tez juz moge sie pochwalić. Jutro zaczynamy od przygotowywyania działeczki i jednocześnie podłączenie wody i energii. Nie wiem jak u Was ale u nas strasza podwyżkami cen głownei stali i np suporeksu. Budujemy w zachodniopomorskim.

 

Hej a gdzie dokładnie budujecie. Ja jestem ze Szczecina i może gdzieś niedaleko budujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam wszystkich Rododendronkow :)

juz od dawna sledze ten watek i musze przyznac ze czyta sie go jak dobra ksiazke:)dlatego postanowilam tez wkleic pare groszy do niej :lol:

my rowniez zakupilismy projekt i zaczelismy nawet w tamtym roku ale bardzo slabiutko nam top idzie ze wzgledu na letnia brzydka pogode i na nieslownych robotnikow :cry: . Ale bylo minelo, nowy rok sie zaczal i trzeba myslec pozytywnie:)

jestesmy na etapie wybudowania piwnicy pod czescia domu, wymurowania scian parteru, zaszalowania czesci mieszkalnej oraz wylania plyty nad garazem. to na razie tyle, na wiosne zacznie sie akcja mam nadzieje :) a tymczasem bede sledzic nadal wasze rosnace domki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolintom-bylam w sobotę u Pancki i widziałam kuchnie powiększoną o spiżarkę.Taka wyspa to fajna rzecz ale przedyskutowalam to wczoraj z męzem i wybił mi to z głowy.Ta kuchnia(nawet powiększona o spiżarke)jest naprawdę mała i sama tez szukam sposobu zeby ją powiększyc jescze.Stąd pomysl przedluzenia domu o metr,ale to z kolei zwiększa powierzchnie całego domu o 18m2...

 

Wiolmar-mi pomysł Remle tez sie na pocżatku bardzo podobał ,ale zrezygnowalam poniewaz nie chcę miec wejścia do kuchni i lazienki z wiatrołapu,nie wiem jak to zdaje egzamin(zimno,buty i te sprawy... :)Ale z kolei zakupy latwiej wniesc do domu.Tak wiec są plusy i minusy,trzeba to przemyśleć

 

Kallula

I właśnie się tego boje że jak zobaczę na realu dom to sam stwierdzę że nie ma miejsca, nie ma sensy na siłę dawać wyspy a potem się okaże że dwie osoby się nie miną w kuchni. Przedłużenie domu u mnie jest możliwe mam dużą działkę tylko martwi mnie to że cały dom się robi zaraz taki duży chodzi mi o metry (dochodzi jeden pokój tak naprawdę) jak znajdziesz jeszcze inne rozwiązanie daj znać.

Dzięki

 

Wiolmar

Powiem ci tak że ja nie widzę plusów wejścia do kuchni i łazienki z wiatrołapów ale zrobisz jak chcesz i remple pewnie jest z tego zadowolona wcale tego nie neguje. Tylko ja ci powiem tak. Ile razy wchodzisz do domu i wychodzisz z zakupami chodzi mi przechodzenie do wiatrołapu czy do garaży przez kotłownie dwa trzy razy dziennie a teraz pomyśl ile razy do łazienki i pomnóż razy ilość domowników. Ja nie chciał dym się wykąpać w wejść do wiatrołapu gdzie jest zimno, pachnie garażem i kotłownią. Ale decyzja należy do ciebie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zastosować do ogrzewania domu piec na ekogroszek, martwi mnie jednak jak zmieścić piec oraz boiler w pomieszceniu gospodarczym. Zastanawiam się nad przesunięciem ścianki działowej od dolonej łazienki i zamianę drzwi wejściowych do pomieszcenia gospodarczego. Jeśli ktoś zrobił takie lub inne aby zmieścić piec to będę wdzięczny za skan projektu, zdjęcia lub wskazówki.

 

Pozdrawiam,

pawlus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma może ktoś naniesione na projekcie zmiany związane z zlikwidowaniem gabinetu. Czyli pozbyciem się tego słupa. Potrzebuje przekonac mojego architekta. Zostawiam strop monolityczny. Albo mógłby mi ktos szerzej wyjaśnic jak pozbyc sie tego słupa.Ewentualny skan [email protected]

 

Kliknij na stronę numer 33 naszego wątku tam po raz kolejny był wałkowany temat "słupa" jest tam nawet zdjecie które pozwoliłem sobie wkleić.

 

Spytaj swojego architekta czy wie co to są podciągi w przypadku braku odpowiedzi lub kiedy odpowiedź bedzie negatywna - zmień architekta.

 

Pozdrawiam :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zastosować do ogrzewania domu piec na ekogroszek, martwi mnie jednak jak zmieścić piec oraz boiler w pomieszceniu gospodarczym. Zastanawiam się nad przesunięciem ścianki działowej od dolonej łazienki i zamianę drzwi wejściowych do pomieszcenia gospodarczego. Jeśli ktoś zrobił takie lub inne aby zmieścić piec to będę wdzięczny za skan projektu, zdjęcia lub wskazówki.

 

Pozdrawiam,

pawlus

 

A nie chcesz przenieść kotlowni na tyl garażu? Tam się na pewno zmieści. Wystarczy tylko przenieść komin. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zastosować do ogrzewania domu piec na ekogroszek, martwi mnie jednak jak zmieścić piec oraz boiler w pomieszceniu gospodarczym. Zastanawiam się nad przesunięciem ścianki działowej od dolonej łazienki i zamianę drzwi wejściowych do pomieszcenia gospodarczego. Jeśli ktoś zrobił takie lub inne aby zmieścić piec to będę wdzięczny za skan projektu, zdjęcia lub wskazówki.

 

Pozdrawiam,

pawlus

 

A nie chcesz przenieść kotlowni na tyl garażu? Tam się na pewno zmieści. Wystarczy tylko przenieść komin. :-?

 

Sęk w tym, że kominy już mam wymurowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi prosze, czy zmniejszaliscie okna na wymiarowe? bo wiem ze te nie wymiarowe sa o wiele drozsze, czy ktos wie o ile? i ile kosztuja wszystkie okna w domku? bo ja osobiscie jestem za zmniejszeniem wszystkich okien na wymiarowki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. nie orientuje się jak to jest z oknami pcv.. i czy mają jakieś standardy, z drewnianymi jest tak że płacisz za m2 więc tutaj o wymiarówce ciężko mówić. My za okna (takie jak w projekcie, zmniejszone dwa okna balkonowe i dwa garażowe) daliśmy u stolarza 28 tyś, cena jeszcze za czasów taniego euro :) materiał, meranti.

 

 

A u nas prace ciągle w ruchu.. kilka dni i już fundamenty jakos wyglądają :)pozwole sobie wkleić postepy :)

 

http://images36.fotosik.pl/69/4d9fdf3e6ea94641.jpg

http://images49.fotosik.pl/73/c203434aa29f080a.jpg

http://images43.fotosik.pl/73/57e57cf4c1030961.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilka razy było zadawane to pytanie więc je ponowię:

Porotherm czy Poroton, który lepszy?

Czy któs kupował u e-cegly.pl?

 

Planujemy budowę, zastanawiamy się nad Rodo6 lub Dom w Fuksjach 4.

Bardzo proszę o kosztorys :D [email protected]

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilka razy było zadawane to pytanie więc je ponowię:

Porotherm czy Poroton, który lepszy?

Czy któs kupował u e-cegly.pl?

 

Planujemy budowę, zastanawiamy się nad Rodo6 lub Dom w Fuksjach 4.

Bardzo proszę o kosztorys :D [email protected]

Pozdrawiam wszystkich

 

piotrus_t

Jeśli ja miał bym wybierać zdecydowanie rodo 6 i garaż na dwa stanowiska. Budujesz dom dla siebie - prawda. I uważam że w rodo jest to co potrzeba a zarazem na swoim miejscu. Decyzja należy do was. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...