Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie, czy adaptacja projektu zawiera również projekt przyłaczy pradu , gazu i kanalizacji? Czy to sie osobno zleca się? Czy to robi projektant, tylko za osobną opłatą. Nie chodzi mi o warunki przyłacza tylko już o same projekty przyłacza do domu? :-?

 

Ja przy adaptacji miałem w cenie wszystkie przyłącza + plan zagospodarowania działki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli nie jest to tajemnicą ile cię to kosztowało? bo ja dziś usłyszałam kosmiczną cenę i dlatego zaczęłam sie zastanawiać.

 

4500zł wszystko do pozwolenia na budowę

 

My za adaptację +całą dokumentację (z przyłączeniami) do pozwolenia zapłaciliśmy 2500zł + 1000zł za mapkę.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meri

My już mamy całą żmudną papierologę za sobą, nam całość dokumentacji robił jeden projektant. Za adaptację projektu domu zapłaciliśmy 900zł, mapka 600, projekty przyłączy energia, woda i kanalizacja po 450 zł każdy, projekt ogrodzenia 100 zł, projekt zjazdu 1000zł :o czyli całość dokumentacji + wszystko pozałatwiane w urzędach ok. 4000.

Wydawało nam się ,że papiery to koszmar ale tak naprawdę cała bieganina zaczyna sie wraz z budową , a najtrudniejszy jest chyba wybór wykonawcy.

Mamy prośbe do rozpoczynajacych budowę , nam murarz + 3 pomocników powiedział 40tyś. za stan surowy otwarty + ogrodzenie, cena miała obejmować także więźbę ale ... po nowym roku fachowiec powiedział ,że dach to osobna kwestia. Na zmiany juz za późno, fachowiec podobno dobry,w tym tygodniu ściagamy humus ,w przyszłym wchodzi geodeta. Czy ta kwota jest waszym zdaniem ok. Za więźbę cieśla powiedział nam 4500, dekarza jeszcze szukamy. Ceny materiałów budowlanych sa tez baaardzo zróżnicowane, trzeba się nachodzić aby wynegocjować dobra cenę :wink: ale mozna.

Pozdrawiamy wszystkich budujacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meri

Ja za całą adaptację projektu (zmiany w projekcie, zjazd, prąd, woda, kanalizacja) zapłaciłem 2500zł. I z tego co wiem to dobra cena, ale jest do wywalczenia jak się trochę gościa przydusi.

Brygida i Jarek

Jeżeli chodzi o koszt ekipy to udało mi się wynegocjować 40 tyś za stan surowy otwarty (z dachem oczywiście) i też wiem że to jest bardzo dobra cena ale gość budował dom mojej siostrze więc pewnie dlatego. Inne ekipy chciały dużo więcej 56 tyś i w górę, dlatego jak znajdziesz dekarza za ok 5 tyś to stan surowy masz za 50 tyś + ogrodzenie i ta cena wydaje mi się bardzo ok.

Zazdroszczę Wam że już możecie rozpocząć prace na placu budowy, ale pewnie macie lepszą pogodę niż ja. U mnie niestety jeszcze wszystko stoi: ekipa czeka, materiały mam zakupine już po dach, chumus ściągnięty i budynek wytyczony (to misię udało jeszcze przed wielkimi śniegami) i nic nie mogę dalej zrobić :( a to tylko z powodu nieszczęsnego śniegu którego po tych kilku dniach odwilży zostało jeszcze ok 20 cm i nie wiem kiedy to zleci w całości, a potem jeszcze teren musi trochę przeschnąć zanim chłopaki wejdą i zaczną kopać. No ale cóż siedzę codziennie przed TVN Meteo i czekam na jakieś super nowinki (nic by mnie tak nie uradowało jak kilka dni niekoniecznie bardzo ciepłych ale słonecznych)

Pozdrawiam, Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meri

Mamy prośbe do rozpoczynajacych budowę , nam murarz + 3 pomocników powiedział 40tyś. za stan surowy otwarty + ogrodzenie[/b], cena miała obejmować także więźbę ale ... po nowym roku fachowiec powiedział ,że dach to osobna kwestia. Na zmiany juz za późno, fachowiec podobno dobry,w tym tygodniu ściagamy humus ,w przyszłym wchodzi geodeta. Czy ta kwota jest waszym zdaniem ok. Za więźbę cieśla powiedział nam 4500, dekarza jeszcze szukamy. Ceny materiałów budowlanych sa tez baaardzo zróżnicowane, trzeba się nachodzić aby wynegocjować dobra cenę :wink: ale mozna.

Pozdrawiamy wszystkich budujacych.

 

Brigida i Jarek u nas buduje ekipa składająca się z 7 osób, za stan surowy otwarty z więźbą dachową, kanalizacją stanu 0, cegłą klinkierową na kominach płacimy 50 tys.. dziwnę, że fachowiec kręci nosem.. teraz raczej jest zastuj budowlany więc raczej powinien (jak już coś) zejść z ceny niż ją sztucznie podwyższać.. - tak uważam. Podpisywaliście umowę czy tak 'na gębę' się umawialiście?

Fakt, trzeba się nachodzić ale jak już ruszycie i budowa pójdzie jak zaplanowaliście to czysta przyjemność takie "chodzenie" :)) Jak będziecie chcieli skorzystac z usług stolarza (okna, drzwi, schody) mogę dać namiary na dobrego, w miare taniego i sprawdzonego stolarza z częstochowy :)

Pozdrawiam i życzę wytrwałości :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piola

Mamy w naszym domku okna PCV białe

 

- okna + rolety+drzwi balkonowe 21207.82

- Moskitiery 1926

- silniki do rolet 3060.20

Koszt całkowity 26194.02 zł.

 

Wymiary prawie identyczne jak w projekcie

 

Pozdrawiam[/u]

 

Werka85

Też jestem na etapie wybierania okien, ale powiem szczerze że ta cena powaliła mnie na kolana, jeżeli masz wycenę na mailu to proszę podeślij do mnie [email protected]

Jeżeli możesz to podaj więcej szczegółów: czy rolety zewn są nadstawne i czy na wszystkie okna, czy moskitiery na wszystkie okna oraz czy silniczki do wszystkich okien i czy na pilota czy sterowane przy każdym oknie z osobna, czy okna są ze szprosami

Pozdrawiam, Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za odpowiedzi. Byłam już u trzech projektantów i kazdy inaczej liczy. Ten pierwszy u którego byłam okazał sie super drogi i sie załamałam, ale dzis było lepiej, duzo lepiej. Ja oprócz adaptacji mam zmiany w projekcie wydłużenie domu i zlikwidowanie słupa oraz szkody górnicze więc na pewno te ceny beda większe. Jak juz sie zdecyduje to napisze. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,czy adaptacja projektu zawiera również projekt przyłaczy pradu , gazu i kanalizacji? Czy to sie osobno zleca się? Czy to robi projektant, tylko za osobną opłatą. Nie chodzi mi o warunki przyłacza tylko już o same projekty przyłacza do domu?

 

Meri wlasnie jestem na tym etapie.I juz wiem że można zlecic to osobno lub razem.Wszystko zależy od uprawnien architekta.A jesli chce się zając wszystkim a nie ma uprawnień instalacyjnych(potrzebne do zrobienia projektów przyłaczy)tylko budowlane to we własnym zakresie zleca to podwykonawcom z uprawnieniami i biega za wszystkim po urzędach.Mi kobitka powiedziala dziś 2500 plus około 2000 za adaptację projektu.Czyli około 4500

Podobno projektów przyłaczy nie trzeba przedstawiac do wydania decyzji o pozwolenie na budowę.Do tego potrzebne sa tylko warunki przyłączy wszystkich mediów(gazu ,wody i kanalizacji oraz energi)Czeka sie na to około miesiaca.Projekty przyłaczy można zrobic póżniej.Czy ktoś może się wypowiedziec czy dobrze mnie poinformowano?Z góry dziekuję :)

 

A teraz sie pochwalę :oops: Zakupiliśmy dzis w Archonie projekt Rododendronika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kallula

Projektów przyłączy nie trzeba załączać do dokumentów składanych o pozwolenie na budowę, my nie zdarzyliśmy zrobić projektu kanalizacji i robimy je teraz, projekty przyłączy mogą stanowić osobne opracowanie.

 

Marlena&Marcin

Niestety nie mamy umowy , ale mamy zapewnienia innych budujących ,że to dobry i uczciwy fachowiec,pozostaje być dobrej myśli. Dzięki za słowa otuchy :D

O stolarzu pomyślimy :wink:

 

arekdm

u nas w centrum całkiem wiosennie, śniegu nie ma ale czy tak pozostanie ... oby i u ciebie przyszła wiosna bo chyba najgorsza jest bezczynność jak wszystko już zaplanowane i pozałatwiane.

 

pozdrawiamy wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za dokumentacje zapłacilismy 4000 ale nic mnie nie obchodziło, do dzisiaj nie wiem gdzie mieści się geodezja w naszym mieście. Jeśli chodzi o czas to wszystko trwało ok 3 m-cy od momentu pierwszej rozmowy z architektem do otrzymania decyzji na budowę. A samo czekanie na pozwolenia to myslę że było w tempie światła. Złożone dokumenty były w czawrtek a nastepnego tyg w poniedziałek juz miałam decyzję w domku:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do tej pory byłam raczej obserwatorem forum, ale od przyszłego tygodnia ruszamy z budową i mam nadzieję ( obiecuję) dzielić się kolejnymi postępami. Będziemy budować w zachodniopomorskim, dom z garażem jednostanowiskowym. Jako materiał wybraliśmy suporex i ocieplenie styropian, gdyż łączenie "oddychającego" porothermu z nieprzepuszczalnym styropianem wydało nam się bez sensu. Natomiast używanie waty jako ocieplenie znacznie podwyższa koszt. Nasz wykonawca wycenił swoją przyszłą pracę na 58.000 za stan surowy z dachem. Nie wiem czy o dobra cena w tej okolicy? Chyba średnia. Adaptacji projektu dokonywaliśmy jeszcze latem. Jesienią dostaliśmy pozwolenie na budowę i ...spadł śnieg. Teraz jest wiosna i mamy zupełnie inny pomysł na ten dom. Powracamy niemalże do wersji oryginalnej. Nasza największa zmiana to wydłużenie budynku o 1 metr. Chodziło nam o poszerzenie salonu, który w rzeczywisości ( a mięliśmy szczęście oglądać dom w realu) jest "kichowaty' zwłaszcza po zlikwidowaniu gabinetu. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna powoli się zbliża i coraz więcej robót się zaczyna. Nam na szczęście mrozy odpuściły i z dnia na dzień budowa nabiera kształtów. Najwięcej „zachodu” jest niestety z tym fundamentem :( robi się i robi :)) .. ale jesteśmy już u kresu. Dzisiaj zalewają betonem i od wtorku rosną powoli ściany. Coraz więcej głosów na forum krytykuje owy salon w oryginalnym projekcie, my niestety nie mieliśmy tego szczęścia oglądać domu gotowego ale chyba, aż taki mały ten salon nie jest, co?

 

Aneto01s piszesz o złym połączeniu porothermu ze styropianem nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale ufam osoba projektującym domu – oni chyba wiedzą co robią i jakiś sens w takim połączeniu jest. Chyba. :)

 

Brygida i Jarek umowy na „gębę” mają ten minus że niestety fachowcy mogą zmieniać cenę i zakres swojej pracy kiedy chcą.. bo jak tu im udowodnić. No ale trzyma kciuki byście się ze swoim dogadali. Od naszej ekipy dostaliśmy mały „gratis” zrobią nam taras :)

Pozdrawiam wszystkich, … i szerokich robót :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedługo w swoim rodo6 będę miał robione tynki wewnętrzne. Dlatego szukam projektów instalacji tv, projektów kuchni i łazienki. Pomogło by mi to także przy robieniu instalacji elektrycznej, bo trudno mi samemu przewidzieć, gdzie będą potrzebne gniazdka elektryczne. Może ktoś podeśle mi na priv lub na forum przykładowe rozwiązania, z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...