Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

widze że jest sporo osób na tym samym etapie co my czyli fundamenty. U nas dziaisj zaczęli kopać jutro najpóźniej w sobote zalewaja fundamenty. Myślę ze jakoś poleci. My jednak likwidujemy pokój.Oglądaliśmy dom w realu i nie ma innej opcji. Budynek powększyliśmy ale od strony garażu. Pytanie do Anety gdzie dokładnie w zachodniopomorskim by my też z tych stron400777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to po wielu próbach w końcu nauczyłem się wklejać zdjęcia, także od początku.

Lato 2008 tak to wyglądało

http://images38.fotosik.pl/73/c646f31effb97ee8med.jpg

 

Listopad 2008 tuż po uzyskaniu pozwolenia na budowę, piękna dziura :)

http://images47.fotosik.pl/77/842e66e255ae3de8med.jpg

 

I grudzień 2008 budynek już wytyczony, prąd się ciągnie i jak widać mrozik już niezły trzyma

http://images46.fotosik.pl/77/987a3a4c227af2b8med.jpg

 

I niestety zaraz po tym spadły śniegi i stop i tak jest do dzisiaj, serce mi wyskakuje z piersi jak słyszę że w centralnej Polsce już wylewacie ławy fundamentowe, dziś byłem na "budowie" a tam błoto po kolana (dopiero wczoraj stopniał ostatni śnieg) także tylko pozostało mi patrzeć w niebo i modlić się o słoneczko, ale za to widoki z domku będę miał przepiękne :)

http://images40.fotosik.pl/73/2dc4673bb1111f86med.jpg

 

Pozdrowionka dla wszystkich,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekdm

 

Dla takich widoków z okien warto poczekac,okolice masz zapewne przepiękną, jestesmy fanami gór, w lipcu jedziemy czynnie powypoczywać w Sudety, prawdopodobnie do Międzygórza :D

 

Dziura piekna, nam dzisiaj usuwali humus, jutro przywożą blaszany garaż, złośliwi mówia ,ze sie ochłodzi oby nie było sniegu. :wink:

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich , mam pytanko czy konieczne jest wybieranie humusu?

jest to dodatkowy koszty i nie taki mały. proszę o szybką odpowiedź

O ile się orientuję to jest to konieczne. Nie można zasypać fundamentu z humusem w środku, ponieważ gnijące trawy, korzenie itp z czasem zgniją (spruchnieją) tworząc pustą przestrzeń, a co za tym idzie może to spowodować pękanie posadzki itp... tak mi to wyjasnił nasz majster :)

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dziś drugi dzień kopania, zostało jeszcze spokojnie pracy na jeden dzień. Dziura baaardzo duża, ponad 300 m3 ziemii do wykopania. :oops: Dziś podjęliśmy decyzję o rezygnacji z kominka, gdyż po poszerzeniu budynku komin wychodził nam na górze w środku sypialni, pozostaje jednak problem z wentylacją kuchni.

wiolmar mieszkamy w Tucznie niedaleko Wałcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich,

Przymierzamy sie do rododendronów 6 2G. Widzę że jest już wielu z Państwa, którzy są mocno zaawansowani w budowie. Czy moglibyście napisać jakie koszty całkowite przewidujecie na zakończenie budowy? W jakich pieniądzach powinniście się zmieścić? Oczywiście przy stanie pod klucz.

 

Z góry dziękuję za info, na pewno troche pomogłoby w podjęciu decyzji, o rozpoczęciu budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja za 2-3 miesiące wbijam pierwszą łopatę w ziemię i startuję z Rodo6(P)

 

Ma ktoś może kosztorys? Może być trochę stary albo na Rodo bez piwnic

 

PS: 300 kubików ziemi po wykopaniu musi robić wrażenie?

 

Pozdrawiam rodzinę Rodo!

 

witam chciałem zapytac czy ktos moze buduje dom w rododendronach 6p w okolicy rzeszowa poniewaz chetnie bym go zobaczył z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budująÎcych. U nas juz są wylane fundamenty. Póki co tempo pracy zadowalajaca ale jedna rzecz mnie martwi. Może przesadzam na tym etapie ale wydaje mi sie widząc po fundamentach że domek jest bardzo mały.Chodząc po nich jestem w szoku. Czy to tylko złudzenie czy rzeczywiście tak jest. Jakoś trudni mi sobie wyobrazic gdzie kuchnia i salon....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budująÎcych. U nas juz są wylane fundamenty. Póki co tempo pracy zadowalajaca ale jedna rzecz mnie martwi. Może przesadzam na tym etapie ale wydaje mi sie widząc po fundamentach że domek jest bardzo mały.Chodząc po nich jestem w szoku. Czy to tylko złudzenie czy rzeczywiście tak jest. Jakoś trudni mi sobie wyobrazic gdzie kuchnia i salon....

 

hehe, jesteśmy na tym samym etapie i mamy takie same odczucia :)) szczególnie, że dookoła jest duża otwarta przestrzeń :)) a wszystko jest szare. Ale mamy nadzieje, że to tylko takie złudzenie.. w końcu te 120m2 gdzieś się znajduje :)

Pozdrawiamy,

M&M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budująÎcych. U nas juz są wylane fundamenty. Póki co tempo pracy zadowalajaca ale jedna rzecz mnie martwi. Może przesadzam na tym etapie ale wydaje mi sie widząc po fundamentach że domek jest bardzo mały.Chodząc po nich jestem w szoku. Czy to tylko złudzenie czy rzeczywiście tak jest. Jakoś trudni mi sobie wyobrazic gdzie kuchnia i salon....

 

Czy możecie mi powiedzieć, bo w tym tygodniu planujemy wylać fundamenty a pogoda będzie do bani, czyli deszcz, czy jak grunt jest mokry to można wylewać fundamenty????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi powiedzieć, bo w tym tygodniu planujemy wylać fundamenty a pogoda będzie do bani, czyli deszcz, czy jak grunt jest mokry to można wylewać fundamenty????

 

 

Interesuje nas również w jaki sposób wylewaliście fundamenty, czy mieliście szalunki, czy laliście beton bezpośrednio do gruntu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi powiedzieć, bo w tym tygodniu planujemy wylać fundamenty a pogoda będzie do bani, czyli deszcz, czy jak grunt jest mokry to można wylewać fundamenty????

 

 

Interesuje nas również w jaki sposób wylewaliście fundamenty, czy mieliście szalunki, czy laliście beton bezpośrednio do gruntu???

 

Miałem wykopany pełny dół i wysypane na dno ok. 5 cm piachu, zaszalowane wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną jak przykazano. Pamiętaj dom budujesz dla siebie i dobre fundamenty to podstawa. Obok mnie gość buduje dwa domy na sprzedaż i to co wyczyniał z fundamentami to się nadaje do budowy roku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi powiedzieć, bo w tym tygodniu planujemy wylać fundamenty a pogoda będzie do bani, czyli deszcz, czy jak grunt jest mokry to można wylewać fundamenty????

 

 

Interesuje nas również w jaki sposób wylewaliście fundamenty, czy mieliście szalunki, czy laliście beton bezpośrednio do gruntu???

 

Miałem wykopany pełny dół i wysypane na dno ok. 5 cm piachu, zaszalowane wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną jak przykazano. Pamiętaj dom budujesz dla siebie i dobre fundamenty to podstawa. Obok mnie gość buduje dwa domy na sprzedaż i to co wyczyniał z fundamentami to się nadaje do budowy roku.

 

Pozdrawiam

 

A czy mokry grunt nie przeszkadza w wylewaniu fundamentów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...