Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy wszystkich czekajacych z niecierpliwościa na wiosnę :)

 

My przeżywamy "budowlany dołek psychiczny" by nie powiedzieć załamanie nerwowe :D Kiedy dostaliśmy pozwolenie na budowę 22 grudnia byliśmy szczęśliwi, kredyt podpisany a pierwsza transza na koncie a nic nie mozemy zacząć bo ... na działce przy glinastym podłozu zalega woda, z kopaniem fundamentu trzeba poczekać aż opadnie / 2-3 tygodnie :( ? /, z murarzem mieliśmy wszystko ustalone co i za ile już w listopadzie, ale nie chciał spisac umowy i teraz zmienił zdanie co do ceny / cena w góre a zakres robót w dół /, umowy nie chce podpisać. Znaleźliśmy nową ekipę na stan surowy zamkniety, problem fundament pan murarz chce robić tylko wąski wykop a my chcemy wg projektu jak nakazuje sztuka budowlane a podłoże mamy glinaste, dołożył sobie 5 tyś. za sam szeroki wykop :x , więc szukamy jeszcze innej ekipy a mieliśmy ruszać w marcu. Czy mieliście podobne przejścia z wyborem ekipy budowlanej??? Bo my mamy wrażenie , że uczciwych i rzetelnych to w tej branży jak na lekarstwo. Narzekamy dalej: woda nie podłączona bo "woda " stoi na działce / kolejny termin na najbliższą sobotę, prąd miał być podłączany we wtorek kolejny termin piątek!!! Jesli tak standardowo wyglada budowa to nic tylko wyć do ksieżyca :o

 

Pocieszcie nas towarzysze niedoli !!!! Łatwiej znieść problemy wiedząć ,że inni dali radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d. biadolenia:

Zapomnieliśmy wspomnieć o drobnych sukcesach :D mamy na dziełce piękny blaszany garaż i "zorane" glinaste podłoże po zdjęciu humusu, geodeta nie zdecydował się na wytyczenie budynku ze wzgledu na błotko :lol:

Jedyne co trzyma nas przy życiu to prawdziwa miłość do Rodo 6 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cecil witam na forum :)

 

Brygida i Jarek współczuję sytuacji choć i zazdroszcze, że czekacie tylko (i aż) na rozpoczęcie bo my niestety będziemy składać dopiero o PnB bo nam się cała papierologia bardzo opóźnia i jeszcze załatwianie kredytu nam pozostało. Co do ekipy to już mamy wybraną i co najwyżej będziemy negocjować. A odnośnie kosztów to przedstawiam poniżej:

 

Budujemy rodo g2 bez zmian, podaję dość szczegółowo bo tak też dostałam od ekipy, w cenę wliczone są też potrzebne sprzęty i koparka. Ozywiście to robocizna chyba że zaznaczone, że już z materiałem.

 

kosztorys:

roboty ziemne (humus, wykopy, uziemienie, wywóz ziemi, zasypanie fund., pomiary, praca koparki) - 5 200 zł

fundamenty (podklady, wylanie ław, szalunek i wylanie ścian fundamentu) - 6 600 zł

izolacja fundamentów (izolacja ław papą zgrzewalną, przeciwwilgociowe pionowe, styrodur, folia kubelkowa) - 3 900 zł

podkłady betonowe (z materiałów sypkich na gruncie, betonowe) - 3 500 zł

sciany parteru (murowanie ścian zew i wew, otwory okienne i drzwiowe, kominy i wentylacja, schody żelbet zabiegowe, strop, wieniec) - 18 200 zł

ściany poddasza (murowanie ścian zew i wew, otwory okienne i drzwiowe, kominy i wentylacja, okładziny kominów i wentylacj) - 7 400 zł

zbrojenie (przygotowanie i monta zbrojenia ze stali) - 2 400 zł

dach (konstrukcja dachu, folia, łatowanie, ułożenie dachówki, montaż okien połaciowych, ławy kominiarskie, rynny) - 19 700 zł

 

Czyli stan surowy zamknięty 66 900 zł

 

I jeszcze kilka rzeczy tylko nie wiem czy to powinnam doliczyć do SSZ czy nie.

 

izolacje podposadzkowe (przeciwwilgoiowa pozima z papy zgrzewalnej, z papy asfaltowej poziome na sucho, z płyt styropianowych) - 4550 zł w tym z papy 130 m2 x 25 zł/m2 i styro 260 m2 x 5 zł/m2

posadzki (posadzki cementowe, cena z materiałem) - 13 000 zł bo 50 zł/m2 x 260 m2

ocieplenie poddasza (izolacja z wełny, ruszt folia, płyta gk, szpachlowanie, montaż wyłazu, podłoga z deski 30mm) - 18 700 zł

tynki wewnętrzne (tynki gipsowe, gruntowanie - ściny i sufity + materiał) - 14 600 zł bo 40 zł/m2 x 366 m2

elewacja (ocieplenie styropianem+siatka+klej+tynk, montaż kafli parapetowych, położenie i obróbka klinkieru) - 13 600 zł (sama elewacja 60 zł/m2 x 173 m2)

 

w sumie kolejne 64 450 zł

 

Spory post ale jeśli moge to proszę o opinie. Moja architekt mówi, że to dobra cena a ja czytałam na forum o cenie za SSO 35-45 tys i to nawet za dużo większe domki i tak się zastanawiam czy czy ta moja cena jest za wysoka czy oni nie mają podliczone tych wszystkich prac.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygida i Jarek nie jesteście osamotnieni w bólu. Jak pisałem na poprzedniej stronie mam podobny problem. Kilka dni temu nawet się pojawiła iskierka nadziei bo grunt zaczął nawet ładnie wysychać, i co, potem lało i lało a błoto jak było tak jest. Ale to jeszcze nic, teraz najlepsze DZISIAJ SPADŁO OK 15 CM ŚNIEGU :(, więc zaczynam od początku, najpierw czekam aż stopnieje potem aż wyschnie i tak w koło. No cóż taki urok naszego klimatu, plan był żeby zacząć na początku marca, teraz początek kwietnia i to też niepewne.

Przyłączam się do deprechy i patrzę litościwie w niebo.

Pozdrawiam, Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za moralne wsparcie i konkretne informacje ... już nam jakoś lżej na sercu nie ma to jak się solidnie wypisać :D

 

aniak25

Kosztorys bardzo konkretny jeżeli z vatem to wydaje się być ok.

Ta druga część to już nie stan surowy tylko wykończenie, tutaj nie orientujemy sie w cenach, dopiero robimy rozeznanie. Podpatrywaliśmy wycenę okien w twoim dzienniczku, my tez zdecydujemy sie raczej na drewniane.

 

Miło tak pogadać, pozdrawiamy

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniak25

jesli chodzi o wycenę to troche duzo wg mnie

Z tym, że widać, że firma porządna i wszystkim całościowo się zajmuje. Myślę, że dzięki temu będziesz miała mniej problemów.

 

Ja bez okien stan surowy z dachem mam już umowę podpisana na nieco ponad 40 tys. No chyba, że montaż okien będzie mnie kosztował 20 tys.

 

Ja czekam na audyt energetyczny, mamy szczęscie do do Rodo 6 jest juz zrobiony, do innych projektów trzbea czekac 1,5 miesiąca :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygida i Jarek nie jesteście osamotnieni w bólu. Jak pisałem na poprzedniej stronie mam podobny problem. Kilka dni temu nawet się pojawiła iskierka nadziei bo grunt zaczął nawet ładnie wysychać, i co, potem lało i lało a błoto jak było tak jest. Ale to jeszcze nic, teraz najlepsze DZISIAJ SPADŁO OK 15 CM ŚNIEGU :(, więc zaczynam od początku, najpierw czekam aż stopnieje potem aż wyschnie i tak w koło. No cóż taki urok naszego klimatu, plan był żeby zacząć na początku marca, teraz początek kwietnia i to też niepewne.

Przyłączam się do deprechy i patrzę litościwie w niebo.

Pozdrawiam, Arek

 

Mam nadzieję, że u nas wystarczy przesunięcie wszystkiego o tydzień. Póki co pogoda w totalną kratkę. Kiedy cieszymy się, że świeci słońce i grunt troszkę podeschnie to zaczyna lać i tak w kółko.

Trzymamy kciuki, żeby w całej Polsce pogoda sprzyjała budującym. My już nie możemy się doczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d. biadolenia:

Zapomnieliśmy wspomnieć o drobnych sukcesach :D mamy na dziełce piękny blaszany garaż i "zorane" glinaste podłoże po zdjęciu humusu, geodeta nie zdecydował się na wytyczenie budynku ze wzgledu na błotko :lol:

Jedyne co trzyma nas przy życiu to prawdziwa miłość do Rodo 6 :wink:

 

Brygida i Jarek

 

Sukcesami trzeba się cieszyć a na przeszkody przymrużać oko :)

Będzie dobrze, w końcu nastanie wiosna, temperatura powyżej 10 stopni i w mig na waszej działeczce będzie suchuteńko.

 

Z tym Waszym majstrem to macie przeboje, ale już podejrzane było, że nie chciał podpisać umowy.. no bo czemu nie? I macie odpowiedź.

Jestem tego samego zdania co Wy, że lepiej wykopać porządny dół na fundamenty niż robić po łepkach a potem się w głowę drapać jakby coś się działo.

Niestety macie rację, dobrej ekipy to ze świeczką szukać. My poszukaliśmy naszej (nie koniecznie ze świeczką) na forum muratora "biała lista wykonawców" tam byli polecani przez wiele osób. Na spotkaniu majster wydawał się konkretny i słowny. I nie pomyliliśmy się :)

Mam cichutko nadzieje, że i Wy przynajmniej na tak dobrych jak nasza ekipa traficie. Przecież w woj. Łódzkim chyba tez ktoś dobrze buduje domy :)

Nic innego mi nie pozostało jak tylko trzymać kciuki i życzyć Wam słonecznej i ciepłej pogody. W końcu zaraz pierwszy dzień wiosny… :) słonecznej (obowiązkowo) wiosny.

Pozdrawiam wszystkich.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w trudach chyba rodzi sie każde wspaniale miejsce na ziemi... :D glowy do góry - będzie dobrze bo wiosna tuż tuż

 

My pierwsza ekipe zmienilismy zanim zdążyli wylac ławy (winko na budowie, a szalunki takie że dom byśmy milei mniejszy niż w projekcie) :roll:

Druga okazala sie ok

 

Nie bojcie sie podejmować czasem nawet radyklanych decyzji. Jesli majster zmienia ceny co chwile to zanim wybuduje tez może jeszcze zmienić parokrotnie warunki a wtedy może być za poźno na zmiany ekipy.

 

My za robote - stan surowy z wiezbą bez dachowek zapłaciliśmy 35 tys. (wersja G1) Teraz majtser mówi że niestety ceny spadły - sa kryzysowe i roboty sie za tyle takiej nie znajdzie.

 

czyli negocjujcie z wykonawcami. Powodzenia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy mnie pamietacie..nie mialam przez długi czas dostepu do netu wiec sie nie udzielalam..

u nas trwa wykonczeniowka.wkleje projekt kuchni..może komus pomoze

pozdrawiam

http://x.screeny.pl/ga5913/1fcee51a563e5bc6f7905920/002.jpg

http://x.screeny.pl/ga5913/1fcee51a563e5bc6f7905910/001.jpg

http://x.screeny.pl/ga5913/1fcee51a563e5bc6f7905940/004.jpg

 

na ostatnim zdjeciu-rzut z góry nie bedzie tego stolika po lewej stronie tylko normalny blat z szafkami i winiarka podspodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra, nareszcie ktoś zamieszcza wizualizacje pomieszczeń. Czekam z niecierpliwością na projekty lub zdjęcia innych urządzonych pomieszczeń w Waszych Rodosikach :D .

 

kama&michał Wasza kuchnia bardzo mi się podoba. Wprawdzie swoją planuję urządzić bardziej tradycyjnie niż nowocześnie, ale nie wykluczam zmiany koncepcji :wink: . Jeżeli mogę to mam jedną uwagę: proponuję zrobić zlew bliżej kuchenki, z doświadczenia wiem, że taki układ bardziej się sprawdza, zwłaszcza jeżeli dużo się gotuje. Czy planujecie zmywarkę??? Jeśli tak, to w którym miejscu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cecil witam na forum :)

 

Brygida i Jarek współczuję sytuacji choć i zazdroszcze, że czekacie tylko (i aż) na rozpoczęcie bo my niestety będziemy składać dopiero o PnB bo nam się cała papierologia bardzo opóźnia i jeszcze załatwianie kredytu nam pozostało. Co do ekipy to już mamy wybraną i co najwyżej będziemy negocjować. A odnośnie kosztów to przedstawiam poniżej:

 

Budujemy rodo g2 bez zmian, podaję dość szczegółowo bo tak też dostałam od ekipy, w cenę wliczone są też potrzebne sprzęty i koparka. Ozywiście to robocizna chyba że zaznaczone, że już z materiałem.

 

kosztorys:

roboty ziemne (humus, wykopy, uziemienie, wywóz ziemi, zasypanie fund., pomiary, praca koparki) - 5 200 zł

fundamenty (podklady, wylanie ław, szalunek i wylanie ścian fundamentu) - 6 600 zł

izolacja fundamentów (izolacja ław papą zgrzewalną, przeciwwilgociowe pionowe, styrodur, folia kubelkowa) - 3 900 zł

podkłady betonowe (z materiałów sypkich na gruncie, betonowe) - 3 500 zł

sciany parteru (murowanie ścian zew i wew, otwory okienne i drzwiowe, kominy i wentylacja, schody żelbet zabiegowe, strop, wieniec) - 18 200 zł

ściany poddasza (murowanie ścian zew i wew, otwory okienne i drzwiowe, kominy i wentylacja, okładziny kominów i wentylacj) - 7 400 zł

zbrojenie (przygotowanie i monta zbrojenia ze stali) - 2 400 zł

dach (konstrukcja dachu, folia, łatowanie, ułożenie dachówki, montaż okien połaciowych, ławy kominiarskie, rynny) - 19 700 zł

 

Czyli stan surowy zamknięty 66 900 zł

 

I jeszcze kilka rzeczy tylko nie wiem czy to powinnam doliczyć do SSZ czy nie.

 

izolacje podposadzkowe (przeciwwilgoiowa pozima z papy zgrzewalnej, z papy asfaltowej poziome na sucho, z płyt styropianowych) - 4550 zł w tym z papy 130 m2 x 25 zł/m2 i styro 260 m2 x 5 zł/m2

posadzki (posadzki cementowe, cena z materiałem) - 13 000 zł bo 50 zł/m2 x 260 m2

ocieplenie poddasza (izolacja z wełny, ruszt folia, płyta gk, szpachlowanie, montaż wyłazu, podłoga z deski 30mm) - 18 700 zł

tynki wewnętrzne (tynki gipsowe, gruntowanie - ściny i sufity + materiał) - 14 600 zł bo 40 zł/m2 x 366 m2

elewacja (ocieplenie styropianem+siatka+klej+tynk, montaż kafli parapetowych, położenie i obróbka klinkieru) - 13 600 zł (sama elewacja 60 zł/m2 x 173 m2)

 

w sumie kolejne 64 450 zł

 

Spory post ale jeśli moge to proszę o opinie. Moja architekt mówi, że to dobra cena a ja czytałam na forum o cenie za SSO 35-45 tys i to nawet za dużo większe domki i tak się zastanawiam czy czy ta moja cena jest za wysoka czy oni nie mają podliczone tych wszystkich prac.

 

pozdrawiam

 

Witam

Moje zdanie jest następujące.

Uważam że ceny podane przez Ciebie nie są takie złe wręcz dobre. Przyjmująca sytuacje taką że do wszystkich robót (SSO, dach, okna itp) masz nową ekipę nowy stres, nowe umowy i nie wiem co jeszcze się napatoczy. Ja osobiście jak bym miał zaoszczędzić 5 tys bo nie wiem czy więcej wyjdzie biorą różne ekipy, to za te 5 tys fundować sobie nowe przeboje, latanie - nie ma sensu. Ta kwota przy całej kwocie budowy domu nie jest taka przerażająca.

Uważam że dobrze zrobiliście i nie zmieniajcie tej decyzji tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolintom dzieki serdeczne :D , gdyby ktos napisal ze to za duzo to bylabym nie pocieszona choc tego sie spodziewałam czytając ten wątek

Twoja opinia podniosła mnie na duchu. Być może da się jeszcze coś utargować ale jak sobie tak licze na sso ale dach odzielnie to 47tys + 20tys dach wydaje sie byc naprawde ok tym bardziej że tak jak piszesz nie musze sobie zawracac glowy kolejnymi ekipami a do tych chlopakow mam duze zaufanie :) Dach bedzie robił co prawda fachowiec dachowiec a okna bedą zamowione z montażem ale i tak pozostaje cała reszta a i tym bardziej, że oni mają podwykonawców od np tynków więc szukanie ekip odpada całkowicie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...