Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy wszystkich budujacych :)

 

Stoimy przed dylematem wyboru pokrycia dachowego, dostalismy wycenę dachówki cementowej Euronit Extra / grafit ok. 9 tyś. / oraz Meyer Holsen / głęboka czerń ok. 18 tyś. / czy ktoś z budujacych ma takie pokrycie dachowe? Cena jest atrakcyjna szczególnie euronitu ale czy to produkty godne uwagi, czy lepiej szukac dalej ? Prosimy o uwagi.

Zastanawiamy sie także nad kształem kolumn przed wejsciem , okrągłe czy kwadratowe? balkon wydłuzylismy do 1,5 m ,zastanawiamy się nad zrobieniem zaokraglonego balkonu i schodów wejsciowych ... wtedy okrągłe słupy :roll: , dodam że powiekszyliśmy okna frontowe, widzielismy gdzies takie rozwiazanie i wygladało naprawde fajnie.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy wszystkich budujacych :)

 

Stoimy przed dylematem wyboru pokrycia dachowego, dostalismy wycenę dachówki cementowej Euronit Extra / grafit ok. 9 tyś. / oraz Meyer Holsen / głęboka czerń ok. 18 tyś. / czy ktoś z budujacych ma takie pokrycie dachowe? Cena jest atrakcyjna szczególnie euronitu ale czy to produkty godne uwagi, czy lepiej szukac dalej ? Prosimy o uwagi.

Zastanawiamy sie także nad kształem kolumn przed wejsciem , okrągłe czy kwadratowe? balkon wydłuzylismy do 1,5 m ,zastanawiamy się nad zrobieniem zaokraglonego balkonu i schodów wejsciowych ... wtedy okrągłe słupy :roll: , dodam że powiekszyliśmy okna frontowe, widzielismy gdzies takie rozwiazanie i wygladało naprawde fajnie.

 

Pozdrawiamy

 

Czy ceny przez was podane, to są ceny kompletnego dachu, czy samej dachówkipodstawowej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 tyś wszystko: materiał, więźba, rynny, itd.. + robocizna (200m2)

a tu zestawienie:

 

-dachówka cementowa "S" czerwona, 7 901zł (dach. podstawowa, skrajne, gąsiory, dysk kaletnicy, klamra gąsiora, kominek wen)

 

- akcesoria 2 863 zł (pas nadrynnowy, blacha płaska powlekana, kliny, silikon, membrana, kołtki, wkręty, taśma kalenicowa, elem. okapowy z grzebieniem)

 

- orynnowanie 1 455 zł (rynny, hak, złącze, denko itd..)

 

- elementy dodatkowe 2 423 zł (łaty i kontrłaty impr, gwoździe)

 

- konstrukcja dachowa 6 396 zł (drewno)

 

robocizna 8 400zł (ułożenie dachówki wraz z łaceniem)

 

netto 29 440 zł / brutto 31 500 zł

umowa i cennik z 15 stycznia 2009r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakończyliśmy kolejny etap budowy.. zalewanie stropu, słupów i schodów :) ..

a od wtorku ściany poddasza ... :))

 

Tak to wyglądało i wygląda :) w domku wyrósł nam las...

 

http://images48.fotosik.pl/101/f8d30ce16f7b5145.jpg

http://images37.fotosik.pl/97/660552d53b7af356.jpg

http://images45.fotosik.pl/101/27c0c15a86d03fad.jpg

http://images42.fotosik.pl/98/12258efffea14b61.jpg

[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ja zamieszczę pierwsze zdjęcia:

narazie tylko dziury :D po świętach powinniśmy ruszyć

 

http://images43.fotosik.pl/103/4b8ddb5ac61abcabm.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/103/10813625e6ba43c4m.jpg

 

dziuuura piekna a piachu baaardzo dużo :D

http://images49.fotosik.pl/103/220c5830e8e2fa9dm.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/103/e2e975f0ff046d0fm.jpg

 

w trakcie robienia zdjęć było piekne słońce, więc ich ostrość nie jest najlepsza, za co z góry przepraszam :roll:

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim szczęśliwym posiadaczom, budowniczym oraz sympatykom Rododendrona 6!

 

Wraz z drugą połową przymierzamy się do zakupu tegoż projektu - po wielu poszukiwaniach i dyskusjach doszliśmy do wniosku, iż najbardziej odpowiada on naszym potrzebom zachowując jednocześnie bardzo dobry stosunek funkcjonalności do kosztów budowy.

 

Chcielibyśmy jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji spróbować zobaczyć ten domek na żywo, i tu pytanie oraz prośba: jesteśmy z Grudziądza - czy ktoś buduje lub zbudował Rododendrona w kujawsko-pomorskim, pomorskim lub zachodniej części warmińsko-mazurskiego i zgodziłby się nam go pokazać?

 

Jeżeli ostateczny wybór padnie na ten właśnie projekt, z całą pewnością jeszcze się "usłyszymy" na tym forum... :)

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim powodzenia w budowie bądź mieszkaniu w swoim wymarzonym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę osoby, które mają ten etap za sobą i te które już są zorientowane o podanie cen oraz ilości następujących materiałów:

 

-cement (jaki, ile, cena):

mam wycenę dla

32,5 gorażdże - 420zł/tona

32,5 odra - 390zł/tona

u mnie chudziak będzie robiony na budowie

 

-żwir do murowania (ile, cena):

tutaj zaproponowano mi wywrotkę 20ton za 550zł

 

-piasek (ile, cena):

póki co nie mam kwoty

 

stal zbrojeniowa:

12 - ~270kg - 1,55+VAT/kg

6 - ~57kg - 1,80+VAT/kg

drut wiązałkowy ~3,5+VAT

 

proszę również o rozpisanie jaki i ile materiału potrzebuję na izolacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę osoby, które mają ten etap za sobą i te które już są zorientowane o podanie cen oraz ilości następujących materiałów:

 

-cement (jaki, ile, cena):

mam wycenę dla

32,5 gorażdże - 420zł/tona

32,5 odra - 390zł/tona

u mnie chudziak będzie robiony na budowie

 

-żwir do murowania (ile, cena):

tutaj zaproponowano mi wywrotkę 20ton za 550zł

 

-piasek (ile, cena):

póki co nie mam kwoty

 

stal zbrojeniowa:

12 - ~270kg - 1,55+VAT/kg

6 - ~57kg - 1,80+VAT/kg

drut wiązałkowy ~3,5+VAT

 

proszę również o rozpisanie jaki i ile materiału potrzebuję na izolacje.

 

podłączam się do prośby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę osoby, które mają ten etap za sobą i te które już są zorientowane o podanie cen oraz ilości następujących materiałów:

 

-cement (jaki, ile, cena):

mam wycenę dla

32,5 gorażdże - 420zł/tona

32,5 odra - 390zł/tona

u mnie chudziak będzie robiony na budowie

 

-żwir do murowania (ile, cena):

tutaj zaproponowano mi wywrotkę 20ton za 550zł

 

-piasek (ile, cena):

póki co nie mam kwoty

 

stal zbrojeniowa:

12 - ~270kg - 1,55+VAT/kg

6 - ~57kg - 1,80+VAT/kg

drut wiązałkowy ~3,5+VAT

 

proszę również o rozpisanie jaki i ile materiału potrzebuję na izolacje.

 

podłączam się do prośby

Hmmm ceny materiałów budowlanych zależą pewnie od regiony Polski.

My za żwir do murowania płaciliśmy 300zł/ 18ton

Cement kupujemy w Leroy Merlin - cena 9,6zł za 25kg Gorażdze

Ceny stali w Gdańsku podobne. Stal kupowaliśmy na cały dom od razu, więc nie wiem ile na stopę fundamentową idzie.

Co do ilości to cementu, żwiru na budowie nigdy nie za wiele. Poszło nam 1100 bloczków fundamentowych (na 9 bloczków fundament).

Do ocieplenia fundamentu:

Dysperbit do fundamentu - 11 widerek 10l

Stropian hydropian 5m3

murplast do murowania - 20 pojemników 5l

siatka do styropianu - 65mb

klej do siatki - 7worków 25kg

klej do styropianu - 7 worków 25kg

folia kubełkowa - 50mb

papa podkładowa/termozgrzewalna - 3rolki 10mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin: Dziękuję za odpowiedź. Mimo zróżnicowania cen w regionach, jest to bardzo pomocne chyba dla każdego kto buduje systemem gospodarczym, tym bardziej jak laik idzie do hurtowni i kiwa głową po usłyszeniu ceny, a później mówi "dziękuję za informację, zrobię rozeznanie i w razie czego wrócę".

 

Jeśli ktoś jeszcze zapisuje swoje zakupy, to proszę o podzielenie się informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin: Dziękuję za odpowiedź. Mimo zróżnicowania cen w regionach, jest to bardzo pomocne chyba dla każdego kto buduje systemem gospodarczym, tym bardziej jak laik idzie do hurtowni i kiwa głową po usłyszeniu ceny, a później mówi "dziękuję za informację, zrobię rozeznanie i w razie czego wrócę".

 

Jeśli ktoś jeszcze zapisuje swoje zakupy, to proszę o podzielenie się informacjami.

 

cena - ceną ale ja po krótkim czasie już i tak kupowałem materiały nie tam gdzie było najtaniej tylko tam gdzie mnie nie "zbywali" tam gdzie nie mówili że zadzwonią i nie dzwonili mówili że jutro załatwią i nie załatwiali.

Kupowałem w hurtowni która miała ceny powiedzmy średnie ale jak potrzebowałem np. dwa worki cementu i 15 cegieł to miałem je na budowie po dwóch godzinach !!!

Też buduje systemem gospodarczym ale uwierz mi że jeżeli wszystko chciałbyś kupować sam i sam wszystko załatwiać to musiał byś sie zwolnić z pracy i zająć budową. Sam na początku budowy byłem "nakręcony" i szukałem np. bloczków aby je kupić kilka groszy taniej teraz na takie drobnostki nie zwracam już uwagi.

Życzę owocnego budowania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich budujących :) !

 

Przyłączajac się do dyskusji na temat cen materiałów to rzeczywiscie sa bardzo zróżnicowane, ale zgadzamy sie z coen liczy sie nie tylko cena ale i obsługa, terminowość dostaw itp. My zamawiamy wszystko w dwóch lokalnych hurtowniach, ceny są dobre ale z cała pewnością można znaleźć materiały jeszcze taniej... tylko skad wziąść na to czas pracując :roll: żwir i piasek zamawiamy przez murarza prowadzącego budowę, na terminowość dostaw nie narzekamy ale tempo na budowie jest tak szybkie ,że trudno dać radę :( zmęczenie daje sie we znaki.

 

Mamy pytania i prosimy o pomoc:

- czy rozmiary i kształt schodów wejściowych musza być zgodne z projektem? my mamy okragłe słupy przed wejściem, balkony chcemy zaokraglić / mamy zgodę kierownika / chcemy też zrobić okragłe schody do domu ... i na ta jedna rzecz kierownik sie nie zgadza :roll: zmiana wymaga poiwiekszenia schodów / mamy wydłuzony przedni balkon/

 

- mamy tez dylemat ze schodami wewnętrznymi, chcieliśmy schody lane ze spocznikiem, w projekcie sa kręcoe, murarz mówi , że w pierwszym przypadku schody wejdą na dodatkowe 75 cm do pokoju, sugeruje zrobić drewniane lub początkowo drewniane a potem murowane ? jak rozwiązaliście kwestie schodów?

 

Dzieki za wszystkie sugestie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin: Dziękuję za odpowiedź. Mimo zróżnicowania cen w regionach, jest to bardzo pomocne chyba dla każdego kto buduje systemem gospodarczym, tym bardziej jak laik idzie do hurtowni i kiwa głową po usłyszeniu ceny, a później mówi "dziękuję za informację, zrobię rozeznanie i w razie czego wrócę".

 

Jeśli ktoś jeszcze zapisuje swoje zakupy, to proszę o podzielenie się informacjami.

 

cena - ceną ale ja po krótkim czasie już i tak kupowałem materiały nie tam gdzie było najtaniej tylko tam gdzie mnie nie "zbywali" tam gdzie nie mówili że zadzwonią i nie dzwonili mówili że jutro załatwią i nie załatwiali.

Kupowałem w hurtowni która miała ceny powiedzmy średnie ale jak potrzebowałem np. dwa worki cementu i 15 cegieł to miałem je na budowie po dwóch godzinach !!!

Też buduje systemem gospodarczym ale uwierz mi że jeżeli wszystko chciałbyś kupować sam i sam wszystko załatwiać to musiał byś sie zwolnić z pracy i zająć budową. Sam na początku budowy byłem "nakręcony" i szukałem np. bloczków aby je kupić kilka groszy taniej teraz na takie drobnostki nie zwracam już uwagi.

Życzę owocnego budowania :-)

Hmmm, aż tak źle z tym czasem to nie jest. Mam firmę (sporo obowiązków), żona pracuje, mamy rocznego brzdąca i udaje mi się znaleźć czas na szukanie materiałów budowlanych :) Wbrew pozorom nie zajmuje to dużo czasu. Cement + inne drobne rzeczy sam dowożę ponieważ mam auto dostawcze (robię to w weekendy). Sam dowoziłem również deski i kantówki do szalowania ławy i stropu (tartak jest miejscowość obok). Żwir, piasek, kruszywo załatwiam na telefon (dostawa w tym samym dniu), beton na zalewanie również sam załatwiałem (przynajmniej dobrą cenę wytargowałem, 250zł netto m3/B20 z dostawą i pompą). Co do pustaków i cegieł to mieliśmy je kupione wcześniej, przyjechały na budowę bez poślizgu (termin ustalany telefonicznie). Dzięki takim zabiegom na dzień dzisiejszy zaoszczędziłem kilka tyś zł. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy na lepsze docieplenie domu.

Na okoliczność budowy domu kupiłem sobie kalendarz ale już od jakiegoś czasu jest zbędny, można śmiało ze wszystkim nadążyć. Spotykam się co jakiś czas z majstrem i robię listę potrzebnych rzeczy. Budowanie to czysta przyjemność... a ile się człowiek nowych rzeczy nauczy :) Pozdrawiam budujących.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin a ile kosztowała was stal na cały dom? Jaki strop dajecie?

O ile pamiętam na cały dom zapłaciliśmy 6500zł (kupowana jak stal była po 2000 zł/netto) teraz lekko staniała. Dajemy strop jak w projekcie, lany żelbetowy, nie likwidujemy gabinetu na dole.

Jeśli kupicie stal w ilościach jak w projekcie to nie wystarczy :) bo nie są tam ujęte odpady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...