Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Marlena&Marcin patrząc na wasze zdjęcia widzimy, że macie już wylane schody, czy zmienialiście coś czy robicie jak w projekcie, macie tez wymurowany komin do kominka, my mamy komin systemowy, murarz twierdził, że taki murowany będzie zbyt duży? ten do pieca mamy tradycyjny. :roll:

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marlena&Marcin patrząc na wasze zdjęcia widzimy, że macie już wylane schody, czy zmienialiście coś czy robicie jak w projekcie, macie tez wymurowany komin do kominka, my mamy komin systemowy, murarz twierdził, że taki murowany będzie zbyt duży? ten do pieca mamy tradycyjny. :roll:

 

Pozdrawiamy

My do pieca robimy tylko na zapas wkład ze stali nierdzewnej, bo będziemy grzać piompą ciepła. Jeśliu chodzi o schody to nic nie zmienialiśmy i wchodzi się po nich chyba "normalnie" :) Komin do kominka mamy tradycyjny z cegły, dużo nie wystaje bo tyłem licuje się ze słupami, a na szerokość też jest ok. Jakby ktoś chciał jakieś wymiary to będziemy w piątek na budowie i możemy pomierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My do pieca robimy tylko na zapas wkład ze stali nierdzewnej, bo będziemy grzać piompą ciepła. Jeśliu chodzi o schody to nic nie zmienialiśmy i wchodzi się po nich chyba "normalnie" :) Komin do kominka mamy tradycyjny z cegły, dużo nie wystaje bo tyłem licuje się ze słupami, a na szerokość też jest ok. Jakby ktoś chciał jakieś wymiary to będziemy w piątek na budowie i możemy pomierzyć :)

 

Napiszcie, czy macie już konkretne plany dotyczące pompy.

 

Ze względu na cenę inwestycja/eksploatacja wybrałem pompę z wymiennikiem z powietrza. Sprzęt plus zbiornik dla powierzchni rodo z jednym garażem mam wyceniony na ok 30 tys. (cena zależna od euro). Oczywiście dodatkowo jako alternatywa pozostaje kominek w salonie.

Cały dół i górna łazienka - ogrzewanie podłogowe; pozostałe pomieszczenia na górze - klimakonwektory.

 

Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że latem dom jest schładzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My do pieca robimy tylko na zapas wkład ze stali nierdzewnej, bo będziemy grzać piompą ciepła. Jeśliu chodzi o schody to nic nie zmienialiśmy i wchodzi się po nich chyba "normalnie" :) Komin do kominka mamy tradycyjny z cegły, dużo nie wystaje bo tyłem licuje się ze słupami, a na szerokość też jest ok. Jakby ktoś chciał jakieś wymiary to będziemy w piątek na budowie i możemy pomierzyć :)

 

Napiszcie, czy macie już konkretne plany dotyczące pompy.

 

Ze względu na cenę inwestycja/eksploatacja wybrałem pompę z wymiennikiem z powietrza. Sprzęt plus zbiornik dla powierzchni rodo z jednym garażem mam wyceniony na ok 30 tys. (cena zależna od euro). Oczywiście dodatkowo jako alternatywa pozostaje kominek w salonie.

Cały dół i górna łazienka - ogrzewanie podłogowe; pozostałe pomieszczenia na górze - klimakonwektory.

 

Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że latem dom jest schładzany.

Wybraliśmy również pompę powietrze woda, ponieważ ceny wierceń do pompy typu glikol/woda są astronomiczne i policzyliśmy, że wydając więcej na prąd pompa taka zwróci nam się po 20 kilku latach :)

Cały dół robimy podłogówkę i górę tak samo. Hmm a jaki jest koszt klimakonwektorów? Bo tego pod uwagę nie braliśmy. Wygląda to jak zwykły grzejnik? A pompa nie ma przez to mniejszego COP?

W łazienkach dodatkowo po jednym grzejniku drabinkowym + 2 grzejniki w garażu.

Jeśli chodzi o samą pompę to za niecałe 30tyś z montażem jest Daikin Altherma 8,43 kW + zbiornik CWU 200l. Cena zależna oczywiście od kursu Euro, ale zauważyłem, że Euro spada :) tak więc jest nadzieja, że będzie taniej. Mam nadzieję, że uda się zamontować całą instalację na początku lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy również pompę powietrze woda, ponieważ ceny wierceń do pompy typu glikol/woda są astronomiczne i policzyliśmy, że wydając więcej na prąd pompa taka zwróci nam się po 20 kilku latach :)

Cały dół robimy podłogówkę i górę tak samo. Hmm a jaki jest koszt klimakonwektorów? Bo tego pod uwagę nie braliśmy. Wygląda to jak zwykły grzejnik? A pompa nie ma przez to mniejszego COP?

W łazienkach dodatkowo po jednym grzejniku drabinkowym + 2 grzejniki w garażu.

Jeśli chodzi o samą pompę to za niecałe 30tyś z montażem jest Daikin Altherma 8,43 kW + zbiornik CWU 200l. Cena zależna oczywiście od kursu Euro, ale zauważyłem, że Euro spada :) tak więc jest nadzieja, że będzie taniej. Mam nadzieję, że uda się zamontować całą instalację na początku lipca.

 

symulacja z Althermą

- moduł zewnętrzny: ERHQ016A - grzanie 16,0 kW, COP 4,2, chłodzenie 17,8 kW

- hydro-moduł: EKHBX016AB9WN - wyd. grzałki 9,0 kW

- zbiornik ciepłej wody: EKSWW300Z2 - 300l

 

Jeśli chodzi o klimakonwektory to się jeszcze nie zagłębiałem. Polecono mi takie rozwiązanie podczas robienia symulacji. Wygląda to przystępnie, w odróżnieniu od typowych przemysłówek te do zastosowań domowych mają ładne obudowy. Można je stosować przy podłodze oraz pod stropem.

 

Marlena&Marcin: Moja projektantka polecała mi do pompy wykonać wentylacje mechaniczną (wcześniej na forum bodajże Namtar o niej pisał). Jak to wygląda u Was. Zastanawialiście się nad takim połączeniem. Mimo kolejnych wydatków ja się prawie przekonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę osoby, które mają ten etap za sobą i te które już są zorientowane o podanie cen oraz ilości następujących materiałów:

 

-cement (jaki, ile, cena):

mam wycenę dla

32,5 gorażdże - 420zł/tona

32,5 odra - 390zł/tona

u mnie chudziak będzie robiony na budowie

 

-żwir do murowania (ile, cena):

tutaj zaproponowano mi wywrotkę 20ton za 550zł

 

-piasek (ile, cena):

póki co nie mam kwoty

 

stal zbrojeniowa:

12 - ~270kg - 1,55+VAT/kg

6 - ~57kg - 1,80+VAT/kg

drut wiązałkowy ~3,5+VAT

 

proszę również o rozpisanie jaki i ile materiału potrzebuję na izolacje.

cement 420 tona

wapno 460 tona

deski 540 kubik

piasek do murowania 9 ton- 570

drut 10,12 - 220zł/ tona

stemple budowlane 6 zł za sztukę

wiezba dachowa 600zl za kubik

dachowka calosc 13500 roben

reszta do dachu(folia rynny okna blacha itp) 6500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich budujacych :D

 

mWilQ jestesmy przed zalewaniem stropów, oto zestawienie niektórych naszych materiałów na fundament:

cement B20 21 m3 / 240 zł m3 + pompa 250 h / + chudziak 6300zł

piasek płukany do murowania 20 ton 450zł

piasek do zasypania fundamentu 9 wywrotek po 20 ton tj. ok. 2600 zł

bloczki po 2,40 3000zł / 9 warstw /

izolacja/ izoplast r na zewnatrz i wewnątrz, styropian twardy, folia kubełkowa, klej do styropianu, folia fundamentowa/ok. 1200 zł

drut na zbrojenie ok. 1200 zł / 12 po 2,18 zł kg, wiazałkowy po 6 zł kg brutto/

cement do murowania + drewno na szalunek ok. 2000zł

Całość fundamentru z robocizną / 8 tyś. / to ok. 28 tyś.

 

My kończymy II etap, w poniedziałek lub wtorek zalewamy strop, schody i balkony :)

 

Mamy własny prąd :D i wode, a wszystko od zająca 09.04.

http://images43.fotosik.pl/105/4ba01bcd0855c782med.jpg

 

pierwsza cegła ... a pod nia pieniązek na szczęście :)

http://images37.fotosik.pl/101/96fcd2751758604dmed.jpg

 

Wymurowany wykusz, piękniutki :p

http://images37.fotosik.pl/101/83b6b6519effcaf7med.jpg

 

od strony garażu ... nieco posprzatane :)

http://images44.fotosik.pl/106/addfd3b7f9d153a4med.jpg

 

i stan obecny :wink:

http://images42.fotosik.pl/101/8271604c35c0e503med.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/105/a1bd001e93f6dbb6med.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/101/0b45f67b6fa4ec1dmed.jpg

 

http://images50.fotosik.pl/105/565e78e3f12b9a24med.jpg

 

a wniosek końcowy jest jeden... rodo to naprawdę ładny domek

 

Do remle dziękujemy za fajne pomysły, powiekszylismy wiatrołap o hol, zrobimy duuuże przeszklone drzwi, wykorzystalismy pomysł na szafę we wnęce, kuchnie zamkneliśmy od strony wiatrołapu ale... murarz zrobił wiazania gdybysmy zamarzyli o drzwiach... bardzo nam sie podoba twój dom :p

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marlena&Marcin: Moja projektantka polecała mi do pompy wykonać wentylacje mechaniczną (wcześniej na forum bodajże Namtar o niej pisał). Jak to wygląda u Was. Zastanawialiście się nad takim połączeniem. Mimo kolejnych wydatków ja się prawie przekonałem.

 

Witaj,

My stosujemy wen grawitacyjną.

 

Przy pompie ciepła wymagane jest dobre ocieplenie domu, my kupujemy termoorganike platinum a jak to jest u Ciebie ? Długo szukaliśmy styropianu o dobrym współczynniku przenikalności ale chyba tylko produkty termoorganiki są w tym temacie przodujące.

Udało nam się wynegocjować dobre ceny w hurtowni :185zł/m3 brutto platinum frezowany.

 

Brygida i Jarek u was to ruszyło pełną parą.. nie podnosiliście domku ponad poziom 0? Chudziak zasypywaliście pisakiem?

Pozdrawiamy :)

M&M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin

 

Witamy serdecznie :)

Dom jest podniesiony nad poziom 0 , u nas poziom drogi asfaltowej,o ok. 20 cm,

chudziaka będziemy wylewać po skończeniu stropu i usunięciu stempli, wtedy wejdzie hydraulik , położy rury, zagęścimy jeszcze raz piach i wylejemy chudziaczka.

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin

... zapomnieliśmy dodać, że pod scianki działowe mamy oczywiscie wylane fundamenty, połozoną izolacje folią. Po ustaleniu przebiegu kanalizacji i położeniu rur , zagęścimy i wylejemy chudziak.

Niektórzy wylewają chudziak dopiero po tynkach wewnetrznych, sa różne sposoby , każdy ma wady i zalety, my lejemy terive na keramzycie, to lzejszy strop niż tradycyjny , a piach w fundamencie jak troche poleży to tylko wyjdzie mu na dobre :wink:

 

Jeszcze raz pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no tak, .. nie macie jeszcze kanalizy.. My robiliśmy kanalize na etapie fundamentów. Wcześniej mieliśmy projekty kuchni i łazienki (co gdzie ma stać) i na podstawie tych danych zaplanowalismy kanalizę.

Strop mamy standardowy żelbetonowy.

wczoraj wjechała i uporządkowałam na ogród koparka.. teraz tylko zostało trawkę siać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Czy może ktoś z budujących pomóc mi w ustaleniu ile bloczków fundamentowych będę potrzebował w przypadku kiedy będę musiał zdjąć około 90cm humusu. Większość budujących widzę, że ma około 9 wars bloczków co daję różnie od 1100 do 1400szt. bloczków. Planuje budowę RODO G2 i z waszego doświadczenie ile będę potrzebował tych bloczków. Przyjąłem sobie w kosztorysie 1500szt ale nie wiem czy to wystarczy. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, trochę mnie nie było ale sami wiecie człowiek zaganiany od świtu do nocy 8) .

Pięknie rosną Wasze domki i prezentują się cudnie :)

 

Jak zawsze kilka zdjęć z kolejnych etapów

 

Zasypane fundamenty

 

http://images49.fotosik.pl/106/b7282d1c89ce6030med.jpg

 

Zalane fundamenty i ława pod taras

 

http://images47.fotosik.pl/106/c2390251b33b3372med.jpg

 

Prawie skończone murowanie tarasu i pierwsz warstwa pustaka

 

http://images48.fotosik.pl/106/51a1d0b30dbb2f61med.jpg

 

http://images42.fotosik.pl/102/f860e1d5e61d6504med.jpg

 

Mam nadzieję że za tydzień będę mógł się pochwalić już :prawie domkiem".

 

Pozdrowionka dla wszystkich, Arek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie. Proszę o pomoc. jesteśmy na etapie dachu i jednocześnie ustawiania ścianek działowych na dole. Proszę o podpowiedzi, nie mam pomysłu na to aby zrobić w wiatrołapie szafy(garderoby) takiej podreczenej. Podsuńcie proszę jakieś rozwiązania.

 

Zobacz w mojej galerii zdjęcie z planem parteru ja mam w planach przesunąć ściankę w stronę kuchni o 50cm tak że zrobi się miejsce na szafę z drzwiami przesuwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekdm :) gratulujemy budowlanych postępów,fajne fundamenty i jeszcze fajniejszy duuuży taras, my zmniejszylismy taras , będzie tylko za domem.

 

wiolmar , w wiatrołapie bedzie to trudne, chyba , że kosztem kuchni. My podpatrzylismy pomysł remle , połaczylismy wiatrołap z holem, zamurowaliśmy wejście do kuchni z wiatrołapu tworząc wnękę ze ścianek działowych na szafę. :wink:

 

Pozdrawiamy wszystkich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Czy może ktoś z budujących pomóc mi w ustaleniu ile bloczków fundamentowych będę potrzebował w przypadku kiedy będę musiał zdjąć około 90cm humusu. Większość budujących widzę, że ma około 9 wars bloczków co daję różnie od 1100 do 1400szt. bloczków. Planuje budowę RODO G2 i z waszego doświadczenie ile będę potrzebował tych bloczków. Przyjąłem sobie w kosztorysie 1500szt ale nie wiem czy to wystarczy. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

 

Witam

 

Nam wyszło 1518 sztuk. 10 warstw pod dom i 8 pod garaż. Jedna warstwa z fuga ma 14 cm wysokości (przy bloczkach 12 cm), a na metr bieżacy wypada 2,5 bloczka więc możesz sobie dokładnie policzyć.

 

Mam pytanie do osób, które wylały już strop. Ile kosztował Was materiał w przypadku terivy? może macie zestawienie materiału?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...