Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy ktos z Was zdecydował sie na okna w kolorze orzecha? Czy to nie za ciemne okna? Dachówke wybralismy Robena -kasztan ale nie jest jeszcze kładziona na dach. I jeszcze jedno pytanie czy okno tarasowe i okno (byłego)gabinetu sa na jednakowej wysokości w waszych domach bo u nas jakimś sposobem sa na innych(jedno wyżej drugie niżej) i wykonawca twierdzi że tak jest w projekcie. Co parwda to mówiże może to poprawić ale chce sie upewnić jak powinno byc w rzeczywistości. Pozdrawiam budowniczych:)

 

wiolamar widzieliśmy rododendrony krutnego z okanami PCV orzech z dachowka robena miedziana i wygladaly bardzo dobrze. Swego czasu zdjęcia jego domu były w naszym temacie na poczatkowych stronach - teraz chyba juz niedostepne.

My tez zdecydowlalismy sie na okna orzech ale drewniane do dachowki robena miedz. Moze jutro lub w czwartek uda mi sie zrobic jakies zdjecia na budowie to wrzuce na forum. A co wysokosci okien to wydaje mi sie ze sa na jednakowej wysokosci - ale sprawdze to na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli o chodzi o górne sklepienia okien to są one w projekcie na jednym poziomie, tak mi mówił mój murarz, jeżeli chodzi o pompę ciepła to też o niej kiedyś myślałem ale ze względu na pracę i moje doświadczenia obawiam się że rację ma misiowiec że wszyscy myślą iż zainstalują pompę ciepła a ona przez 30 lat będzie działa niezawodnie ale to chyba jest niemożliwe, choć jest to fajne rozwiązanie do ogrzewania domu ale przy tym urządzeniu powinno być ogrzewanie podłogowe i rekuperacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś się łudzi, że jakiekolwiek urządzenie będzie funkcjonowało niezawodnie przez 30 lat... np. piece na ekogroszek itp. po ok. 10 latach to złom…

gdybyśmy mieli możliwość ogrzewania gazem ziemnym to byśmy się nawet nie zastanawiali nad pompą.. ale przez najbliższe dziesięciolecie raczej nie mamy co liczyć na gaz...

mieliśmy do wyboru piece na ekogroszki i tym podobne.. ale ani miejsca na to w rodo nie ma ani też nie mamy ochoty na "grzebanie" się co 2 dnie w brudkach...

potem był propan-butan... ale pomysł przepadł.. (butla miała być zakopana, fajnie ładnie.. ale jednak nie)

do pompy przekonali nas użytkownicy, którzy sobie chwalą jej działania.. oczywiście dom trzeba pod taką inwestycję odpowiednio przygotować.. ale ogrzewanie podłogowe w całym domku jak dla nas jest akurat atutem :)

oczywiście mamy świadomość że co jakiś czas będzie trzeba coś w niej wymienić…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, mam takie małe pytanko do osób ktore juz maja przyłącze energii do domu: a mianowicie czy mozna zrobic porzylacze do budynku jesli w samym budynku jeszcze nie ma nawet zaczetych robot energetycznych :roll: .

z gory bardzo dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce żeby ktoś mnie źle zrozumiał osobiście uważam że pompa ciepła jest bardzo fajnym rozwiązaniem ale przeraziły mnie koszty inwestycji mam niestety ograniczony budżet. Chodziło mi tylko o to że człowiek analizuje cenę na przykładzie amortyzacji inwestycji a wszyscy piszą że mamy super oszczędności przy pompie i bilansują ją w bardzo długim okresie czasu nie podając jakichkolwiek kosztów związanych z naprawami. Zgadza się w 100% że nie ma urządzeń niezawodnych, powiem tylko że gdybym miał pieniądze to też zrobiłbym pompę ciepła tylko tą z odwiertami a tak robię wszytko żeby mieć możliwość podłączenia jej w przyszłości tj ogrzewanie podłogowe, wentylacja mechaniczna, izolacja termiczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również gdybyśmy mieli aż tak duży budżet to byśmy wybrali odwierty ale .. niestety, jak na razie inwestujemy w pompę powietrze-woda, która w naszym regionie się sprawdza (nawet do ogrzewania basenu) i w naszym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem.

Planując pompę ciepła nie rezygnujemy z rozwiązań zastosowanych w rodo… jak kiedyś dotrze do Nas gaz (kiedyś ..) to istnieje możliwość by się przerzucić na gaz ziemny (bez radykalnych remontów domu)ale zanim do tego dojdzie w naszej okolicy.. to wiele wody jeszcze upłynie.

Wiadomo, szukamy najlepszych dla siebie rozwiązań. Każdy rodzaj kotła, pompy itp ma swoje wady i zalety i każdy nie jest wieczny – o tym należy pamiętać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rododendronowiczow.

Ja juz jestem przy koncowce stanu surowego i caly czas szukam miejsca na piec na paliwo stale. Czytalem ze niektorzy wstawiali je w pomieszczeniu za garazem - podoba mi sie ten pomysl ale co zrobic ze spalinami? Budowac nowy komin? Czy udalo wam sie jakos to obejsc ewentualnie w jakis posob to realizowaliscie. Jesli dodatkowy komin - trzeba miec na to zgode jako zmiana w projekcie?

 

Pozdrawiam i ladnej pogody budujacym zycze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, mam takie małe pytanko do osób ktore juz maja przyłącze energii do domu: a mianowicie czy mozna zrobic porzylacze do budynku jesli w samym budynku jeszcze nie ma nawet zaczetych robot energetycznych :roll: .

z gory bardzo dziekuje:)

 

Można. My mieliśmy zrobione przyłacze i skrzynkę w ogrodzeneniu. Zrobiliśmy gniazdko siłowe na ścianie zewnętrznej i tablicę rozdzielczą, a elektryk podpisał nam oświadczenie o wykonaniu instalacji. Wtedy podpisaliśmy umowę sprzedaży energii z Enionem.

To było w jesieni, a dopiero miesiąc temu robliśmy instalację wewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rododendronowiczow.

Ja juz jestem przy koncowce stanu surowego i caly czas szukam miejsca na piec na paliwo stale. Czytalem ze niektorzy wstawiali je w pomieszczeniu za garazem - podoba mi sie ten pomysl ale co zrobic ze spalinami? Budowac nowy komin? Czy udalo wam sie jakos to obejsc ewentualnie w jakis posob to realizowaliscie. Jesli dodatkowy komin - trzeba miec na to zgode jako zmiana w projekcie?

 

Pozdrawiam i ladnej pogody budujacym zycze!

Temat już kilkukrotnie poruszany na forum :) Troszkę wysiłku w czytanie wątków :) Można wstawić piec na ekogroszek w miejsce tego na gaz (w pomieszczeniu jak w projekcie) Nie trzeba nowego komina itp. Kotły takie (niestandardowe, płaskie) produkuje firma HEF http://www.hef.pl/?p=/pl/menu/2/9/index

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytania, w jaki sposób macie otwierane drzwi pomiędzy garazem a domem, do środka garażu czy do srodka domu? Czy to prawda, że drzwi od łazienki zawsze muszą otwierać się na zewnątrz? Ja w górnej łazience chciałbym otwierane do środka, na ścianę, tylko nie wem czy mogę tak zrobić. Góry dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytania, w jaki sposób macie otwierane drzwi pomiędzy garazem a domem, do środka garażu czy do srodka domu? Czy to prawda, że drzwi od łazienki zawsze muszą otwierać się na zewnątrz? Ja w górnej łazience chciałbym otwierane do środka, na ścianę, tylko nie wem czy mogę tak zrobić. Góry dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam.

 

Drzwi od łazienki na pewno muszą otwierać się na zewnątrz o tym mówią warunki ppoż co do garażu to nie wiem ale zapytam męża strażaka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku drzwi garazowych chodzi mi o wygodę. Jeśli będą otwierane do garażu, to przy niedokładnym zaparkowaniu (lub duzym samochodzie) można uderzyć drzwiami w samochód. Natomiast, jeśli będa otwierane do srodka domu, to będzie malo miejsca przed drzwiami i będzie je niewygodnie otwierać. Część z Was juz ma zapewne zamontowane drzwi, ciekawy jestem jaki macie wariant?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...