Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Witam imiennika :)

Będą rodo 6 po obu stronach drogi :)

Mój przy Słonecznym Sadzie.

 

Super a jaką wersje budujesz i kiedy planujesz zacząć możemy kiedyś się spotkać w Dołujach to pogadamy i wymienimy swoje poglądy na temat Rodo6.

Ja już mam pozwolenie i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to moze wystartuje w lipcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam imiennika :)

Będą rodo 6 po obu stronach drogi :)

Mój przy Słonecznym Sadzie.

 

Super a jaką wersje budujesz i kiedy planujesz zacząć możemy kiedyś się spotkać w Dołujach to pogadamy i wymienimy swoje poglądy na temat Rodo6.

Ja już mam pozwolenie i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to moze wystartuje w lipcu

Rodo 6 G2 lustrzane odbicie

Jestem na etapie warunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostałem wycenę na strop typu teriva wersja Rodo6 G2

 

Strop TERIVA belka betonowa, pustak keramzytobetonowy

L-300 szt - 15szt. - 840,89 zł

L-340 szt - 5szt. - 307,75 zł

L-540 szt - 10szt. - 1 179,74 zł

L-640 szt - 11 - 1 798,28 zł

PUSTAK STROPOWY 8szt/m2 - 784szt. - 4 399,81 zł

Paleta bezzwrotna - 14szt. - 170,80 zł

 

Razem: 8 697,26 zł brutto

 

Możecie mi pomóc jaki jest koszt wieńca jak go się robi ile materiału na niego idzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostałem wycenę na strop typu teriva wersja Rodo6 G2

 

Strop TERIVA belka betonowa, pustak keramzytobetonowy

L-300 szt - 15szt. - 840,89 zł

L-340 szt - 5szt. - 307,75 zł

L-540 szt - 10szt. - 1 179,74 zł

L-640 szt - 11 - 1 798,28 zł

PUSTAK STROPOWY 8szt/m2 - 784szt. - 4 399,81 zł

Paleta bezzwrotna - 14szt. - 170,80 zł

 

Razem: 8 697,26 zł brutto

 

Możecie mi pomóc jaki jest koszt wieńca jak go się robi ile materiału na niego idzie?

 

Jeszcze jedno czy ktoś może podać ile idzie betonu przy tym rodzaju stropu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01, jestesmy po wylaniu stropu, ale budujemy garaz jednostanowiskowy, weszło nam 21 m3 betonu / balkon frontowy powiekszony do 1,5 m+ kolumny wejsciowe i schody wewnetrzne, pozostałe dwa balkony bez zmian /

Pozdrawiamy. :wink:

 

tak dużo przy systemowym wam wyszło?

Nam poszło przy żelbetonowym ok 19m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin

To rzeczywiście zastanawiające, ale w tym są schody i kolumny wejściowe , tyle mamy na raporcie z dostawy betonu :roll: , trzy gruchy po 7m3.

A tak na marginesie ile płaciliście za m3 betonu 20, w marcu jak zalewaliśmy ławy płaciliśmy po 230, teraz ten sam dostawca 260zł m3 + pompa, czy u was także ceny wzrosły gdy ruszył sezon budowlany?

Pozdrawiamy :wink:

 

Co sądzicie o oknach dachowych Roto? Mamy ofertę po 1200zł szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu po dluższej przerwie :) Nestety nie mam się jeszcze cyzzm pochwalić. Tylko nerwy ostatnio bo ciągle jeszcze coś i przygotowane wszystko do złożenia pozwolenia i nie mogę bo najpierw jakaś cyfrowa mapka a teraz pozwolenie na przejazd przez gminne dzialki, które planowo miały być drogą na którą mam zjazd a okazuje się, że figurują jako budowlane :evil: i znowu czekam :( a działka niby w centrum miasta. Koszmar jakiś, a podanie o WZ składałam 30 maja wiec już rok będzie a ja nadal nie mogę ruszyć dalej :evil:

 

Wtrącę się jeszcze do tematu jak tak o betonie rozmawiacie. Chodzi mi jednak o fundament. Robię wycene u czterech ekip i dwie mówią, że robią z bloczków a dwie, że tylko lane. A ja nie wiem jak lepiej bo każda z nich mnie przekonuje do swoich racji. Wiem, że bloczki są tańsze i widzę, że wielu z was tak robi. Jedna z ekip wpiera mi, że lany fundament w naszym projekcie jest nie zbrojony wiec to bez sensu i zapłace krocie za szalunek. Poza tym mówią, że oni robią płytę na całej powierzchni bo nawet jak grunt osiądzie to w domu nic się nie stanie a ja nie wiem o czym oni mówią. Wybaczcie za może głupie pytania ale starałam się podszkolić tylko nie rozumiem czasem ich skrótów myślowych więc pomóżcie i podpowiedzcie na co się zdecydować.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam pytanie odnosnie okien dachowych - czy wstawialiscie takie jakie sa w projekcie czy moze mniejsze (krotsze). Wedlug mnie dlugosc 140 to troche wielkie i chce wrzucic 114. Czy okna wstawiacie wysokosciowe czy z osia po srodku?

Wyczytalem tez ze coponiektorzy zrezygnowali z niektorych okien - z ktorymi konkretnie daliscie spobie spokoj?

 

Pozdrawiam i powodzenia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu po dluższej przerwie :) Nestety nie mam się jeszcze cyzzm pochwalić. Tylko nerwy ostatnio bo ciągle jeszcze coś i przygotowane wszystko do złożenia pozwolenia i nie mogę bo najpierw jakaś cyfrowa mapka a teraz pozwolenie na przejazd przez gminne dzialki, które planowo miały być drogą na którą mam zjazd a okazuje się, że figurują jako budowlane :evil: i znowu czekam :( a działka niby w centrum miasta. Koszmar jakiś, a podanie o WZ składałam 30 maja wiec już rok będzie a ja nadal nie mogę ruszyć dalej :evil:

 

Wtrącę się jeszcze do tematu jak tak o betonie rozmawiacie. Chodzi mi jednak o fundament. Robię wycene u czterech ekip i dwie mówią, że robią z bloczków a dwie, że tylko lane. A ja nie wiem jak lepiej bo każda z nich mnie przekonuje do swoich racji. Wiem, że bloczki są tańsze i widzę, że wielu z was tak robi. Jedna z ekip wpiera mi, że lany fundament w naszym projekcie jest nie zbrojony wiec to bez sensu i zapłace krocie za szalunek. Poza tym mówią, że oni robią płytę na całej powierzchni bo nawet jak grunt osiądzie to w domu nic się nie stanie a ja nie wiem o czym oni mówią. Wybaczcie za może głupie pytania ale starałam się podszkolić tylko nie rozumiem czasem ich skrótów myślowych więc pomóżcie i podpowiedzcie na co się zdecydować.

 

pozdrawiam

 

Hej.

 

U mnie, mimo chwilowego zastoju w przygotowaniu fundamentów, dowiedziałem się, że wykonawca najpierw kopie, później zalewa ok 10cm warstwą chudziaka - robioną w betoniarce (jest w projekcie, a podobno w moim przypadku można byłoby ją pominąć), wykonuje zbrojenie (Fi12 żebrowana Fi6 strzemiona), zalewa betonem B20 i na to kładzie dopiero bloczki betonowe - do określonej w projekcie wysokości. To z tego co się domyślam jest wypełniane piachem, a później hmmm chyba zalewane betonem. Jeszcze izolacja pionowa i pozioma, ale w którym dokładnie momencie, to nie wiem.

 

grunt mam piaszczysty

 

Aniu problemy na budowie dotyczą chyba wszystkich. U mnie np zaczynają grymasić jak dowiadują się, że trzeba będzie przejechać przez kawałek pola, bo jeszcze nie mam utwardzonej drogi. Jest to dla mnie zrozumiałe przy innych warunkach pogodowych, a teraz? Co więcej na to same pole wjeżdżały różnego rodzaju ciężkie pojazdy, bo już dwa domki tam stoją i były robione w październiku/ listopadzie, gdzie pogoda częściej zaskakiwała.

 

Jak czytałem forum i zobaczyłem lokalizacje w której budujesz, to myślałem, że uda się zobaczyć rodo na żywo. Daj znać, czy kontaktowałaś się z kimś kto jest na dalszym etapie, albo w ogóle już mieszka w tym domku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się jeszcze do tematu jak tak o betonie rozmawiacie. Chodzi mi jednak o fundament. Robię wycene u czterech ekip i dwie mówią, że robią z bloczków a dwie, że tylko lane. A ja nie wiem jak lepiej bo każda z nich mnie przekonuje do swoich racji. Wiem, że bloczki są tańsze i widzę, że wielu z was tak robi. Jedna z ekip wpiera mi, że lany fundament w naszym projekcie jest nie zbrojony wiec to bez sensu i zapłace krocie za szalunek. Poza tym mówią, że oni robią płytę na całej powierzchni bo nawet jak grunt osiądzie to w domu nic się nie stanie a ja nie wiem o czym oni mówią. Wybaczcie za może głupie pytania ale starałam się podszkolić tylko nie rozumiem czasem ich skrótów myślowych więc pomóżcie i podpowiedzcie na co się zdecydować.

 

pozdrawiam

 

Ja u siebie budowalem z bloczkow i tbie tez tak radze. Na beton to jeszcze wydasz swoje podczas budowy :) wiec puki jest mozliwosc zamiany to proponuje z bloczkow. Odnosnie plyty to pewnie chodzi im o "chudziaka". Ta plyta nie ma zadnych wlasciwosci nosnych to jest utwardzenie gruntu. Na fundamentach dookola idzie wieniec ze zbrojenia i to on spina wszystko zeby po zasypaniu piachem sie sciany nie porozlazily (przynajmniej u mnie tak bylo bo fundament dosc wysoki wyszedl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...