Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy budował ktoś rod 6 z pakietem energooszczędnym wentylacją mechaniczną??

 

Mam prośbę jeśli mogę prosić wszystkich was którzy maja zakończony któryś etap ze swoi m rodo 6 jakie był koszty poszczególny prac od fundamentów do stanu surowego otwartego do zamkniętego dalej nie pytam ponieważ każdy wykańcza w swoim stylu jeśli jest ktoś z małopolski wiem również ze region Polski gra role ale i tak proszę o wasze koszty jeśli jest taka możliwość, a jęli znalazł by się ktoś z małopolski było by super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie będę robił rekuperację na początek rozprowadzę kanały a jak będę miał pieniądze to założę urządzenie ale nie firmy Dospel (propozycja w projekcie). Ja u siebie kładę więźbę modrzewiową koszt 670 m3 netto. Dodatkowo wylewam stropy na poddaszu trochę drożej ale wszyscy z branży twierdzą że lepiej i warto wydać te pieniądze. Na dach kładę dachówkę ceramiczną chyba Robena kasztan. Jak znajdę chwilkę to wkleję obiecane dawno zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam prośbę jeśli mogę prosić wszystkich was którzy maja zakończony któryś etap ze swoi m rodo 6 jakie był koszty poszczególny prac od fundamentów do stanu surowego otwartego do zamkniętego dalej nie pytam ponieważ każdy wykańcza w swoim stylu jeśli jest ktoś z małopolski wiem również ze region Polski gra role ale i tak proszę o wasze koszty jeśli jest taka możliwość, a jęli znalazł by się ktoś z małopolski było by super...

 

temat był poruszany tutaj:

http://forum.muratordom.pl/dom-w-rododendronach-6,t88611-1800.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My także jeszcze w tym roku zaczynamy budowę rodo6 P, nawet nie myśle ile kłopotów na nas czeka. Ale wasze wypowiedzi podnoszą nas na duchu, że jednak mimo wszestko można.....

 

budujemy w okolicy Raciborza jest może ktoś z tej okolicy?

 

mam proźbę jeśli macie zdjęcia waszych pięknych domków szczególnie wnętrz to będę szczególnie wdzięczna.

 

my aktualnie walczymy z założeniem prądu na działkę jak wyglądało to w waszym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Ja z prowizorka nie mialem problemu bo odkupilem od siasiada a w elektrowni mam znajomego wiec na drugi dzien z rana mialem juz prad :)

 

my mamy już umowę ale nie wiemy czy to my stawiamy tą metalową skrzynkę do której dostawca podłancza prąd czy to ich firma załatwia. mamy umowę na czas budowy domu jakoś tak się to nazywa. Ale nikt z firmy się z nami nie kontaktował a w umowie nie jest wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodosomaniaki czy robicie u siebie lub myslicie w przyszłosci o drenarce opaskowej. My mamy bydynek postawiony na glinie i sie zastanawiam nad wykonaniem drenażu.

 

Powodzonka dla wszystkich.

 

Zróbcie drenaż ! pozwole zacytować sam siebie:

 

Ja za sprawą wszystkich "dobrych doradców" odpuściłem sprawę drenażu został co prawda zrobiony ale wiem że nie przyłożono się do niego odpowiednio - dodatkowo podłączono stare rury melioracyjne do drenażu opaskowego. Na dodatek odradzono mi obsypanie budynku piaskiem oraz zrobienie studni chłonnej - no bo taniej etc.

Na skutki nie musiałem długo czekać po lutowych roztopach 20 cm wody w piwnicy. Oszczędności ??? w ubiegłym tygodniu na naprawę popełnionych wcześniej błędów wydałem 3000 pln.

Tyle mojej historii - jeżeli mogę doradzić połóż rurę drenarską obsyp żwirem i piaskiem zadbaj o to aby był odpowiedni odpływ z drenażu.

Rura drenarska kosztuje około 3,50 za metr więc .... wybór należy do Ciebie.

No i absolutnie nie łącz odwodnienia liniowego z drenażem opaskowym to muszą być dwa niezależne systemy.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodosomaniaki czy robicie u siebie lub myslicie w przyszłosci o drenarce opaskowej. My mamy bydynek postawiony na glinie i sie zastanawiam nad wykonaniem drenażu.

 

Powodzonka dla wszystkich.

 

Zróbcie drenaż ! pozwole zacytować sam siebie:

 

Ja za sprawą wszystkich "dobrych doradców" odpuściłem sprawę drenażu został co prawda zrobiony ale wiem że nie przyłożono się do niego odpowiednio - dodatkowo podłączono stare rury melioracyjne do drenażu opaskowego. Na dodatek odradzono mi obsypanie budynku piaskiem oraz zrobienie studni chłonnej - no bo taniej etc.

Na skutki nie musiałem długo czekać po lutowych roztopach 20 cm wody w piwnicy. Oszczędności ??? w ubiegłym tygodniu na naprawę popełnionych wcześniej błędów wydałem 3000 pln.

Tyle mojej historii - jeżeli mogę doradzić połóż rurę drenarską obsyp żwirem i piaskiem zadbaj o to aby był odpowiedni odpływ z drenażu.

Rura drenarska kosztuje około 3,50 za metr więc .... wybór należy do Ciebie.

No i absolutnie nie łącz odwodnienia liniowego z drenażem opaskowym to muszą być dwa niezależne systemy.

Powodzenia

 

 

My nie mamy piwnicy, więc chyba nie mamy się co martwić. Przy kopaniu fundamentów z wierzchu stala woda a w wykopie suchutko-zero wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobicie jak uważacie ale ja bym sprawy drenażu nie lekceważył, koszt nie wielki ale za to śpisz spokojnie że żadna woda nie będzie podchodzić pod budynek, ja zrobiłem nawet podwójny: najpierw cały budynek dookoła a potem jeszcze taras który się łączy trójnikami z tym od budynku, wszystko spływa do małej studzienki i kolejną rura drenarską gdzieś daleko w pole.

renatka i marcin jesteście jeszcze na takim etapie że śmiało to można jeszcze zrobić, a ja bym na Waszym miejscu to zrobił. Mój koszt to 200zł rury drenarskie, 300zł żwir i studzienka (rura trzonowa 2m) niecałe 100zł, robocizna wliczona w cenę budowy domu. Ale za to spokój i brak stresów w trakcie ulewnych deszczy.

 

A oto moje postępy, nad garażem strop juz wylany :)

 

http://images39.fotosik.pl/118/98f51625e1c30761med.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/121/04e47e3625fa18ddmed.jpg

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...